25 lutego 2017

Na co bym się skusiła, czyli nowości marca 2017

W końcu postanowiłam nadrobić zaległości w nowościach książkowych i rozeznać się w tym, co będzie dostępne na rynku wydawniczym. I wiecie co? Pierwsza połowa marca zapowiada się bardzo obiecująco! Wśród zapowiedzi znalazłam kilka tytułów, które wzbudziły moje zainteresowanie. Może i Wy odnajdziecie tu coś dla siebie?

Zakazane życzenie
Jessica Khoury
Data wydania: 1 marca 2017
SQN

Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie.

Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.

Gniew i świt
Renee Ahdieh
Data wydania: 1 marca 2017
Filia

Epicka historia miłosna inspirowana „Księgą Tysiąca i Jednej Nocy”.

Jedno życie, jeden świt.

W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Chalid, osiemnastoletni kalif Chorasanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Chalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Szahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Szahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.

Noc za nocą Szahrzad mami Chalida, snując zachwycające historie, i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim.

Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Szahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Chalida i tym samym odpłacić mu za tak wiele skradzionych istnień.

Czy miłość zwycięży w świecie pełnym niesamowitych historii i mrocznych sekretów?

Głębia Challengera
Neal Shusterman
Data wydania: 15 marca 2017
GW Foksal

Niepokojąca podróż przez głębię ludzkiego umysłu.

Wyjątkowo osobista książka jednego z najpoczytniejszych autorów powieści dla młodzieży

Opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej. Caden Bosch jest rozdarty między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. Jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej Głębię Challengera, najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego (10 994 metrów pod poziomem morza). Jest świadomy, że jego świat się rozpada i coraz bardziej przerażony, że powoli przestaje odróżniać, co jest prawdą, a co ułudą. Rodzina i przyjaciele dostrzegają zmiany w jego zachowaniu i zaczynają się poważnie niepokoić. Zostaje przyjęty do szpitala psychiatrycznego i poddany leczeniu. Teraz to personel medyczny staje się załogą statku ku zdrowieniu.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz
Rowling J.K.
Data wydania: 15 marca 2017
Media Rodzina

Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty.

Scenariusz filmowy "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu, fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika.

* * *

PS Okładka do Zakazanego życzenia jest po prostu OBŁĘDNA! Kto się skusi na tę opowieść? W ogóle pierwsze dwie zapowiedzi są do siebie nawet podobne - obie nawiązują do baśni tysiąca i jednej nocy :) Przypadek? Mam nadzieję, że to będą dobre tytuły!

12 komentarzy:

 1. Ja czekam na "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kręcą mnie tematy baśni tysiąca..., ale "Głębia..." już bardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa Zakazanego życzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakazane życzenie... przed chwilą przeczytałam kilka pierwszych zdań i tak, to będzie dobre <3 Zastanawiam się również nad kupieniem nowej edycji książek z Harryego, czyli Baśni barda Beedle'a itp :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam niecierpliwie na książkę Shustermana, ta książka zapowiada się niesamowicie! Obecnie zaczytuję się właśnie w "Zakazanym życzeniu", jestem trochę za połową i mogę powiedzieć, że jest na co czekać, ta książka wciąga od pierwszych stron :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Zakazane życzenie" bardzo mnie intryguje, no a Harry... pozycja obowiązkowa!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś nic mnie nie zaciekawiło z powyższych zapowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Głębia Challengera - najprawdopodobniej wzbogaci naszą domową biblioteczkę. :)
  Głębia Challengera

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałabym dwa pierwsze tytuły. W dzieciństwie miałam "Baśnie tysiąca i jednej nocy" pięknie ilustrowaną. Jakie było moje zdziwienie, kiedy czytając ją ponownie w wieku jakichś piętnastu lat odkryłam, że tam jest pełno seksualnych podtekstów. A może to tylko rozbuchane hormony nastolatki? Chętnie przeczytałabym ją ponownie, by się przekonać, co teraz o niej pomyślę ;-)
  Jeśli chodzi o "Fantastyczne zwierzęta..." to podziękuję. Kupiłam "Przeklęte dziecko" i stwierdzam, że chyba nie podoba mi się książka w formie scenariusza. Tutaj jeszcze mogę to zrozumieć, bo sztuka nie była wystawiana w Polsce, więc fajnie móc poznać tą historię. Kiedy się dowiedziałam, że scenariusz filmu będzie również wydany, poczułam lekki niesmak. Gdyby to była książka, kupiłabym z chęcią. Za scenariusz podziękuję. Film jest dostępny u nas, a wydanie scenariusza, wydaje mi się próbą nabijania portfela...

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsze 3 pozycje. Mamy bardzo podobne gusta czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta głębia mnie bardzo nurtuje... Lubię od czasu do czasu przeczytać coś młodzieżowego, a to może być "głęboka" lektura, a nie takie płytkie czytadło... :D

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)