22 czerwca 2015

Wakacyjne zapowiedzi książkowe!

Dziś czas na krótki przegląd wakacyjnych propozycji wydawniczych. Lipiec i sierpień to przedziwny czas – dla niektórych to sezon ogórkowy, kiedy nic się nie dzieje, a dla innych doskonały moment, by sięgnąć po upragnione lektury i bez wyrzutów sumienia oddać się czytelniczym szaleństwom. Czy zatem w lipcu i sierpniu możemy się spodziewać ciekawych premier? Oczywiście, że tak! Oto kilka z nich:

Premiera: 1 lipca 2015
Ten jeden dzień
Gayle Forman
Nasza Księgarnia

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz". 

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Ale wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło… Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Chłopak różni się od Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła plany i pojechała z nim do Paryża, dziewczyna się zgadza… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i emocji, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre… 

"Ten jeden dzień" to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu. Już wkrótce ciąg dalszy tej historii w książce "Ten jeden rok".

Premiera: 13 lipca 2015
Belle epoque
Elizabeth Ross
PWN

Kiedy Maude Pichon ucieka z rodzinnej Bretanii do Paryża, jej marzenia rozwiewają się, a oszczędności topnieją w zastraszającym tempie. Szesnastoletnia prowincjuszka, rozpaczliwie pragnąc pracy, odpowiada na nietypowe ogłoszenie. Agencja pana Durandeau świadczy swoim klientkom osobliwe usługi – brzydotą podkreśla piękno. Wystarczy wynająć dziewczynę o pospolitej urodzie, by natychmiast stać się przy niej urodziwą damą.

Monsieur Durandeau dorobił się fortuny, odpowiadając na potrzeby wyższych sfer. Kiedy hrabina Dubern poszukuje odpychającej towarzyszki dla swojej upartej córki Isabelle, Maude wydaje się kandydatką idealną.

Isabelle nie ma pojęcia, że jej nowa przyjaciółka jest jedynie wynajętą z agencji pracownicą, a los Maude zależy wyłącznie od umiejętności dochowania wstydliwej tajemnicy. Tymczasem im lepiej poznaje Isabelle, tym częściej jej uczciwość wystawiana jest na próbę. A z każdym kolejnym kłamstwem może stracić coraz więcej.

Premiera: 15 lipca 2015
Z dala od zgiełku
Thomas Hardy
Nasza Księgarnia

Znana brytyjska powieść o sile miłości i namiętności, na której podstawie powstał wzruszający film z Carey Mulligan i Tomem Sturridge’em. 

Prowincja dziewiętnastowiecznej Anglii. Betsaba Everdene dziedziczy po wuju farmę. Postanawia sama zająć się gospodarstwem, nie czekając na księcia z bajki. Jej uroda oraz niezależność działają jednak na mężczyzn jak magnes. O względy dziewczyny zabiega trzech dżentelmenów, każdy o silnej osobowości. Jest wśród nich Gabriel Oak – poczciwy farmer, właściciel ziemski William Boldwood oraz Franciszek Troy – sierżant królewskich dragonów, kobieciarz i hulaka. Nieoczywiste wybory, sercowe rozterki oraz pomyłki losu – życie niesie wiele niespodzianek, ale Betsaba zrobi wszystko, żeby się odnaleźć w świecie rządzonym przez mężczyzn.

Premiera: 23 lipca 2015
Bezcenna miłość
Lisa Kleypas
Prószyński i S-ka

Jaka jest cena miłości?
Ostatnia po „Bez pamięci" i „Bez skrupułów" część trylogii o detektywach z Bow Street.

Nick Gentry, znany ze swych umiejętności rozwiązywania delikatnych problemów, zostaje zatrudniony, by odszukać pannę Charlotte Howard. Nick uważa, że z łatwością wypełni zadanie, lecz rzeczona dama wyprowadza go z błędu.

Okazuje się bowiem nie samowolną uciekinierką, a kobietą pogrążoną w rozpaczy, która ukrywa się przed człowiekiem gotowym ją zniszczyć. Nick składa jej szokującą propozycję – prosi, by została jego żoną.

Wie, że ich związek będzie czymś znacznie więcej niż tylko małżeństwem z nazwy. Wyczuwa bowiem coś, z czego Charlotte jeszcze nie zdaje sobie sprawy – że jej zmysłowe apetyty dorównują jego temperamentowi. Młodej żonie udaje się go jednak zaskoczyć. Sięgając po jej ciało, najsłynniejszy kochanek w Londynie szybko odkrywa, że trzeba będzie czegoś znacznie więcej niż namiętności, by zdobyć jej miłość.

Premiera: 28 lipca 2015
Lista gości
Melissa Hill
Prószyński i S-ka

Gdy zabawny, czuły, przystojny Shane oświadcza się Carze, ta nie posiada się wprost z radości. Nie może się też doczekać, żeby przekazać tę wiadomość reszcie rodziny i przyjaciołom.

Ale euforia szybko przeradza się w zniechęcenie, kiedy okazuje się, że każdy ma własną wizję doskonałego ślubu, z której za nic nie chce zrezygnować, i jest gotów nieść młodym „pomoc” przy jej realizowaniu za wszelką cenę. O kształt ceremonii i liczbę gości na liście zaczynają toczyć się prawdziwe boje, a sytuacji nie poprawia pojawiająca się między Carą i jej siostrą atmosfera rywalizacji. Gdy przyszli teściowe dokładają swoje oczekiwania do rosnącej ich listy, Cara odkrywa, że jej marzenia rozsypują się w pył.

Mimo to Cara i Shane są zdecydowani postawić na swoim. Gdy jednak ujawniają, że chcą wziąć ślub na plaży, gdzieś na pięknej karaibskiej wyspie, protestom nie ma końca. Pojawiają się groźby, na jaw wychodzą rodzinne sekrety, a nad młodymi zbierają się burzowe chmury.

Czy Cara i Shane dadzą radę pokonać przeszkody? A może wymarzony ślub zamieni się w prawdziwy koszmar?

Premiera: 2 września 2015
Angelfall #3 Penryn i kres dni
Susan Ee
Filia

Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. 

Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.

Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.

* * *

Tak, wiem, że 2 września to już nie są wakacje, ale nie mogłam sobie odmówić przyjemności poinformowania Was, że już we wrześniu na półki księgarń trafi ostatnia, długo oczekiwana powieść Susan Ee. Ja na pewno muszę ją dorwać, a Wy? Poza tym ciekawi mnie także nowa książka od Lisy Kleypas (uwielbiam tę autorkę!) oraz Belle epoque ;)

30 komentarzy:

 1. Zainteresował mnie przede wszystkim "Ten jeden dzień" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, ja czekam w wakacje na nieco inne książki :) Siłą rzeczy z tego zestawienia trudno byłoby mi znaleźć cos dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią sięgnę po najnowszą powieść Gayle Forman :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Ten jeden dzień" i "Z dala od zgiełku" wyglądają naprawdę smakowicie, chyba bez ich przeczytania się nie obejdę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa książki "Ten jeden dzień". Zapowiada się na prawdę ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na "Ten jeden dzień" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Bezcenna miłość" mnie zaintrygowała, ponieważ książki Kleypas bardzo lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Bezcenna miłość" mnie zaintrygowała, ponieważ książki Kleypas bardzo lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. No, w końcu wakacje i czas na czytanie, a że powoli wychodzę z czytelniczego doła, to mogę się porozglądać za zapowiedziami. :D Może sięgnę po Forman, chociaż mam jeszcze "Wróć, jeśli pamiętasz" do przeczytania, jestem też ciekaw trylogii Angelfall, bo ma bardzo udane okładki i z tego, co gdzieś tam przyuważyłem, to i recenzje pochlebne. :3

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej czekam na 3 część Angelfall, bo aktualnie zaczęłam czytać drugą i jestem strasznie nią zachwycona ;)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowana jestem najnowszą książką od Forman. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Ten jeden dzień" widziałam w zapowiedziach już wcześniej... tylko za nic nie podoba mi się taka "komputerowa" okładka. Nie wiedziałam jednak o powieści "Belle epoque", a ona opisem wydaje się bardzo ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Z tych co wymieniłaś najbardziej interesują mnie książki z Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Będę miała na co wydawać pieniądze ;D

  OdpowiedzUsuń
 15. Na pewno będę polować na "Z dala od zgiełku" i "Ten jeden dzień" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Ten jeden dzień" muszę koniecznie mieć! Po "Wróć, jeśli pamiętasz" moja miłość do autorki stała się wręcz bezgraniczna :-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkie książki zapowiadają się bardzo ciekawie. Nie sposób wybrać jednej :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Czekam na "Jeden dzień" i "Papierowe miasta" w filmowej okładce :)
  Pozdrawiam
  withcoffeeandbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Poluję na "Z dala od zgiełku" - zarówno na film, jak i na książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Kurczę, wszystko co ukazałaś, mam chęć mieć na półce! :D No może oprócz ostatniej pozycji, ale resztę dopisuję do swojej listy must-have.

  OdpowiedzUsuń
 21. ,,Ten jeden dzień" najbardziej mnie zainteresował :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Z dala od zgiełku bardzo mnie ciekawi. A Angelfall to totalny must have ☺

  OdpowiedzUsuń
 23. "Ten jeden dzień" (piękna okładka!) i "Z dala od zgiełku" po prostu muszę mieć! *_*

  OdpowiedzUsuń
 24. Mnie też zaintrygował "Ten jeden dzień", może sobie sprezentuję jeszcze przedpremierowo ;) A ja mogę polecić też książkę - moja ostatnia zdobycz w Matrasie, w sumie już trochę po premierze, ale w wakacje wpisuje się idealnie - "Angielskie lato". Książka z romansem w tle, a wydawać by się mogło, że nic niespodziewanego nie może już spotkać 40-letniej kobiety, która wiedzie spokojne życie ze swoim mężem... Życie bywa przewrotne ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Zainteresował mnie "Ten jeden dzień" i "Angelfall. Penryn i kres dni". Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać je podczas wakacji. Ciekawi mnie też "Bella epoque", ale po tę książkę chyba szybko nie sięgnę.

  http://ksiazekmiasto.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten jeden dzień, Bezcenna miłość, Lista gości no i Angelfall 3 oczywiście ;) Ciekawe lato się zapowiada!

  OdpowiedzUsuń
 27. Zdecydowanie muszę sobie zapisać datę wydania "Jednego dnia". "Zostań jeśli kochasz" było takie ciepłe, łasne, natomiast sequel tak cudowny, że nie ma opcji, bym pozostała obojętna na kolejny twór autorki. :)
  "Belle epoque" wygląda strasznie intrygująco, ale nie zaryzykuję. Muszę się upewnić, że autorka wykorzysta potencjał, także czekam na pierwsze opinie i wtedy będę decydować. ;)
  "Z dala od zgiełku", źle się z tym czuję, ale nie słyszałam w ogóle o filmie, a książkę pierwsze widzę na oczy. Bardzo smutne. Ale sprawa ma się tak jak z poprzednią pozycją, poczekam na recenzje.
  Strasznie mi się podobają te suknie na okładkach książek pani Kleypas. :) Po jej dzieła kiedyś sięgnę, może nawet w te wakacje rozpocznę swoją przygodę z jej piórem, ale to taka luźne plany, na ten moment. :)
  Finał "Angelfall" będę musiała dorwać, ale na pewno szybko się to nie stanie, tym bardziej, że wciąż nie przeczytałam drugiego tomu. :(
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 28. Ostatnio nie mogę trafić na nic, co mnie zachwyci, więc Twój post z pewnością okaże się bardzo pomocny.
  Zapraszam na nowego bloga http://depozyt-mysli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)