05 marca 2015

Wiosenne zapowiedzi książkowe!

Dziś kolejna porcja najciekawszych (moim zdaniem) zapowiedzi książkowych. Tym razem na tapetę biorę wiosenne nowości. Nie ma co ukrywać  szykują się wspaniałe premiery!

Premiera: 6 marca 2015
Piękni głupcy
R. Clifton Spargo
Bukowy Las

W 1939 roku Scott mieszka w Hollywood. Jest pogrążony w długach i usiłuje napisać powieść, która przywróci mu sławę. Mimo związku z redaktorką rubryki towarzyskiej, pozostaje lojalny wobec Zeldy – swojej żony, muzy i bratniej duszy. Żeby naprawić nadszarpnięte małżeństwo, Scott organizuje wyjazd na Kubę. Jednak nawet w idyllicznej scenerii Zelda i Scott nie są w stanie uciec od niebezpiecznej intensywności ich relacji. Oboje rozpaczliwie też trzymają się wspomnień z lat 20., kiedy byli młodzi, sławni i zakochani. Podróż na Kubę nieuchronnie obnaża ich utraconą niewinność i staje się ostatnim rozdziałem historii miłosnej Fitzgeraldów. 
W Pięknych głupcach R. Clifton Spargo przedstawia zachwycająco barwny i intensywny, ale też prawdziwie ludzki portret Fitzgeraldów. W tej gorzkiej historii miłosnej pokazuje i chwile czułości, i ból, jaki sobie zadają.

Premiera: 9 marca 2015
Historia kotów
Madeline Swan
Znak

Ikona popkultury, najpopularniejszy bohater Internetu, obiekt zbiorowej histerii – KOT. Teraz możesz poznać jego historię: od czasów boskiego kultu w starożytnym Egipcie, przez stosy średniowiecza, aż po powrót w chwale na współczesne salony. 

Koty były zwiastunami nieszczęścia i pupilami czarownic. Z czarnych wyrabiano „lek” na ślepotę. Jeden został nawet oficjalnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Koty mają to gdzieś.

Mahomet bał się wstać, aby nie obudzić swojego kota. 
Kot Churchilla, Nelson, jadał z nim obiady na Downing Street.
Picasso uwielbiał je malować – bezpańskie, z najeżonym futrem.
Brigitte Bardot nie wyobrażała sobie bez nich życia – miała ich ponad pięćdziesiąt.

Premiera: 26 marca 2015
Na ziemi obiecanej
Erich Maria Remarque
Bellona

Ostatnia, nigdy niepublikowana powieść wybitnego pisarza. Erich Maria Remarque, klasyk literatury niemieckiej i światowej, autor głośnej i wielokrotnie wznawianej w Polsce powieści Na Zachodzie bez zmian. Na ziemi obiecanej rozpoczął pisać na rok przed śmiercią. Opowiada ona o losach uchodźców niemieckich, głównie Żydów.

USA to dla nich ziemia wolności i spokoju, świat nowych możliwości. Na obczyźnie ludzie ci nie są jednak w stanie uwolnić się od wspomnień koszmaru prześladowań i niekończących się ucieczek. Akcja powieści nagle się urywa. Jak autor zamierzał ją zakończyć dowiadujemy się w ogólnych zarysach z pozostałych w spuściźnie pisarza notatek. Decydując się na druk niedokończonej powieści niemiecki wydawca postanowił pokazać czytelnikom również poszukiwania autora, dołączając do książki jego notatki.

Premiera: 8 kwietnia 2015
Przy mnie będziesz bezpieczna
Amy Hatvany
Świat Książki

Wzruszający portret dwóch matek, które połączyła tragedia.

Nieszczęśliwy wypadek kładzie kres dotychczasowemu życiu Hannah Scott. W rok po podpisaniu dokumentów o przekazaniu organów córki do przeszczepu kobieta wciąż bardzo cierpi. Wtedy poznaje rodzinę Bellów. Ich piętnastoletnia córka Maddie żyje tylko dlatego, że Emily umarła. Zafascynowana tą kruchą więzią, bojąc się ujawnić, kim jest naprawdę, Hannah nawiązuje niespodziewaną przyjaźń z matką dziewczynki, Olivią.

Państwo Bell mają jednak własne problemy. Olivia, jeszcze niedawno gotowa opuścić bogatego, ale despotycznego męża, czuje się z nim związana po przeszczepie, który uratował życie ich córki. Tymczasem Maddie, zmęczona ograniczeniami, jakie narzuca jej słaby stan zdrowia i lęk przed coraz częstszymi wybuchami gniewu ojca, regularnie ucieka w świat, gdzie może być tym, kim chce: świat internetu.

Mistrzowsko poprowadzona narracja i sugestywnie zarysowane postaci bohaterów, którzy muszą stawić czoło prawdzie, to główne atuty tej trzymającej w napięciu lektury. 

„Wzruszająca nowa powieść Amy Hatvany plasuje ją w doborowym towarzystwie takich pisarek jak Jodi Picoult”. - Alison Winn Scotch

Premiera: 22 kwietnia 2015
Mansfield Park
Jane Austen 
Świat Książki

Klasyczna powieść miłosna utrzymana w atmosferze prowincjonalnej XIX-wiecznej Anglii.

Fascynujący obraz stosunków społecznych w świecie ulegającym wpływom nowoczesności i jednocześnie hołdującym dawnym obyczajom, które są dla autorki fundamentem ładu i szczęścia.

Dziesięcioletnia Fanny Price, dziewczynka dobra i skromna, przybywa na wychowanie do zamożnych krewnych, którzy mieszkają w pięknym dworze Mansfield Park. Spotyka się z życzliwością wujostwa, choć nie wszyscy pozwalają jej zapomnieć, że jest tylko ubogą krewną. Pewnego lata spokój rodziny przerywa pojawienie się w sąsiedztwie zmanierowanego rodzeństwa z Londynu. W ustabilizowane życie dworu wdziera się wielki świat. W obliczu tragedii, do której doprowadza zderzenie odmiennych wartości, dobrym duchem rodziny okazuje się pełna poświęcenia Fanny.

Premiera: 22 kwietnia 2015
Niech będzie nam wybaczone
A.M. Homes
Świat Książki

Laureatka Women's Prize for Fiction 2013

Tragikomiczny obraz życia rodzinnego w XXI wieku - pełen mrocznego humoru, szalonych zwrotów akcji i zapadających w pamięć postaci

Harold Silver przez całe życie obserwował odnoszącego sukcesy młodszego brata George'a, który ma atrakcyjną żonę, dwoje dzieci i piękny dom na przedmieściach Nowego Jorku. Gdy morderczy instynkt popycha George'a do szokującego aktu przemocy, życie całej rodziny przewraca się do góry nogami.

"Powieść zaczyna się mocnym uderzeniem, a potem się rozpędza. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz czytałem prozę z tak intensywną narracją. Zdumiewająca". - Salman Rushdie

"Najbardziej złożona, zabawna, gorzka powieść Homes; najświetniejsza z dotychczas przez nią napisanych". - "Chicago Tribune"


Premiera: 22 kwietnia 2015
Wichrowe Wzgórza
Emily Bronte
Świat Książki

Historia tragicznej miłości i zemsty osnuta na tle dziejów trzech pokoleń dwóch ziemiańskich rodzin, opowieść, której scenerię stanowią tajemnicze i urzekające wrzosowiska północnej Anglii

„Piekielna to była wyobraźnia i piekło musiała nosić w sobie ta spokojna pozornie dziewczyna. Dla nas pozostała tajemniczym, zachwycającym zjawiskiem”.- Jarosław Iwaszkiewicz

Mały chłopiec, Heathcliff, jako osierocone dziecko trafia do domu Earnshawów. Wychowując się w tej zamożnej rodzinie, obdarza odwzajemnioną miłością Katarzynę, córkę swoich przybranych rodziców. Prześladowany przez przyszłego dziedzica Hindleya, poznaje też smak nienawiści. Gdy przekonuje się, że konwenanse mogą pokonać nawet najsilniejszą miłość, znika na trzy lata, aby powrócić jako dysponujący fortuną niewiadomego pochodzenia, demoniczny i bezwzględny mściciel. Od tego momentu nikomu w rodzinie nie będzie łatwo znaleźć własne szczęście.

Premiera: 1 maja 2015
Małe Cuda
Heather Gudenkauf
Filia

Ellen Morre jest pracownikiem społecznym. Widziała już straszne rzeczy. Najgorsze krzywdy jakie jeden człowiek może uczynić drugiemu człowiekowi. Na co dzień Ellen jest obrońcą nękanych i krzywdzonych dzieci. W życiu prywatnym to szczęśliwa i spełniona żona i matka trójki dzieci. Ale pewnego słonecznego dnia moment nieuwagi sprawia, że kobieta prawie traci kogoś, kogo najmocniej kocha. Drobny błąd niesie za sobą konsekwencje, których Ellen nie spodziewałaby się nawet w najgorszych koszmarach. Kobieta wpada w pułapkę systemu, któremu służy od lat. 
Dziesięcioletnia Jenny Briard po tym jak odeszła jej matka, mieszka z ojcem, który nie radzi sobie z codziennością. Nieustannie zmieniają miejsce zamieszkania. Pewnego dnia na skutek zbiegu okoliczności dziewczynka, z kilkoma dolarami w kieszeni, gubi się i musi sobie radzić sama. 
Drogi Ellen i Jenny przecinają się. Żadna z nich nie spodziewa się jak bardzo mogą sobie nawzajem pomóc. 

Niezwykła opowieść o macierzyństwie, odpowiedzialności i sprawiedliwości. O tym, jak łatwo z własnej winy możemy utracić kogoś, kogo kochamy najmocniej. I o tym, jak przypadkowa więź z drugim człowiekiem, mały cud, może dać nam nadzieję i siłę do walki o odzyskanie ukochanej osoby.

* * *

I jak, znaleźliście coś dla siebie?
Ja na pewno zapoluję na Przy mnie będziesz bezpieczna oraz na nowe wydanie Wichrowych Wzgórz! :D

21 komentarzy:

 1. Będę polowała na Historię kotów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooooo Heather Gudenkauf, na pewno na nią zapoluję. Kiedyś czytałam jej autorstwa thriller ("Ciężar milczenia"), był mocny, idealny. Z chęcią "spróbuję" coś innego jej pióra ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba gdzieś mam tę książkę Ciężar milczenia. Skoro mówisz, że to thriller idealny, to nie ma szans - muszę przeczytać :D Małe Cuda to chyba całkowicie inne oblicze tej autorki - przynajmniej ta mi się wydaje, gdy czytam opis najnowszej książki. Także chętnie zapoznam się z tym tytułem :)

   Usuń
 3. Austen i Bronte mi się marzy. Za kilka dni mam urodziny, miejmy nadzieję, że ktoś mi sprezentuje. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe książki z Angielskiego Ogrodu i tak się pojawią dopiero w drugiej połowie kwietnia, ale jak najbardziej polecam - fajnie mieć w zbiorach takie piękne wydania :D

   Usuń
 4. Małe cuda zapowiadają się obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do "Wichrowych wzgórz" się przymierzam, bo ich jeszcze nie czytałam, a nowe wydanie działa motywująco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy mnie będziesz bezpieczna oraz małe cuda kuszą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mansfield Park zdecydowanie! I może piękne wydanie Wichrowych wzgórz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe wydanie książki Austen także mnie zachwyca, ale sama powieść już mniej. Ja póki co czekam niecierpliwie na Perswazje - kupię na 100%, jeśli się pojawi w serii Angielski Ogród :D

   Usuń
 8. Wichrowe wzgórza jak pięknie wydane;)

  OdpowiedzUsuń
 9. O mój Boże! Kolejne książki z Angielskiego Ogrodu! KUPUJĘ. "Mansfield Park" bo Jane Austen, "Wichrowe Wzgórza" bo... to w końcu "Wichrowe Wzgórza"! Plus dodatkowo, widziałabym u siebie "Historię Kotów". Nic nie poradzę na to, że jestem kociomaniaczką i podejrzewam, że to będzie idealna lektura dla mnie. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha, ja o Historii kotów pomyślałam jako o prezencie dla mojego chłopaka - on uwielbia koty :D

   Usuń
 10. Te nowe wydanie klasyki są takie piękne! *.* I taka cała kolekcja się marzy, ale mam jakiś sentyment do swoich, starych i kilka razy czytanych egzemplarzy, nawet jak każdy z innej kolekcji, a już nie wspomnę, że najczęściej to z przeceny :)
  W marcu czekam na kilka tytułów, ale nie mam takich MUST HAVE :D Jest jednak wiele ciekawych premier :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, że cudne? I ceny także są dosyć rozsądne, wiec można sobie pozwolić na odnowienie biblioteczki. Ja wszystkie stare egzemplarze rozdaję, zastępując je nowymi wydaniami z serii Angielski Ogród :P

   Usuń
 11. Spośród Twoich nowości interesuje mnie nowość od Jane Austen (okładka no i autorka przede wszystkim) i ciekawie zapowiadająca się "kocia biografia" :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Z powyższych zapowiedzi jakoś wyjątkowo nic nie przykuło mojej uwagi. Ale to dobrze, bo może wreszcie nadrobię swoje obecne zaległości czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ps. oprócz ''Małe cuda'', ale tą pozycję już mam.

   Usuń
  2. Ooo, w takim razie zazdroszczę posiadania tej książki. Mam nadzieję, że to dobra lektura ;)

   Usuń
 13. Chętnie zabiorę się za pozycje Jane Austen i Amy Hatvany. Historię kotów również mile zobaczę u siebie, jako że jestem właścicielką najcudowniejszego kota na świecie - Filemona :) Jeśli miałabym wybierać jedynie patrząc na okładki, wszystkie są w moim guście. Prześlicznie wydane.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Wichrowe wzgórza" czytałam. Kusi mnie za to książka Jane Austen :)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)