01 czerwca 2017

Nowości maja i zapowiedzi czerwca, czyli co bym chciała przeczytać!

Przeglądam ostatnio wszystkie zestawienia nowości i zapowiedzi wydawniczych, i jestem nieco oszołomiona! Tyle cudownych lektur pojawia się (albo pojawi) na rynku, że już sama nie wiem, co zamawiać, a z jakimi tytułami się wstrzymać do krakowskich targów (na których mam zamiar się pojawić). Jak tak dalej pójdzie, to do października uzbiera się lista co najmniej osiemdziesięciu tytułów do kupienia xD  Dziś wybrałam tylko kilka z tych, które chciałabym dorwać. Może znajdziecie tu także coś dla siebie :)

 NOWOŚCI

10 maja 2017
Tysiąc odłamków ciebie 
Claudia Gray
Jaguar

Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie.

Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów.

Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite.

Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.

24 maja 2017
Do zobaczenia nigdy
Eric Lindstrom
YA!

Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.

Zasada numer 1: nie traktuj jej inaczej tylko dlatego, że jest niewidoma.
Zasada numer 2: jeśli ją oszukasz, nie będzie drugiej szansy.

Parker Grand jest niewidoma. Straciła mamę w wypadku samochodowym, jej ojciec popełnił samobójstwo a Scott – były chłopak – zawiódł zaufanie. To całkiem sporo jak na jedną nastolatkę… Parker stara się być twardą dziewczyną. Kiedy nie biega swoją ulubioną trasą biegową, zajmuje się sercowym wsparciem i udzielaniem porad życiowych nieco zagubionym szkolnym przyjaciołom. Robi wszystko, żeby nie płakać, ale nie może już dłużej udawać, że nic złego się nie stało. Szczególnie, że kiedy w końcu zrozumie, co tak naprawdę przytrafiło się jej ojcu i dlaczego Scott tak się zachował, odkryje prawdę o tym, że nie wszystkie rzeczy są takimi, na jakie wyglądają…

Wzruszająca, szczera i mocna opowieść o przyjaźni, dorastaniu, tolerancji i żałobie po stracie, która może przynieść tylko ukojenie.

ZAPOWIEDZI

5 czerwca 2017
Początek wszystkiego
Robyn Schneider
Otwarte

Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach, a przyjaciele zdobyli się jedynie na to, aby wysłać mu do szpitala kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.

Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki.

8 czerwca 2017
Światło nie może zgasnąć
Diane Chamberlain
Prószyński i S-ka

Czy warto strzec tajemnic za wszelką cenę?
Czy zemsta przynosi ulgę?
Czy można wybaczyć zdradę?

Doktor Olivia Simon kończy właśnie dyżur na pogotowiu. Mąż czeka na nią ze świąteczną kolacją. Od miesięcy między nimi się nie układa. Ona stara się ratować swoje małżeństwo, ale Paul nie ukrywa swojej fascynacji artystką Annie O’Neill.

Olivię zatrzymuje jednak w pracy nagły przypadek. Kobieta postrzelona w klatkę piersiową, w której lekarka rozpoznaje piękną Annie O’Neill. Stan rannej jest krytyczny, dlatego Olivia decyduje się na natychmiastową operację. Mimo to Annie umiera. Czy Olivia zrobiła wszystko, by ją uratować? To pytanie zadaje jej Paul, obsesyjnie zakochany w Annie. O to zapyta ją także Alec O’Neill, który widział w Annie idealną żonę i matkę. A czy sama Olivia pewna jest odpowiedzi? Stara się podążać śladami swojej rywalki, by zrozumieć fascynację swojego męża. Annie dopiero po śmierci pozwala bliskim zrozumieć, jaka była naprawdę. Poznają jej pilnie strzeżone tajemnice, które odmienią ich życie na zawsze.

12 czerwca 2017
Lokatorka
JP Delaney
Otwarte

Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój.

Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

14 czerwca 2017
Miłość, która przełamała świat 
Emily Henry
YA!

Zaryzykować przyszłość, zanurkować w nieznane i zdobyć wymarzoną miłość.

Natalie spędza lato w swoim rodzinnym miasteczku w Kentucky. To ostatnie tak leniwe wakacje przed rozpoczęciem studiów. Dzień za dniem toczy się bez żadnych ciekawych wydarzeń, dopóki dziewczyna nie zacznie obserwować dziwnych rzeczy. Zielone drzwi do jej pokoju nagle stają się czerwone, znika ogród, który rozciągał się obok przedszkola. W miejscu miasteczka znikąd pojawiają się wzgórza. Natalie czuje, że dzieje się cos niepokojącego.

Wtedy odwiedzą ją sympatyczna ale tajemnicza postać, którą ostrzega: „masz tylko trzy miesiące, aby go uratować„. Następnej nocy Natalie spotyka na boisku szkolnym pięknego chłopca imieniem Beau, a czas i przestrzeń przestają dla niej istnieć. Istnieją tylko Natalie i Beau…

Przepiękna opowieść o słodko-gorzkim końcu dzieciństwa gdy marzymy nie tylko o naszej przyszłości, lecz także o tysiącach dróg, którymi nie odważyliśmy się podążyć.

14 czerwca 2017
Odległość między tobą a mną 
Jennifer E. Smith
Bukowy Las

ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY DWOJGIEM LUDZI LICZY SIĘ W EMOCJACH, A NIE W KILOMETRACH

Owen mieszka w suterenie. Lucy na dwudziestym trzecim piętrze. Ale kiedy podczas fali upałów w Nowym Jorku wysiada prąd, odnajdują się po raz pierwszy: w windzie, która utknęła pomiędzy dziewiątym a dziesiątym piętrem. Oczekując na pomoc, zaczynają ze sobą rozmawiać…

Krótki spędzony wspólnie czas odciska piętno. Choć los rzuca ich do Edynburga i San Francisco, do Pragi i do Portland, nie potrafią strząsnąć z siebie wspomnienia wspólnych chwil. Lucy i Owen doświadczają radości – oraz bólu – pierwszej miłości, a ponieważ sami nie mogą przemierzać świata tam i z powrotem, powierzają to zadanie kartkom pocztowym.

Udając się w osobne podróże w poszukiwaniu domu, przekonują się, że czasem to osoba, a nie miejsce sprawia, że zarzucamy gdzieś kotwicę.

14 czerwca 2017
Bad Mommy. Zła Mama 
Tarryn Fisher
SQN

Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny

Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene.

Z czasem zachowanie Fig staje się coraz bardziej niepokojące – kobieta gromadzi w domu rzeczy identyczne jak u przyjaciółki, kupuje takie same ubrania, a na Instagramie publikuje zdjęcia Dariusa. Czy prawdziwym obiektem jej zainteresowania jest Jolene, jej przystojny mąż, czy mała Mercy? A może chciałaby mieć ich wszystkich?

Tarryn Fisher nakreśliła niezwykle intrygujące portrety psychologiczne bohaterów. W jakim stopniu ich motywacje są szczere? A może wszystko, co pokazują otoczeniu, to perfekcyjnie wyreżyserowany spektakl?

Najnowsza książka autorki bestsellerowych powieści „Margo”, „Never never” i „Mimo moich win”.

* * *

I jak, skusicie się na coś? Bo ja chętnie poznam nową powieść Claudii Gray i Jennifer E. Smith :) Lokatorka i Bad Mommy też zapowiadają się świetnie, irytuje mnie tylko to wciskanie polskiego tłumaczenia tytułu w przypadku drugiej książki – jakby polscy czytelnicy byli totalnymi debilami i nie umieli przetłumaczyć sobie tak prostych słów xD

10 komentarzy:

 1. "Początek wszystkiego" i "Tysiąc odłamków ciebie" to takie moje małe must read, chociaż znając mnie to przeczytam je dopiero za rok :D "Odległość między tobą a mną" też mnie ciekawi, bo inna książka autorki bardzo mi się podobała ^^ I też denerwuje mnie to tłumaczenie "Bad Mommy". W sumie to nawet nie rozumiem po co zostawiać zagraniczny tytuł, skoro jest on tak prosty do przetłumaczenia, a co więcej on nawet znajduje się na okładce :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowa powieść Chamberlain czeka już na czytniku. Mam jeszcze ochotę na "Bad Mommy", bo fabuła brzmi intrygująco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tysiąc odłamków Ciebie to moja pozycja do upolowania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Tysiąc odłamków ciebie" już za mną. Poza tym chętnie bym przeczytała "Odległość między tobą a mną", bo wydaje mi się, że to będzie książka idealna na lato :)
  I też nie rozumiem tych polskich podtytułów. Tylko w przypadku Hoover tego nie stosują. Najbardziej rozwalił mnie tytuł "Canaval. Chłopak, który smakował jak północ" - i jak niby ma to zachęcić do przeczytania tej książki?
  Pozdrawiam :D
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie książki zapowiadają się bardzo ciekawie i mają przepiękne okładki. Moją uwagę najbardziej zwróciła książka "Początek wszystkiego" ;)
  Buziaki ;*
  bookowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Intryguje mnie książka Erici Lindstorm. Zapowiada się naprawdę interesująco. Mam nadzieję, że będę miała szansę ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 7. ,,Lokatorkę" koniecznie chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. I znowu muszę rozszerzyć moją czytelniczą listę i tę zakupową! Zdecydowanie muszę zaopatrzyć się w "Początek wszystkiego" i "Miłość, która przełamała świat", chociaż miałam już nie czytać YA :c

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ochotę na "Lokatorkę" <3 Ale cała reszta też wygląda kusząco! :P

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)