12 marca 2012

Marcowy stosik książkowy & zapowiedzi!

I nadszedł ten dzień, aby przedstawić Wam moje nabytki, które zdobyłam od połowy lutego do teraz ;D Przyznaję - poszalałam!Wydałam tyyyle pieniędzy na książki, że sama jestem w szoku, nie mówiąc o moim portfelu, który się na mnie obraził! Ale cóż począć... ;) A więc zaczynajmy!

Akt pierwszy:
1. "Nigdy i na zawsze" Ann Brashares - dostałam od Isztar, za co bardzo, bardzo mocno dziękuję :*

2. "Serce w chmurach" Jennifer E. Smith - od Bukowego Lasu, wspaniała książka <3

3. "Siła Trucizny" Maria V. Snyder - otrzymałam od ParanormalBooks do recenzji, wkrótce moja opinia ;)

4. "Za cudze winy" Kresley Cole - tak samo.

5. "Czerwień Rubinu" Kerstin Gier - w końcu mam swój egzemplarz, zakup własny ^^

6. "Błękit Szafiru" Kerstin Gier - także zakup własny! <3

7. "Pan Potwór" Dan Wells - od Wydawnictwa Znak, czekam jeszcze na pierwszą część, by móc zapoznać się z serią.

8. "Zbuntowany książę" Celine Kiernan - od Grupy Publicat - moja ukochana książka <3

Akt drugi:
1. "Stowarzyszenie umarłych poetów" Nancy Kleinbaum - zakup własny w promocji z empiku (- 25%).

2. "Magiczny pech" Meg Cabot - zakup własny w matrasowej promocji ^^

3. "Juniper Berry i tajemnicze drzewo" M. P. Kozlowsky - zakup własny, okładka jest świetna!

4. "Zdrada na trzy głosy" Tess Stimson - także promocja matrasowa, zachęciła mnie recenzja pewnej Blogerki!

5. "Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen" Cora Harrison - brzmi banalnie, ale okładka mnie uwiodła i musiałam kupić!!! W rabacie matrasownym (-60%) od Sihh <3 

6. "Głębia" Tricia Rayburn - Syrena bardzo mi się podobała, więc kupiłam także tom drugi. Muszę tylko znaleźć chwilkę, by go przeczytać :)

7. "Nieziemska" Cynthia Hand - daawno temu przeczytałam, bardzo mi się podobała, niestety książki się pozbyłam i okropnie tego żałowałam. Zatem kupiłam drugi raz i już nikomu jej nie oddam!!! Także z rabatem od Sihh.

8. "Powrót Młodego Księcia" Alejandro Guillermo Roemmers - coś mnie ciągnie do tej książki *_* Także rabacik od Sihh.

9. "Droga" Cormac McCarthy - zachwycam się okładką z Viggo <3 Widziałam film, który mnie totalnie rozbroił, zatem nie mogłam odmówić sobie zakupu książki. Także z rabatem od Sihh - Dziękuję!!!

I tak oto przedstawiłam Wam moje szaleństwo zakupowe, które w ostatnich tygodniach doprowadziło do mojego bankructwa. Ale przynajmniej mam duuużo książek do czytania, nie licząc tych, które już czekają na półce od dawien dawna - skąd brać na czytanie czas?? Odwieczny problem książkoholików, prawda? ;) A teraz kilka interesujących premier - niektóre daty są orientacyjne. Spodziewam się znowu zmian i przesunięć wydawniczych, ale mimo to podzielę się z Wami typami, które chcę mieć :D


21 marca 2012
Jutro 5 . Gorączka - John Marsden
ZNAK

Na chwilę przestałam oddychać. Wiedziałam, że nie zdołam go powstrzymać. W pewnym sensie wcale nie chciałam go powstrzymywać. Naprawdę lubiłam Lee. Może nawet go kochałam. Nie byłam pewna. Czasami przypominało to miłość. Innym razem wolałam nie mieć z nim nic wspólnego. Czułam do niego pełną gamę emocji, od dzikiej namiętności po obrzydzenie. Ale miałam wątpliwości nie tylko co do Lee. Niczego nie byłam pewna. Wszystko wywróciło się nam do góry nogami.
A uczucia, które próbowaliśmy zagłuszyć, wracają, coraz silniejsze. I okazuje się, że udawanie twardych i racjonalnych nie ma sensu. Bo gdy dopuścisz do głosu emocje, nieważne staje się to, po czyjej stronie ktoś stoi. Ważne, co do niego czujesz. 

21 marca 2012
Zakochani - Lauren Kate
MAG

Powieść z cyklu „Upadli” 

Co sprawia, że serce bije wam trochę szybciej? Oto „Zakochani”, cztery nigdy wcześniej nie opublikowane opowiadania złożone przez Lauren Kate w jedną opowieść dziejącą się w średniowieczu. „Zakochani” przedstawiają czytelnikom szeroko dyskutowane, ale nigdy wcześniej nie opisane szczegółowo historie bohaterów „Upadłych”, przeplatające się z epickim romansem Luce i Daniela.

27 marca 2012
Anielska - Cynthia Hand 
AMBER

W bestsellerowej powieści Nieziemska Clara Gardner poznała swój cel, odkryła, po co została zesłana na ziemię jako anioł. Stawiła czoło pożarowi ze swoich wizji i ocaliła z płomieni uwodzicielskiego, tajemniczego Christiana.
Lecz pożar był zaledwie początkiem. Wciągana coraz głębiej w świat aniołów, w coraz bardziej gwałtowną walkę dobra i zła, Clara doświadcza nowych przerażających wizji. Czy wskażą jej nowe zadanie? I podpowiedzą, który z dwóch chłopaków jest jej przeznaczony: Christian, którego darzy skomplikowanym uczuciem, czy Tucker, dla którego miłość Clary może okazać się najstraszliwszą groźbą…

29 marca / 4 kwietnia 2012
Żelazna córka - Julie Kagawa
AMBER

Od jakiegoś czasu przebywam w pałacu zimowych elfów. Jak długo dokładnie? Nie wiem. W tym miejscu czas nie płynie normalnie. Od kiedy utknęłam w krainie Nigdynigdy, życie w świecie zewnętrznym, świecie śmiertelników, płynie beze mnie. Jeśli kiedykolwiek się stąd wydostanę, jeśli uda mi się wrócić do domu, może się okazać, że od mojego zniknięcia minęło sto lat, a cała moja rodzina i przyjaciele od dawna nie żyją.
Staram się nie myśleć o tym za często, ale czasami nie mogę się po prostu powstrzymać.
Zawarłam z zimowym księciem umowę – obiecałam, że jeśli on mi pomoże, pójdę z nim na Mroczny Dwór. Ale gdzieś tam, pośród upiornego pustkowia pyłu i żelaza, uświadomiłam sobie, że się w nim zakochałam...

3 kwietnia 2012
Księga cieni - Cate Tiernan
AMBER

Coś się za mną dzieje. Coś, czego nie rozumiem.
Widzę wszystko inaczej, czuję inaczej. Robię rzeczy, których nie potrafią zwykli ludzie. Potężne. Magiczne. Przerażające.
Nigdy nie wybierałam, że chcę poznać czary. To czary wybrały mnie…
Morgan Rowlands nigdy nie podejrzewała, że jest kimś więcej niż zwyczajną szesnastolatką, dopóki w liceum nie pojawił się Cal. Nieziemsko przystojny, tajemniczy chłopak wywraca jej świat do góry nogami. Wyjawia Morgan jej prawdziwą tożsamość i jej prawdziwą moc - niemal zbyt potężną, by mogła ją kontrolować. Odkrywa przed nią magiję - znaną tylko wielkim czarnoksięskim klanom, i miłość – czarowną i niebezpieczną, bo Morgan zaczyna podejrzewać, że Cal ukrywa przed nią sekret, który może zniszczyć ich oboje.

4 kwietnia 2012
Tron Szarych Wilków - Cinda Williams Chima
GALERIA KSIĄŻKI

Han Alister był przekonany, że utracił już wszystkich, których kochał. Gdy jednak odnajduje swoją przyjaciółkę Rebekę Morley bliską śmierci w Górach Duchów, wie, że zrobi wszystko, by ją uratować. Gotów jest podjąć każde wyzwanie, lecz nic nie jest w stanie przygotować go na to, co wkrótce odkryje: że piękna, tajemnicza dziewczyna, którą znał jako Rebekę, to w rzeczywistości Raisa ana'Marianna, następczyni tronu królestwa Fells. Han czuje się zraniony i zdradzony. Wie, że nie czeka go przyszłość z błękitnokrwistą Raisą, w dodatku obwinia rodzinę królewską o zamordowanie jego mamy i siostry. Jeżeli jednak Han ma się wywiązać z dawno zawartej umowy, musi zrobić, co w jego mocy, by Raisa została królową.
Tymczasem niektórzy nie cofną się przed niczym, by nie dopuścić do objęcia tronu przez Raisę. Po każdym kolejnym zamachu na jej życie dziewczyna zastanawia się, ilu jeszcze prób potrzebują jej wrogowie, by w końcu dopiąć swego. Serce podpowiada jej, że może obdarzyć zaufaniem eks-złodzieja, który okazał się czarownikiem. Księżniczka chce w to wierzyć – przecież już nie raz ją uratował. Jednak w sytuacji, gdy niebezpieczeństwo czyha na nią z każdej strony, może polegać jedynie za własnym rozsądku i żelaznej woli przeżycia – czy to wystarczy? 

4 kwietnia 2012
Żelazny Cierń -

W mieście leżącym w Lovercraft, panują Opiekunowie a wielka Maszyna kręci się po ulicach, obracając w popiół z ich rozkazu jakikolwiek opór. Necrovirus jest przyczyną epidemii szaleństwa w Lovercraft, siły i okrucieństwa kreatur, które nocami nawiedzają ulice oraz wszystkiego, co liderzy miasta uznają za Heretyckie – powstałe z wierzeń w magię i czarnoksięstwo. A Aoife Grayson, z dnia na dzień ma coraz mniej czasu.
Rodzina Aoife Grayson jest unikatowa, w najgorszy możliwy sposób – każde z nich, wliczając jej matkę i starszego brata Conrada, w dniu swoich 16-nastych urodzin oszalało. A teraz, wychowanka stanu i jedyna dziewczyna w Szkole Maszyn, próbuje udowodnić, że jej los może być inny.

 

 

Tego lata rodzice Silli popełnili samobójstwo (tata zastrzelił mamę, a potem siebie) i wszyscy uważają, że byli niepoczytalni.
Nick i Silla spotykają się po raz pierwszy na cmentarzu, gdzie zostali pochowani rodzice Silli. Ona niedawno otrzymała tajemniczą przesyłkę z książką pisaną ręką taty. Książka zawiera "ludowe" zaklęcia. Silla próbuje ożywić suchy liść na cmentarzu. Udaje jej się to, ale zauważa ją spacerujący nieopodal Nick. Sam pamięta z dzieciństwa, że jego matka-narkomanka zajmowała się magią i uczyła go zaklęć. Oboje są sobą zauroczeni. Silla wtajemnicza w magię swego brata Reese'a, a później Nicka. Problemy pojawiają się, kiedy okazuje się, że ktoś odwiedził groby rodziców i pisał runy - znak, że też wie o magii. Czy ojciec Silli przed śmiercią został przez tę istotę opętany? Silla, Nick i Reese uznają, że "opętany" może być każdy. I rzeczywiście, pewnego dnia w szkole przyjaciółka Silli, Wendy, zachowuje się inaczej niż zwykle...

12 kwietnia 2012
Anna we krwi - Kendare Blake
PRÓSZYŃSKI I S-KA

Ojciec chłopaka został w makabryczny sposób zamordowany przez ducha, którego sam miał uśmiercić. Teraz, uzbrojony w sztylet athame, Cas podróżuje po całym kraju ze swoją matką-czarownicą i potrafiącym wyczuć obecność zjaw kotem. Razem śledzą wątki lokalnych legend, próbując wyplenić co bardziej niebezpieczne upiory ze świata. Gdy przybywają do kolejnego miasta w poszukiwaniu ducha nazywanego przez mieszkańców Anną we Krwi, Cas nie spodziewa się niczego odbiegającego od normy: chce zjawę wyśledzić, zdybać, zabić. Zamiast tego spotyka obłożoną klątwą dziewczynę, istotę z jaką nigdy przedtem się jeszcze nie mierzył. 

18 kwietnia 2012
Delirium - Lauren Oliver
OTWARTE

„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.
Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić.
Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.
Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?


(PODOBNO)
20 kwietnia 2012
Oczarowanie - Carrie Jones
BUKOWY LAS

Zara jest rozdarta między dwoma mężczyznami - królem piksów Astleyem oraz uwięzionym w legendarnej Walhalli Nickiem. Za wszelką cenę chce do niego dotrzeć i sprowadzić do krainy żyjących, ale to trwa i okazuje się niezwykle trudnym i niebezpiecznym zadaniem. W Bedford grupy wygłodniałych piksów poczynają sobie coraz śmielej i coraz więcej ludzi ginie z ich powodu. Potrzeba jak najwięcej wojowników po stronie dobra, tymczasem Nick wciąż pozostaje w nieznanym miejscu. Jak go uwolnić? I czy po powrocie nadal będzie kochał Zarę? Przecież nienawidził piksów, a ona po pocałunku Astleya została ich królową...

***

To oczywiście nie są wszystkie premiery, ale niektóre mają bardzo niepewną datę (chociaż przyznam szczerze, że póki nie zobaczę Żelaznej córki na swojej półce, nie uwierzę, że ją wydali - już PONAD pół roku czekam na premierę - ciągle jest przekładana...) Są też takie książki, które wiem, że wyjdą, ale nie znam daty - np. Rozkosz Nieujarzmiona (Papierowy Księżyc; LINK) czy Mechaniczny Książę (MAG)... Informację o zapowiedziach będę aktualizowała w razie wielkich zmian ;) A Wy na jakie książki najbardziej czekacie? 
Na koniec piosenka - tym razem klasyk! Michael Jackson <3

38 komentarzy:

 1. Strasznie zazdroszczę Ci "Siły trucizny", książek K.Gier, "Nieziemskiej" i "Serca w chmurach". :D

  A z zapowiedzi najbardziej nie mogę doczekać się "Zakochanych", "Księgi cieni", "Anny we krwi" oraz "Delirium". Mam nadzieję, że nie będę miała na nie długo czekać w mojej bibliotece. :D

  A piosenka Jacksona oczywiście świetna i jest jedną z moich ulubionych. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie poszalałaś! Książki świetne, więc recenzje też podejrzewam takie będą :) Najbardziej zazdroszczę daru od Isztar!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście, zaszalałaś ;) Ja także jestem już w dołku finansowym, a przecież miesiąc dopiero sę zaczął... Ale nigdy nie żałuję pieniędz wydanych na książki!

  Jeśli chodzi o zapowiedzi, to czeka nas wiele ciekawych premier ;) Najbardziej oczekuję chyba "Delirium", "Anielskiej" i oczywiście "Żelaznej córki"! Oby nie przełożyli premiery kolejnej części serii o żelaznym dworze, bo pierwsza data to przypadkowo moje urodziny ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książki, zazdroszczę Ci wszystkich:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe stosy! Trylogia Czasu jest genialna, jedna z najlepszych serii, jakie czytałam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. o! Widzę, że kupiłaś w końcu Trylogię! ^^ Już się bałam, że po oddaniu egzemplarzy przedpremierowych, zapomnisz, że masz zdobyć te normalne :D.
  "Stowarzyszenie..." przerabiam właśnie na polskim, ale jakoś nie mogę się przemóc, żeby to przeczytać (chociaż na początku roku strasznie się cieszyłam, że będziemy mieć to za lekturę).

  Ach, nie mogę się doczekać Anny we krwi :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chciałabym przeczytać "Delirium", jeśli cała książka jest napisana w takim style jak przytoczony cytat, to mogę podejrzewać, że przypadnie mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tirin bo się zarumienię :P Świetna książka nie ma co. Trylogia Czasu - też muszę sobie kupic drugą częśc i trzecią.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje stosika ;) Wielki i piękny ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ach, widzę, że u Ciebie także mnóstwo okazyjnych zakupów! Ja dzisiaj za parę złotych - dosłownie - kupiłam kilka interesujących książek:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję udanych zakupów!! A zapowiedzi bardzo kuszące:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardo miły dla oka stosik, oj przydałoby mi się z niego kilka pozycji :).
  Zapowiedzi też niczego sobie, tylko jak pokonać czas, żeby to wszytko ogarnąć, miło że wrzuciłaś kawałek MJ, lubię tę nutę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wow, świetne książki. Zazdroszczę wielu pozycji.:D

  OdpowiedzUsuń
 14. Jejku, zazdroszczę... Ja ostatnio nie mam czasu czytać za bardzo... Na głowie mam Potop, a do tego masa sprawdzianów, bo jest mnóstwo wolnego w tym półroczu :/

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe zapowiedzi i świetne stosy )

  OdpowiedzUsuń
 16. Cudownie się prezentują!
  I czekam na Jutro 5 ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Śliczny stos! Najbardziej ciekawi mnie pozycja "Anna we Krwi" - nie wiem, co w niej jest takiego, ale mnie ciekawi. Ponadto czekam na kolejną część "Żelaznego Dworu", zabieram się za zaczęcie serii "Jutro" i oczywiście nie mogę się doczekać nowej książki C. Funke!

  OdpowiedzUsuń
 18. Potwornie zazdroszczę Ci "[...]Tajemniczego drzewa". Mimo, że to książka dla dzieci, to zabrałabym Ci ją bez wahania. :D Tak, jak mówisz, okładka jest urzekająca. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ale świetny stos. Mega wrażeń podczas czytania życzę.
  Z zapowiedzi czekam osobiście na ,,Jutro 5'', choć reszta także wydaje się interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 20. Śliiczne stosy! Zazdroszczę :D
  I nie mogę się doczekać "Anny we krwi" *.*

  OdpowiedzUsuń
 21. ksiązki super.. a zapowiedzi bardzo interesujące, szkoda ze nie da sie szybko czytac ksiazek by móc ich jak najwiecej przeczytac ale cóż :D czasem fajnie rozkoszowac sie ksiązką

  OdpowiedzUsuń
 22. Stosik super, uwielbiam oglądać cudze książki. A marzec i kwiecień obfituje w wiele ciekawych pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetne stosiki, co do nowości, to na niektóre tytuły czekam z prawdziwą niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 24. Musze przyznać, że zachwyciła mnie okładka "Anna we krwi". a o książce nie słyszałam, poszukam informacji na jej temat. Czekam także na "Delirium".
  No a stosik masz genialny i z chęcią parę rzeczy bym podebrała np. "Czerwień Rubinu" by w końcu przeczytać!!
  Oj czasu niestety my książkoholicy mamy niewiele, dlatego szybciutko schodzę z komputera i wracam do dokończenia "Siły trucizny". O i jeszcze wspomnę, że marzę o "Serce w chmurach", może zrobić konkursik z nią, hihihih.
  Miłego czytania, a miłe będzie z pewnością!

  OdpowiedzUsuń
 25. O jaaa! Ile smakołyków!! Nie umiałabym się na nic zdecydować!

  OdpowiedzUsuń
 26. Stosiki naprawdę fantastyczne. Wiele pozycji bym ci chętnie podkradła :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Spodobał mi się opis "Delirium", może sięgnę.

  pozdrawiam! ;))

  OdpowiedzUsuń
 28. Wow jakie stosiki!!!!
  Siła trucizny mi się bardzo podobała.
  Kerstin Gier uwielbiam.
  Z niecierpliwością czekam na recenzje :D

  OdpowiedzUsuń
 29. Piękny stosik <3
  Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Obu aktów tylko pozazdrościć :) Faktycznie, sporo pieniędzy musiałaś wydać, ale na pewno było warto :D

  OdpowiedzUsuń
 31. Stosik niesamowity. ♥.♥ a co do nowości, to zbieram oszczędności i już nie mogę się doczekać. :>

  OdpowiedzUsuń
 32. Wiosna 2012 zapowiada się naprawdę ciekawie pod względem literackim, tyyle świetnych nowości... Strach pomyśleć, kiedy ja zdążę je przeczytać (nie mówiąc o zarobieniu funduszy na ich zakup :P).
  Na razie - miłego czytania stosowych książeczek!

  OdpowiedzUsuń
 33. Kurcze Twoje zapowiedzi uświadomiły mi, że jestem daleko w tyle z moją wiedzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Gratuluję stosiku:) teraz nic tylko czytać i czytać:))
  z zapowiedzi chętnie przeczytam zakochanych,
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 35. Świetne stosiki, wiele pozycji chętnie bym Ci podkradła. ;) Przyjemnego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja chcem taki stosik! najchętniej cały bym Ci zachachmęciła ;D *_* Gratulejszyn i miłego czytania! czekam teraz na recki ;)

  OdpowiedzUsuń
 37. Każdy post ze stosikiem, sprawia że nabieram ochotę na zakupy. Zwłaszcza jeśli wśród pozycji znajdują się tak smakowite kąski jak u ciebie ;)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)