22 kwietnia 2012

Kwietniowo - urodzinowy stosik książkowy & zapowiedzi majowe!


Nadszedł w końcu czas na kolejną porcję chwalenia się swoimi zdobyczami - jak wszyscy, to i ja też. Poza tym muszę podkreślić, że już jutro, tj. 23 kwietnia, mamy Światowy Dzień Książki, więc chyba wypada co nieco na ten temat rzec ;) Tak więc dla mnie w zasadzie dzień książki jest codziennie, bo nie ma opcji, abym choć paru stron nie przeczytała każdego dnia. To po prostu wchodzi w nawyk, robię to bezwiednie, zwyczajnie czuję potrzebę przeczytania czegoś. Nie wiem, czy cały czas tak będę miała - może, jak założę rodzinę, będzie inaczej, ale teraz liczy się to, że książki są ważnym elementem mojej codzienności ;] Dlatego na mnie osobiście Dzień Książki nie robi wielkiego wrażenia, no może poza faktem, że w Matrasie mają promocję -25% na cały asortyment :P

Ok zacznijmy więc w końcu prezentację:
1. "Brak tchu" George Orwell - TU recenzja, od wydawnictwa Bellona.
2. "Nie jestem seryjnym mordercą" Dan Wells - TU recenzja, od wydawnictwa Znak.
3. "Śmiercionośne fale" Carrie Ryan - TU recenzja, od wydawnictwa Papierowy Księżyc.
4. "Żelazny Cierń" Caitlin Kittredge - od ParanormalBooks, właśnie czytam - powiem na razie tylko: WOW!
5. "Anna we krwi" Kendare Blake - także od PB.
6. "Szkarłatna partytura" Ralf Isau - TU recenzja, od PB.
7. "Żelazna Córka" Julie Kagawa - NARESZCIE! Od PB, niedługo biorę się za czytanie!
8. "Anielska" Cynthia Hand - także od PB ;)
9. "Tron Szarych Wilków" - Williams Chima - także od PB.
10. "Nowa Ziemia" Julianna Baggott - niespodziewana przesyłka od wydawnictwa Egmont, zaraz po Żelaznym biorę się za tę lekturę ;)
11. "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich" Drew Magary - od Sihh :)
12. "Niedokończone opowieści" J.R.R.Tolkien - zakup własny w mega promocji w Matrasie.
13. "Folwark zwierzęcy" George Orwell - jak wyżej
14. "Isola" Isabel Abedi - zakup własny od Kerach.
15. "Skrytoświat" William Horwood - także zakup własny od Naikari.
16. "Diabeł. Autobiografia" Tosca Lee - jak wyżej.
17. "Jutro 5" John Marsden - prezent urodzinowy od Sheti :)
18. "Rudowłosa" Jaye Wells - prezent urodzinowy od Naikari ;)
19. "Potem" Rosamund Lupton - prezent urodzinowy od Alicji ;)
20. "Rok 1984" George Orwell - prezent urodzinowy od Sihh ;)

Takim oto sposobem mam już trzy wielkie dzieła Orwella w swojej kolekcji, ha! Niemniej przede wszystkim pragnę podziękować osobom, które sprezentowały mi urodzinowo tak wspaniałe książki, a także wydawnictwom, że zaufali mi i przesłali tyyyle doskonałych powieści, zawierzając mojej ocenie. To niesamowite, naprawdę bardzo dziękuję!

A teraz odrobinka zapowiedzi - nie za dużo, żebyśmy się tym nie przejedli, ale troszkę nie zaszkodzi ;) A więc... (opisy z lubimyczytac.pl)

9 maja 2012
Cassandra Clare - Mechaniczny Książę
Wyd: MAG

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów. Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o dawną tragedię, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa, do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie, że Mistrz wie o każdym ich kroku… i że ktoś ich zdradził. Tessa uświadamia sobie, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota do Willa, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła? Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

16 maja 2012
Larissa Ione - Rozkosz nieujarzmiona
Wyd: PAPIEROWY KSIĘŻYC

W miejscu, gdzie przyjemność może kosztować cię życie…
Jest zabójczynią demonów, która pragnie zmysłowej przyjemności – jednak obawia się, że na wieki będzie jej pozbawiona. Dopóki Tayla Mancuso nie ląduje w szpitalu, prowadzonym przez demony w przebraniu, a lekarz naczelny, Eidolon, powoduje że jej ciało płonie niezachwianym pragnieniem. Lecz aby udowodnić swą ostateczną lojalność wobec swoich, musi zdradzić chirurga, który ocalił jej życie.
Dwoje kochanków, którzy ośmielą się zaryzykować wszystkim.
Eidolon nie może oprzeć się tej ognistej, niebezpiecznej kobiecie która napełnia go wściekłością i namiętnością jednocześnie. Nie tylko jest jego zaciekłym wrogiem, równie dobrze może być tym łowcą, żerującym na jego ludziach. Rozdarty pomiędzy chęcią poznania prawdy a pragnieniem znalezienia partnera przed straszliwą transformacją, roszczącą sobie wieczność, Eidolon ośmieli się popełnić niedopuszczalne – pozwoli Teyli posiąść jego duszę i ciało…

18 maja 2012
Maria V. Snyder - Dotyk Magii
Wyd: HARLEQUIN

Wszyscy magowie Iksji zostali straceni podczas wojskowego przewrotu. Tymczasem w sąsiedniej Sycji nadal są uprzywilejowaną kastą, co więcej czterech z nich zasiada w Radzie rządzącej państwem.
Na Yelenie ciąży wyrok śmierci za stosowanie magii. Jedynym ratunkiem jest ucieczka do Sycji, jej ojczystej krainy, z której została porwana jako dziecko. Tutaj, w Twierdzy Magów, ma tylko rok na doskonalenie swego niezwykle rzadkiego magicznego daru. Jeżeli nie nauczy się go kontrolować, zginie.
W Sycji nic nie układa się tak, jak się spodziewała. Czuje się samotna i obca. Tutejsze zwyczaje ją drażnią lub śmieszą, nie pamięta rodziców, a brat okazuje jej jawną wrogość.
Niespodziewanie Yelena zostaje wciągnięta w rozgrywkę z siłami zła, tak pierwotnymi i silnymi, że mogą zagrozić istnieniu Sycji. Wszystko zaczyna się od porwań i brutalnych morderstw młodych adeptek magii. Ofiarom skradziono dusze, które mogą być dodatkowym źródłem ogromnej mocy. Podczas walki na śmierć i życie Yelena przekonuje się, że jej potężne magiczne zdolności są w takim samym stopniu darem, co przekleństwem…

30 maja 2012
Sophie Jordan - Niewidzialna
Wyd: BUKOWY LAS

By uratować życie ukochanego, Jacinda złamała tabu: zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku.
Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o tamtej znamiennej nocy i powodzie ucieczki Jacindy. Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość i musi zadawać sobie dużo trudu, by na każdym kroku udowadniać swą lojalność. Dla dobra własnego i swojej rodziny. Wśród tych niewielu, którzy z nią rozmawiają, jest następca alfy stada – Cassian, który zawsze jej pragnął, oraz siostra Tamra, odtąd na zawsze odmieniona przez nagłe zrządzenie losu. Jacinda wie, że powinna zapomnieć o Willu i ułożyć sobie życie bez niego. Zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeśli zdołał ją zapamiętać i dotrzyma obietnicy odnalezienia jej, tylko narazi na niebezpieczeństwo ich oboje. Jednak nie porzuca nadziei, że kiedyś znów będą razem. Czy gdy pojawi się szansa, by podążyć za głosem serca, zaryzykuje wszystko dla miłości?

Kto z Was zapoluje na te książki?Bo ja na wszystkie cztery na bank! ;D

39 komentarzy:

 1. Ah, te zapowiedzi :) Nic, tylko siedzieć w księgarniach i czatować na dostawy xDD

  Bardzo ładny stosik - czekam niecierpliwie na recenzję "Potem", "Anny we Krwi", "Tronu Szarych Wilków", "Jutra" i, oczywiście, "Żelaznej Córki"!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wierzę własnym oczom! *.* ja też chcę taki cudowny stos! Pogratulować :) A z zapowiedzi nie mogę się doczekać "Mechanicznego księcia" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny stos i ciekawe zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, co za stos!:D Cieszy oczęta:)
  Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Osz ja Ciesz nie pierniczesz o_O ale masz stosisko... podzieliłabyś się -.- Zazdrość przeze mnie przemawia...wybacz. Ale masz fajnie z PB najlepsze książki masz o nich =D A co do zapowiedzi, ja również oczekuje na nie z niecierpliwością ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny stos.
  I masz rację dla kogoś kto kocha książki dzień książki jest w zasadzie zawsze.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zamykaj drzwi, okna, komin nawet bo planuje włamać się do ciebie po te pyszności! 3/4 stosiku bym z wielką chęcią zabrała ^^ Zapowiedzi majowe również zapowiadają się kusząco. Najbardziej chyba jestem ciekawa dalszych przygód Yeleny. Życzę przyjemnej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny stosik, jak ja ci zazdrosczę Żelaznego ciernia i anny we krwi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczny stosik! PB widzę zaszalało ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale pokaźny stos! Zazdroszczę :D
  Ja mam zamiar zabrać się za "Ognistą" dopiero po premierze "Niewidzialnej" :) Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zazdroszczę ci "Żelaznej Córki", "Żelaznego Ciernia", "Jutra 5", "Nieśmiertelności...." i "Śmiercionośnych fali" ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. wspaniały stosik
  wiele interesujących pozycji
  życzę Ci przyjemnie spędzonego czasu nad lekturą
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudowny stosik;) Miłego czytania;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspaniały stosik *__*
  A z zapowiedzi najbardziej czekam na "Mechanicznego księcia". :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wow, stos rewelacyjny, no!:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Rany, rany, raany, cóż za cudne stosisko! *.* Oj, podebrałabym Ci z niego co nieco i to takie spore co nieco...
  Życzę miłego czytania i z niecierpliwością czekam na Twoje opinie. :>
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Co moje oczy widzą xD
  Piękny stosik z samymi pysznościami ^^
  Miłego czytania !

  OdpowiedzUsuń
 18. Wypasiony stosik :) Miłego czytania.
  Co do zapowiedzi...Nie mogę się już doczekać "Dotyku magii" :)

  OdpowiedzUsuń
 19. WOW!!! Jaki świetny stos!!!! Ale bym Ci książek z niego zabrała! Normalnie ah i oh! :D Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 20. Ładny stos. Mi też "Żelazny cierń" baardzo się podobał. Właśnie skończyłam czytać Niesamowita książka.;D

  OdpowiedzUsuń
 21. O ja. 8D Kilka pozycji chętnie bym przeczytała! ;)
  Ja tam czekam na Niewidzialną. ;3

  OdpowiedzUsuń
 22. Stosisko, a nie stosik :) I całkiem niezłe pozycje widzę :) Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Fantastyczny stos. Czekam na recenzję ''Anny we krwi'' bo krzyczy do mnie ta książka, ale jakoś nie mogę się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetny stosik :D Kilka pozycji z chęcią bym Ci uprowadziła :D

  A jeżeli chodzi o to czy po założeniu rodziny coś się zmieni w ciągłej chęci czytania, to na swoim przykładzie mówię Ci, że on się wcale nie zmniejsza :D a jeszcze bardziej rośnie :D Zwłaszcza gdy na świecie pojawia się maleństwo :D

  OdpowiedzUsuń
 25. Jaka cudna okładka "Mechanicznego księcia" *.*
  I stos oczywiście piękny!

  OdpowiedzUsuń
 26. Piękny stosik <3
  I te zapowiedzi..ahhh.... :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ależ imponujący stos! Jestem pod wielkim wrażeniem i aż mi ślinka cieknie na większość pozycji:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 28. Gratuluję przeeeeświetnego stosiku :) Wiele chętnie bym Ci podkradła :D

  OdpowiedzUsuń
 29. nooo powiem Ci, że zaszalałaś z tym stosikiem:D hehe kurdę tylko pozazdrościć, półka sie czasami nie ugina za bardzo??
  Też się przymierzam do dodania stosiku ale czekam jeszcze na jedna pozycję aż przyjdzie:)
  Miłej lektury zatem życzę!! i czekam na recki z nieciepliwością:))

  OdpowiedzUsuń
 30. Ulala, co za stosisko obfitości! :D podebrałabym Ci z chęcią kilka pozycji :D Co do nowości/zapowiedzi wydawniczych też znalazłam kilka, które z pewnością i z wielką chęcią przeczytam ^^
  Np. "Niewidzialną" :D

  OdpowiedzUsuń
 31. Gratuluję stosu, ogromniaśny :) Co do zapowiedzi to raczej nie są moje klimaty, ale kto wie, może kiedyś którąś powieść przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 32. O kurcze, dzięki za tak liczną frekwencję, ale Wam się mój stosik podoba! Wczoraj dostałam jeszcze Złodziejkę książek, ale jednak pokażę ją przy kolejnym stosiku, ha! Poza tym planuję jeszcze dziś skoczyć do Matrasa po Delirium... Wszak Dzień Książki ;) Mój portfel stanowczo mnie nie lubi :P

  OdpowiedzUsuń
 33. Śmiercionośnych fali Carrie Ryan - zazdroszczę strasznie, bo pierwsza część ogromnie mi się podobała.
  "Anna we krwi" Kendare Blake - zainteresowała mnie ta pozycja.
  "Rudowłosa" Jaye Well - mam to w planach od bardzo dawna, jednak nie mogę się przełamać.
  Sophie Jordan - Niewidzialna - pierwszą część czytałam bardzo dawno temu. Lata świetlne wręcz. Myślę, że sięgnę po tę kontynuacje.
  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 34. "Potem" i "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich" to książki, które bardzo chcę mieć. Czekam także na recenzje "Żelaznego Ciernia" bo chociaż chcę przeczytać, bardzo mnie nie ciągnie.
  Na dzień książki sprezentowałam sobie "Zgubieni" książkę ala Titanic.
  A z zapowiedzi czekam na "Mechanicznego Księcia" i "Dotyk Magii". Mam wrażenie jakbym "Siłę trucizny" czytała wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
 35. Dobry Boże, stos zebrałaś przepiękny. Wśród zapowiedzi też widzę tak wiele ciekawych pozycji... Nawet książka p. Clare wreszcie doczekała się ładnej okładki xD

  OdpowiedzUsuń
 36. Ej ta Rozkosz nieujarzmiona może być dobra :D No i druga część Ognistej! Mraaau :D

  OdpowiedzUsuń
 37. Piękny stosik :) Ile przepięknych prezentów :D
  "Mechaniczny książę" i "Niewidzialna" - te dwie przeczytam na bank.
  Czekam także na twoją recenzje "Żelaznej Córki" :)
  Pozdrawiam i zapraszam pod nowy adres bloga na Zakładkę do Przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 38. Jaki stos! Tylko pozazdrościć ;D

  Z zapowiedzi to interesują mnie książki z Miry, Bukowego Lasu, oraz Papierowego Księżyca. Oj będzie na co polować ;D

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)