17 listopada 2013

III Salon Ciekawej Książki w Łodzi! [informacja prasowa]

Już za dwa tygodnie wielkie święto książek w samym centrum Łodzi, czyli... III edycja Salonu Ciekawej Książki! :) Poniżej informacja prasowa otrzymana od organizatorów o planowanych z tej okazji wydarzeniach:


SALON CIEKAWEJ KSIĄŻKI W ŁODZI JUŻ ZA DWA TYGODNIE

Już za dwa tygodnie w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Salonu Ciekawej Książki - najważniejszej imprezy branży wydawniczej w regionie łódzkim. Ponad 50 firm zaprezentuje szeroką ofertę wydawniczą w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Ekspozycji towarzyszyć będą konferencje naukowe, spotkania z autorami, liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W dniach 29 listopada - 1 grudnia 2013 odbędzie się w Łodzi III edycja Salonu Ciekawej Książki, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Targi odbędą się w nowym miejscu - Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ulicy Piotrkowskiej 282, w samym centrum miasta, w pięknych i klimatycznych wnętrzach. W październiku 2013 roku Muzeum zostało wybrane przez czytelników Magazynu "National Geographic" jednym z nowych cudów Polski. Salon Ciekawej Książki będzie jednym z najważniejszych punktów, a jednocześnie zwieńczeniem obchodów Roku Juliana Tuwima.

WYSTAWCY

W Łodzi swoją ofertę zaprezentuje ponad 50 wystawców. W ich gronie pojawią się największe firmy z branży wydawniczej: ZNAK, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Czarna Owca, Publicat, Agora, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Narodowe Centrum Kultury, słowo/obraz terytoria. Bardzo dużą grupę stanowić będą wydawnictwa z ofertą dla dzieci. Swoją obecność w Łodzi potwierdziły: Media Rodzina, LITERATURA, Czarna Owieczka, Wytwórnia, Dwie Siostry, Tako Akapit-Press, Ładne Halo, Zakamarki, EZOP. Podobnie jak w roku ubiegłym atrakcyjną propozycję dla siebie znajdą miłośnicy książek z bogatą przeszłością - Salonowi towarzyszyć będzie salonik antykwaryczny. Wystawcy przygotowali na targi specjalne oferty i promocje cenowe, a targi stanowić będą doskonałą okazję do zakupu prezentów świątecznych. Dopełnieniem prezentacji wydawnictw będzie bogaty program imprez towarzyszących: spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, prezentacji i warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz rodziców, szkoleń dla bibliotekarzy, zorganizowanych przez wydawnictwa oraz instytucje współpracujące przy tworzeniu targów. Wizualne uzupełnienie ekspozycji stanowić będą wystawy: sztuki ilustratorskiej, książek dla dzieci i młodzieży oraz albumów.

Salon można będzie odwiedzać: 29 listopada 2013 w godz. 10 – 18, 30 listopada 2013 w godz. 10 – 18 i 1 grudnia 2013 w godz. 10 – 16. Ceny biletów: Normalny jednodniowy - 5 pln, Ulgowy jednodniowy - 3 pln, Dzieci do lat 10 bezpłatnie. Zorganizowane grupy ze szkół wchodzą bezpłatnie na podstawie list (podpisanej i podstemplowanej przez szkołę). Bilet targowy upoważnia również do zwiedzania ekspozycji Muzeum Włókiennictwa !!!

PATRONATY I WSPÓŁPRACA

Patronat honorowy: Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Łodzi, Polska Izba Książki oraz Polska Sekcja IBBY.

Współpraca: Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica56", UNIWERSYTET ŁÓDZKI, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Dom Literatury, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi, Narodowe Centrum Kultury

Patronat medialny: Notes Wydawniczy, rynek-ksiazki.pl, Biblioteka Analiz, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, Qlturka.pl, nakanapie.pl, Gazeta Wyborcza, Portal dlaStudenta.pl, www.plasterlodzki.pl, Twój Kurier Regionalny, Radio PLUS Projekt zrealizowany przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury.

Więcej informacji na stronach www.salonciekawejksiazki.pl

Wybieracie się? Bo ja tak! Dużym plusem dla tegorocznej edycji Salonu jest nowe miejsce wydarzenia - nie dość, że można zwiedzić targi, to jeszcze będzie możliwość zobaczyć ekspozycje w Muzeum Włókiennictwa! Myślę więc, że warto pojawić się za dwa tygodnie w Łodzi. Polecam! :)

17 komentarzy:

 1. Będę! Będziemy szturmować Salon Ciekawej Książki! ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Studiuję w Łodzi, więc pojawienie się na tych Targach nie będzie problemem - pojawię się na 100%.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może się zobaczymy w któryś dzień? Ja też będę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także zamierzam być. A nie wiesz, czy będzie wymiana książek ,,Z półki na półkę''?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc jeszcze nie mam na ten temat informacji, ale jak tylko coś będę wiedziała, od razu tutaj o tym napiszę :) Rok temu była taka akcja od Lubimy Czytać i cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc chyba jest szansa i w tym roku :)

   Usuń
  2. Ja byłam 2 lata temu i bardzo sobie chwaliłam tę wymianę, gdyż dzięki temu wiele ciekawych książek wpadło w moje ręce. Mam nadzieję, że tym roku tez tak będzie. Czekam jak coś na wieści.

   Usuń
  3. Cyrysiu, dostałam info, że akcja wymiany nie jest planowana w tym roku na Salonie. Mam jednak cichą nadzieję, że i tak się zjawisz! Czekają na zwiedzających jeszcze inne atrakcje, a ja osobiście polecam zwiedzić przy okazji Muzeum Włókiennictwa :)

   Usuń
  4. Nie będzie?? Muszę napisać do mojej wtyczki na LC, czy wymiana ma być. Ja w zeszłym roku byłam wolontariuszką przy wymianie i też dorwałam kilka świetnych tytułów :) Bardzo bym ubolewała, jakby nie było wymiany, bo mam kilka książek, które wymieniłabym na nowe. Ale cóż... Jak moje źródełko odpowie, to dam znać. :)

   Usuń
 5. Widzę, że jak na razie wszyscy zgłaszają gotowość do pojawienia się na targach w Łodzi, to może jakieś spotkanie blogerów zorganizujemy? Oczywiście całkowicie nieformalne, takie na targach, bez specjalnych rezerwacji miejsc etc. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również będę. Jestem za spotkaniem!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się bardzo fajnie, a mnie jak zwykle nie będzie. W każdym bądź razie liczę na jakieś relacje :))

  OdpowiedzUsuń
 8. jakbym tylko miała fundusze i czas to jeździłabym po całej Polsce za takimi wydarzeniami. niestety Łódź jest obecnie poza moim zasięgiem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Po raz kolejny bardzo żałuję, że nie mieszkam w łodzi :( nie dość, że nie mogę pojechać na żaden zlot forum to jeszcze omija mnie takie wydarzenie! :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety, ale odległość zbyt spora do pokonania.

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)