10 czerwca 2015

Czerwcowe zapowiedzi książkowe :)

Mamy czerwiec, więc dziś będzie o tym, na co warto zwrócić uwagę w nadchodzących tygodniach. Szykują się wspaniałe premiery!

Premiera: 17 czerwca 2015
Pod kloszem
Meg Wolitzer
Bukowy Las

JEST MIEJSCE, W KTÓRYM ZAGUBIENI SIĘ ODNAJDUJĄ.

Gdyby życie było sprawiedliwe, Jam Gallahue nadal mieszkałaby w rodzinnym New Jersey ze swoim uroczym chłopakiem z Wielkiej Brytanii – Reevem Maxfieldem. Oglądaliby razem stare skecze i całowali się między regałami szkolnej biblioteki. Z pewnością nie byłaby teraz w Wooden Barn, szkolnym ośrodku terapeutycznym w Vermoncie, i nie chodziłaby na przeznaczone tylko dla wybranych uczniów (rzekomo odmieniające życie) lekcje pt. „Specjalne zagadnienia z literatury angielskiej” poświęcone wyłącznie twórczości Sylvii Plath.

Życie jednak nie jest sprawiedliwe. Reeve’a nie ma już od ponad roku, a Jam wciąż nie może otrząsnąć się po stracie. Kiedy zadanie domowe polegające na pisaniu pamiętnika otwiera Jam i pozostałym uczniom drogę do innego świata, nazwanego przez nich Belzharem, dziewczyna odkrywa rzeczywistość, w której czas staje w miejscu, a ona znów może poczuć obecność Reeve’a. Jednak zapełniając kolejne strony dziennika, Jam musi zmierzyć się z prawdą i zdecydować, jak wiele jest gotowa poświęcić, by odzyskać to, co utraciła.

Zapierająca dech w piersiach i zaskakująca historia o pierwszej miłości, głębokim cierpieniu i sile, jaką daje pogodzenie się ze swoim losem.

Premiera: 17 czerwca 2015
Sekrety notatnika
Eve Haas
Świat Książki

Prawdziwa historia rodzinna, okryta tajemnicą przez cztery pokolenia. Początek dała jej płomienna miłość księcia Prus Alberta do Emilie, młodej polskiej arystokratki. Po śmierci Augusta dwór pruski zadbał o to, by wymazać z kart historii wszelkie wzmianki o ostatniej żonie księcia oraz ich jedynej córce, którą oddano na wychowanie żydowskiej rodzinie, co miało ochronić ją przed wrogością dworu. Ponad sto lat później Anna Jaretzki - wnuczka książęcej pary i babka autorki - zginie z wyczerpania w drodze do obozu w Auschwitz.

Eve Haas miała zaledwie osiem lat i była żydowską uczennicą w berlińskiej szkole, gdy naziści zaczęli niszczyć świat, który znała i w którym czuła się bezpieczna. Szczęśliwie jej rodzicom udało się wywieźć dzieci z Niemiec do Londynu, gdzie wszyscy rozpoczęli nowe życie. Dla Eve groza wojny należała do przeszłości - aż do dnia, w którym odziedziczyła cenny rodzinny notatnik, skrywający zdumiewające dzieje czterech pokoleń jej rodziny. Mimo zakazu ojca Eve postanowiła się dowiedzieć, w jaki sposób jej prababka weszła do królewskiego rodu i dlaczego jej babka zginęła z rąk nazistów.

Premiera: 24 czerwca 2015
Pewnej nocy we Włoszech
Lucy Diamong
Black Publishing

Czy włoski naprawdę jest językiem miłości?

Anna właśnie dowiedziała się, że jej ojciec, którego nigdy nie poznała, jest Włochem. Szuka swoich korzeni: piecze focaccię, przyrządza tiramisu i uczy się słówek, by zorganizować wyprawę na Półwysep Apeniński i tam odnaleźć ojca. Na kursie włoskiego pozna Catherine, którą właśnie porzucił mąż, i która wkrótce dowie się, że jego zakłamanie daleko wykracza poza niewierność. Razem z nauczycielką Sophie, która pragnie oderwać się od trudnej sytuacji w domu i podróżować, Anna i Catherine dadzą się uwieść marzeniom o słonecznej Italii. Między trzema kobietami pojawia się silna więź. Upragniona podróż do Włoch przyniesie niespodzianki i spotkania, które odmienią ich życie.

"Świetnie skonstruowana, wciągająca, wiarygodna, zabawna, z głębi serca" - Heat

"Romantyczna, marzycielska i zabawna" - Closer

Premiera: 24 czerwca 2015
Caryca
Ellen Alpsten
Sonia Draga

Fascynująca historia niewiarygodnego awansu Marty Skowrońskiej, córki chłopa pańszczyźnianego z Inflant, która została pierwszą sprawującą realną władzę carycą Rosji. Towarzyszyła Piotrowi Wielkiemu w niezliczonych kampaniach wojennych i urodziła mu tuzin dzieci, godząc się z przedwczesną śmiercią większości z nich. Walczyła o Piotra, kochała go i oszukiwała - caryca Katarzyna była kobietą o niezwykłej sile.

Doskonały portret psychologiczny prostej, ale bardzo inteligentnej, gotowej na wszystko i sprytnej kobiety, która różnymi trikami przez ponad dwadzieścia lat trzymała u swego boku najpotężniejszego władcę Rosji, tylko pozornie pozostając w cieniu.

Premiera: 30 czerwca 2015
Słodycz wybaczania
Lori Nelson Spielman
Rebis

Kolejne znakomite dzieło autorki z pierwszych miejsc list bestsellerów, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

Zabawna opowieść o tym, jak wyzwolić się z więzów przeszłości.

Hannah Farr prowadzi popularny program telewizyjny. Ma też fantastycznego partnera, z którym planuje wspólną przyszłość. Nagle w jej doskonałym i poukładanym życiu wszystko zaczyna się sypać. Jedna osoba zdaje się znać rozwiązanie wszystkich problemów: dawna szkolna koleżanka i prześladowczyni Hannah, a teraz autorka idei "kamyków wybaczenia". Idea ta zachęca do naprawiania doznanych bądź wyrządzonych niegdyś krzywd. Czy Hannah grozi utrata wszystkiego, co w życiu zdobyła, nawet miłości...?

"O Liście marzeń: W tej książce jest wszystko, co kocham i czego szukam w kobiecej literaturze: jest mądra, zabawna i poruszająca" - Susan Elizabeth Phillips, autorka bestselleru "Panna młoda ucieka".

* * * 

I jak, znaleźliście coś dla siebie? Ja na pewno sięgnę po powieść Pod kloszem, ciekawi mnie także Caryca :)

Na koniec serdecznie zapraszam Was do odwiedzania mojej strony na portalu 

19 komentarzy:

 1. ,,Sekrety notatnika" interesują mnie szczególnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka Carycy skojarzyła mi się od razu z serią o Marii Antoninie. :) Chyba skuszę się na tę książkę. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też się skojarzyła z książkami o Marii Antoninie. Piękna jest :)

   Usuń
 3. Ja mam ogromną ochotę na "Pewnej nocy we Włoszech" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat z tych zapowiedzi nie widzę nic dla siebie - ostatnio troszkę się też naczytałam podobnej tematyki, więc "Pod kloszem" zostawiam :) To taka książka, którą raczej wypożyczyłabym z biblioteki niż chciała mieć u siebie - chyba, że recenzje tego tytułu będą tak pozytywne ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem właśnie w trakcie lektury Pod kloszem. Warto poznać :) Ale o wrażeniach napiszę w niedalekiej przyszłości ;)

   Usuń
 5. Ciekawe premiery się zbliżają. Aż ciężko się zdecydować, co wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny miesiąc obfitujący w ciekawe premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Caryca" wydaje się interesującą lekturą, kiedyś sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanawiam się nad ''Pod kloszem'' i ''Słodyczy wybaczania'' - znam inną książkę tej autorki, która była całkiem dobra, więc może i przy tej miło spędzę czas ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słodycz wybaczenia mnie także wydaje się być ciekawą książką. Tylko okładka taka oklepana.

   Usuń
 9. Mnie przekonała "Słodycz wybaczania". Ostatnio nudzą mnie sagi rodzinne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam jedną książkę Ellen Alpstein, "Niewolnica" i przyznam, że mi się podobała, więc i "Carycą" bym się z chęcią zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam w planach "Pod kloszem", bardzo jestem ciekawa tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Naprawdę ciekawe zapowiedzi, o żadnej nie słyszałam, także tym bardziej się cieszę, że trafiłam na ten post:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam pomóc :) Mam nadzieję, że znajdziesz w tych zapowiedziach coś dla siebie :)

   Usuń
 13. Na szczęście na razie do niczego nie jestem przekonana do tego stopnia, bym chciała zakupić jakąkolwiek z wyżej wymienionych pozycji, więc cieszę się - może mój biedny portfel odpocznie. :) Ale kto wie, czy ta sytuacja nie ulegnie zmianie, po pierwszych recenzjach... A więc czekam. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 14. "Słodycz wybaczania" zapowiada się świetnie! Zdecydowanie w moim guście. :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mogę się doczekać "Słodyczy wybaczenia"! Poprzednia ksiązka autorki rozłożyła mnie na łopatki:)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)