11 lipca 2013

Wakacyjne premiery!

Dziś słów kilka o wakacyjnych premierach czyli na co warto polować w lipcu i sierpniu :) Nie da się ukryć, że w ciągu najbliższych tygodni pojawi się dużo dobrych i godnych polecenia lektur. Ja zaprezentuję kilka z nich najciekawszych moim zdaniem i takich, które sama mam w planach dorwać i przeczytać :) Nie będę się też ograniczać gatunkowo. W skrócie dla każdego coś dobrego!
3 lipca 2013
Dziewczyny atomowe
Denise Kiernan
OTWARTE

Nieznana historia kobiet, które pomogły wygrać II wojnę światową.

Poznajcie Celię, Toni, Jane, Kattie, Virginię i wiele innych pięknych, młodych kobiet. Przyjechały z odległych zakątków Ameryki do pracy w mieście, które nie istniało na mapach.
Nie wolno im było mówić o tym, co robią.
Rozpoczęły wyścig z czasem, aby uratować swój kraj.
Zmieniły losy wojny i świata. Na zawsze.
Czas, by wszyscy usłyszeli ich historię.

"Non-fiction w najlepszym wydaniu – znakomicie opowiedziana, płynnie napisana historia o grupie kobiet, które wykonały ściśle tajne, niezwykle istotne zadanie podczas drugiej wojny światowej. Denise Kiernan odtwarza zapomniany rozdział amerykańskiej historii w dziele równie dopracowanym i wyjątkowym, co wciągającym".
- Karen Abbott, autorka Sin in the Second City

"Świeże spojrzenie na ukryty pomiędzy wzgórzami Tennessee sekret – część tajnego Projektu Manhattan. Inspirująca opowieść o mobilizacji, do jakiej zdolny jest człowiek, gdy sytuacja tego wymaga".
- Kirkus Reviews

[ta książka już do mnie leci - jestem jej bardzo ciekawa]

18 lipca 2013
Ścieżka słońca
Lisa Kleypas
PRÓSZYŃSKI I S-KA

Pierwsza część trylogii znad Zatoki Friday - opowieść o miłości, rozstaniu oraz sile, z jaką magia może wywierać wpływ na rzeczywistość - zabierze cię w najbardziej romantyczną podróż twojego życia.

Lucy Marinn zajmuje się szkłem artystycznym i mieszka nad przepiękną, malowniczą Zatoką Friday wraz z chłopakiem, Kevinem, którego uważa za swoją pokrewną duszę. Już od dziecka Lucy posiada szczególny dar - magiczne zdolności, dzięki którym tworzy niezwykłe formy ze szkła - i bardzo zależy jej na tym, by go nie utracić. Gdy jednak spotyka ją przykra niespodzianka, czyli najbardziej bolesna zdrada, jaką można sobie wyobrazić, zaczyna kwestionować swoje życiowe decyzje. Chłopak zostawia ją dla jej własnej siostry. Rozpacz Lucy dodatkowo potęguje fakt, że nad całym jej dotychczasowym życiem uczuciowym ciąży piętno niewłaściwych wyborów.


Ponieważ rodzina Lucy nie kryje swej dezaprobaty wobec zaistniałej sytuacji, Kevin prosi swojego przyjaciela, Sama Nolana, właściciela lokalnej winnicy na wyspie San Juan, by "zawrócił Lucy w głowie" i w ten sposób pomógł jej szybciej dojść do siebie. Między Samem a Lucy zaczyna rodzić się prawdziwe uczucie. Dziewczyna musi jednak zadać sobie pytanie, czy warto po raz kolejny podejmować ryzyko i angażować się w nowy związek.


Lucy podaje w wątpliwość swoje dotychczasowe wyobrażenia o miłości i lojalności, zaczyna inaczej postrzegać życiowe błędy, stare przyzwyczajenia i nowe początki, a jednocześnie przekonuje się, że z pewnych rzeczy - nawet gdy ulegną zniszczeniu - można po raz kolejny stworzyć coś pięknego. Pojmuje również, że jedynie poprzez odkrycie naszego prawdziwego "ja" możemy odnaleźć osobę, która rzeczywiście na nas zasługuje.

"Talent Lisy Kleypas sprawia, że jej czytelnicy na przemian płaczą, śmieją się i cieszą już po lekturze kilku pierwszych stron książki".
- RT Book Reviews 

[to jedna z moich najulubieńszych pisarek, więc tę serię także muszę mieć w swojej kolekcji! :)]
18 lipca 2013
Bunt Bogini
Josephine Angelini
AMBER

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.

Ich pragnieniem – wieczna miłość.

Teraz Helena musi ostatecznie wybrać pomiędzy dwoma ukochanymi…

Helena Hamilton, pozornie zwyczajna szesnastolatka z amerykańskiego miasteczka, jest potomkinią Heleny Trojańskiej. Poznała już swoje przeznaczenie i rolę, jaką ma odegrać w planach bogów. Wie, że musi co noc przemierzać Podziemie, by zapobiec krwawej wojnie i uwolnić swoją rodzinę od klątwy.

Do tej pory dodawała jej sił miłość Lucasa. I pomoc tajemniczego Oriona, który podczas wędrówek przez mityczną krainę umarłych stał się jej tak bliski. Lecz teraz Przepowiednia ostrzega Helenę, że ktoś, komu ufa, jest zdrajcą…

Helena wciąż nie jest pewna, czy kocha Oriona, czy Lucasa. Rozdarta pomiędzy uczuciem do nich obu musi teraz ostatecznie zdecydować. I raz jeszcze zejść do Hadesu, żeby wyrwać ukochanego z królestwa śmierci...

[okładkę do tej części stworzył chyba jakiś miszcz painta! ] 

22 lipca 2013
Moja siostra mieszka na kominku
Annabel Pitcher
PAPIEROWY KSIĘŻYC

Moja siostra mieszka na kominku Annabel Pitcher to jeden z największych bestsellerów angielskiej prozy ostatnich lat, sprzedany do kilkunastu krajów. To niezwykła powieść, która z perspektywy 10-letniego chłopca opisuje dramat, który dotknął jego rodzinę i to, w jaki sposób te wydarzenia odbiły się piętnem na wszystkich członkach tej rodziny i ich wzajemnych relacjach. Powieść urzeka niezwykłym typem narracji i emocjonalnością, która sprawia, że Moja siostra mieszka na kominku na długo pozostaje w sercach wrażliwych czytelników.

Od tamtego wydarzenia dziesięcioletni Jamie nie płakał ani razu.

Chłopiec wie, że powinien – przecież Jasmine płakała, i mama, a tacie zdarza się to do dziś. Roger wprawdzie nie uronił ani jednej łzy, ale to w końcu kot, poza tym nie znał Rose aż tak dobrze.

Wszyscy dookoła zapewniali, że czas leczy rany, tylko że to jedno z tych kłamstw powtarzanych przez dorosłych, gdy nie wiedzą, co powiedzieć. Minęło już pięć lat, a jest jeszcze gorzej: tata wciąż pije, mama zniknęła, a Jamie został z pytaniami, na które sam musi sobie odpowiedzieć.

Ta historia to właśnie jego opowieść. To niewyobrażalnie prawdziwa i wzruszająca relacja z wysiłków małego chłopca, próbującego zrozumieć tragedię, która rozbiła jego rodzinę.

[powieść dla fanów Siedem minut po północy? Biorę to!] 

22 lipca 2013
Król cierni
Mark Lawrence
PAPIEROWY KSIĘŻYC

Król Cierni Marka Lawrence'a to kontynuacja bestselleru krwistej fantasy Książę Cierni, na którą niecierpliwie wyczekują polscy fani. To kolejna bezkompromisowa opowieść o przygodach księcia Jorga Ancratha. W drugiej części epickiej trylogii Rozbite Imperium Mark Lawrence prowadzi swojego młodego antybohatera o krok bliżej do spełnienia jego największej ambicji.

Ziemia stoi w ogniu setki bitew, bo panowie i błahe królątka walczą o Rozbite Imperium. W długiej drodze ku pomszczeniu mordu na matce i bracie książę Jorg Ancrath odkrył, kto kieruje z ukrycia tą niekończącą się wojną. Dostrzegł toczącą się rozgrywkę i poprzysiągł, że zgarnie wszystkie stawki. Najpierw jednak musi rozstawić własne pionki, poznać zasady gry – i nauczyć się je łamać.

Armia sześciu narodów, licząca dwadzieścia tysięcy ludzi, maszeruje na bramy Jorga pod wodzą ukochanego przez lud herosa. Wszyscy porządni ludzie modlą się, by ten nieskalany bohater zjednoczył imperium i uleczył jego rany. Wszystkie znaki wskazują, że tak się stanie. Wszyscy dobrzy królowie wiedzą, że w obliczu przytłaczających przeciwności trzeba ugiąć karku, choćby po to, by ratować lud i ziemię. Ale Jorg nie jest dobrym królem.

Zmuszony stawić czoła nieprzyjacielowi wielokrotnie przewyższającemu go siłą, Jorg wie, że mu nie sprosta w uczciwej walce. Ale Jorg nie ma w planach uczciwej walki.

23 lipca 2013
Córka kapitana
Leah Fleming
PRÓSZYŃSKI I S-KA

Tragicznej kwietniowej nocy splatają się losy dwóch kobiet. Zaskakujące odkrycie i podjęta w ułamku sekundy decyzja raz na zawsze odmienią życie ich rodzin.

Dla May Smith, podróżującej z mężem i córeczką Ellen, wejście na pokład Titanica oznacza początek nowego lepszego życia. Zderzenie "niezatapialnego" statku z górą lodową przekreśla ich plany. Ratując własne życie, May traci z oczu Joe i Ellen. Ktoś wpycha ją do łodzi ratunkowej. Kilka minut później do szalupy podpływa sam kapitan Smith i wręcza May owinięte w kocyki niemowlę. Całą tę sytuację obserwuje Celeste Parkes, żona zamożnego amerykańskiego przedsiębiorcy. Obie przyglądają się katastrofie statku targane zgoła odmiennymi emocjami: May wie, że Joe nie uszedł z życiem, Celeste żałuje, że nie wybrała się w podróż ze znienawidzonym mężem. W oczekiwaniu na ratunek między kobietami nawiązuje się nić przyjaźni, lecz wtedy May odkrywa szokującą prawdę… 

  "W swej epickiej sadze Leah Fleming połączyła literaturę najwyższej próby z mało znanymi faktami, opisując historię dwóch rodzin na przestrzeni ponad osiemdziesięciu lat".
- The Bookseller

13 sierpnia 2013
Zanim przekwitną wiśnie
Aly Cha
PRÓSZYŃSKI I S-KA

Historia pięciu pokoleń japońskich kobiet rozpaczliwie zmagających się z przeznaczeniem.

Pewnej wietrznej zimowej nocy Miho przyprowadza sześcioletnią córkę do domu swojej matki, Asako, i obiecuje wrócić po nią wraz z nastaniem wiosny. Gdy płatki kwiatów wiśni zaczynają opadać, Asako wie, że wnuczka zostanie z nią dłużej, niż się spodziewała, być może już na zawsze. Wiele lat wcześniej Miho opuściła rodzinny dom zraniona i pełna żalu do matki. Przyczyny, dla których tak się stało, wyjaśnia opis burzliwej historii pięciu pokoleń kobiet z rodu Tanaka, pełnej cierpienia, ale też nadziei na lepszy los.

"Sile tej powieści nie sposób się oprzeć. Aly Cha kreśli portrety japońskich kobiet, stawiających czoła zmieniającej się rzeczywistości. Mistrzowsko opisuje świat uczuć swoich bohaterek, chwile ich szczęścia i bólu, miłości i pożądania".
- Glamour

"Subtelna, poetycka i urzekająca".
 - Elle 

[co prawda waham się przy tym tytule, ale okładka... jest cudowna!] 

A Wy zapolujecie na którąś z tych powieści? :)  

33 komentarze:

 1. Coś czuję, że to nie mój miesiąc ze wszystkich książek, różnych gatunków, chcę tylko jedną :( Ale przynajmniej portfel nie schudnie ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwszą z nich mam już za sobą, przeczytana, a na "Moją siostrę" też czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Córka kapitana" zapowiada się nieźle, ale w lipcu czekałam znacznie bardziej na "Królową" czy "Afrykańską love story" :)) I też czasami się łapię na zwracaniu uwagi na jakąś książkę z powodu jej okładki ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzy mi się Zanim przekwitną wiśnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Największe zainteresowanie wzbudziła we mnie książka "Dziewczyny atomowe" i to ją najbardziej chciałabym mieć

  OdpowiedzUsuń
 6. "Moja siostra mieszka na kominku" jest przejmującą, ale mądrą i wartościową lekturą, gorąco polecam:) Z chęcią przeczytałabym "Dziewczyny atomowe" i "Córkę kapitana", nie pogardziłabym też "Zanim przekwitną wiśnie":)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dziewczyny atomowe" i "Moja siostra mieszka na kominku" prezentują się nadzwyczaj kusząco, lecz zapewne nie będzie mi dane owych pozycji przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Osobiście czekam na ,Ścieżkę słońca''.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj zdecydowanie czekam na "Ścieżkę słońca" , "Króla Cierni" i "Moja siostra mieszka na kominku". Jak przeczytałam opisy to byłam pewna, że wiem co sobie kupić w ramach wakacyjnego lekkiego czytadła. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. "Córka kapitana" jako must have lipca :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiem czy wybrałbym coś, z przedstawionych lektur ;p Sam oczekuję nieco innych XD

  OdpowiedzUsuń
 12. "Ścieżka słońca" od dawna mam w planach i już do mnie leci ;) Do "Buntu bogini" to już chyba trzeci raz zmieniana okładka - czytałam dwa poprzednie tomy, ale teraz poczekam chyba na jakąś przecenę zanim się skuszę :D

  OdpowiedzUsuń
 13. "Dziewczyny atomowe" mam już od dawna w planach, ale zainteresowały mnie też "Córka kapitana" i "Zanim przekwitną wiśnie" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie jedynie Papierowy interesuje :P

  OdpowiedzUsuń
 15. "Dziewczyny atomowe"! Z chęcią sięgnę po tę książkę ze względu na tematykę, którą lubię ; )

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwszą z tych pozycji niedługo będę miała okazję przeczytać, jestem jej ogromnie ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Bunt bogini" i "Moja siostra..."! Muszę przeczytać! Moje wakacyjne must have :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Czekam na premierę "Buntu Bogini" :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Dziewczyny atomowe już mam tylko czekają na przeczytanie,więc tym bardziej czekam na Córkę kapitana.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziewczyny atomowe mam, ale chętnie zapoluję na Moja siostra mieszka na kominku :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Dwie ostatnie książki niesamowicie mnie intrygują!

  OdpowiedzUsuń
 22. Koniecznie muszę przeczytać Ścieżkę słońca, bo po Wołaniu miłości bardzo polubiłam autorkę ;)
  Interesuje mnie jeszcze Córka kapitana.

  OdpowiedzUsuń
 23. I ty masz to zamiar wszystko kupić? Tylko podziwiać. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. "Córka kapitana", "Moja siostra mieszka na kominku", no i oczywiście "Bunt Bogini" - muszęęęę mieć <3

  OdpowiedzUsuń
 25. "Moja siostra mieszka na kominku" to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Jak różnorodność! Ale widzę kilka ciekawych pozycji. Chętnie bym przygarnęła i przeczytała te książki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Dziewczyny Atomowe? :O
  CHCĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie miałam tu zostawić komentarz o podobnej treści. ;) Już nawet trzymałam tę książkę w rękach, będąc wczoraj w księgarni. Pomacałam, pozachwycałam się zdjęciami i wyszłam, niestety. Najpierw muszę uzbierać odpowiednią sumę. :)

   Usuń
 28. Chyba nic nie zainteresowało mnie to tyle, żeby się skusić. Ostatnio mam duże wymagania jeżeli chodzi o książki.

  OdpowiedzUsuń
 29. "Dziewczyny atomowe" mam - zapowiada się interesująca lektura. Kusi mnie też "Moja siostra mieszka na kominku".

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)