19 grudnia 2016

Bath Christmas Market

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i bardzo kolorowy. Uwielbiam te ostatnie dni przed Wigilią, kiedy człowiek nie myśli już o niczym innym, jak o gotowaniu, sprzątaniu i pakowaniu prezentów dla najbliższych. Przyznam jednak, że z wiekiem mniej we mnie tego „nastroju”, a więcej zmęczenia z powodu nawału spraw „do ogarnięcia” przed Gwiazdką. Też tak macie?

Dzisiejszy post będzie bardziej fotograficzny. Ze względu na fakt, iż mieszkam teraz w Bath, postanowiłam pokazać Wam coś fajnego – tutejszy jarmark świąteczny. Impreza zaczęła się z początkiem grudnia i trwała 2 tygodnie. Trochę zdziwiło mnie, że jarmark został zamknięty ponad 10 dni przed Świętami. Nie było to co prawda wielkie wydarzenie, przyciągnęło jednak od groma mieszkańców i turystów, w efekcie czego w godzinach szczytu nie było szans przejść spokojnie przez centrum miasta.

Bath Christmas Market nie był tak wielki i tak widowiskowy jak jarmarki w Berlinie czy Bratysławie, nie pachniał również cynamonem i mandarynkami, i w dodatku nie do końca czułam jego „klimat”, jednak był kolorowy i choć na chwilę pozwolił zapomnieć o milionie spraw, które trzeba ogarnąć na co dzień. Przechadzając się pomiędzy stoiskami, a w zasadzie przepychając między ludźmi, oglądałam najróżniejsze wyroby proponowane przez tutejszych sprzedawców i cykałam zdjęcia. Poniżej kilka z nich. Na koniec dorzucam także trochę zdjęć z miasta – przepiękne świąteczne ozdoby i iluminacje upiększają centrum Bath. Miłego oglądania ;) Przy okazji serdecznie wszystkich zapraszam do obserwowania mojego konta na INSTAGRAMIE – wrzucam tam najświeższe fotki z Bath ;)

11 komentarzy:

 1. Wygląda to wszystko cudownie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko śniegu brakuje :D Jak u nas :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, nie mam tak. Nie obchodzę świąt, ale czekam ich z utęsknieniem kiedy wymyje ludzi z miast, będzie można się poszwendać i porobić zdjęcia... albo porobić jakieś głupoty.
  Fajny ten kościół (katedra?).

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie, tylko śniegu brakuje ;) Fajne te rzeczy na wystawie. Trochę bez sensu, że zamknęli przed świętami, na Pietrynie trwa do końca 23 grudnia...

  OdpowiedzUsuń
 5. Stosika wyglądają niczym na runku we Wrocławiu :D Ślicznie to wygląda :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie wybrałabym się na taki jarmark :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna galeria! Aż chciałoby się odwiedzić to miasto ;)
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 8. Uroczy jarmark! Takie mniejsze o wiele bardziej do mnie przemawiają niż wielkie, jak w Berlinie. Ten w Bath ma klimat, który bardzo mi się podoba. I już klikam INSTA po więcej zdjęć.

  Wszystkiego zaczytanego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)