20 kwietnia 2017

Trzydziestkę obchodzi się tylko raz w życiu!

Trzydziestka zawsze była dla mnie magiczną, odległą liczbą. Do czasu. Bo właśnie dziś osiągnęłam ten "magiczny" wiek, po którym lata lecą już dziesiątkami (podobno) ;) 

Urodziny to dobra okazja, by odrobinę zaszaleć. A więc zaszalałam kupując 17 książek, które wkrótce dotrą do mnie wielką paczką. Wszystkie już niedługo pokażę Wam w stosiku. A dzisiaj zdradzę, co chciałabym jeszcze mieć w swojej biblioteczce. Trochę się tego nazbierało, więc wybrałam kilka najciekawszych :) 


Ambasadorowie Henry James

Poluję na tę książkę od dawna. Z resztą jak na większość powieści Jamesa, ale dotychczas udało mi się zebrać tylko trzy tytuły. Spoko, kiedyś będę miała całą kolekcję!

Hrabia Monte Christo Alexander Dumas

Ostatnio pojawiło się piękne, dwutomowe wydanie powieści Dumasa. Moje oczy od razu się zaświeciły jak u sroczki :) Chcę!

Szóstka wron & Królestwo kanciarzy Leigh Bardugo

Tyle ludzi chwali, w dodatku oba wydania są takie piękne, a ja lubię serię Szturm i Grom tej autorki, więc dlaczego miałabym nie chcieć nowej serii w swoich zbiorach? 

Klaśnięcie jednej dłoni Richard Flanagan

Mam straszną ochotę na ten tytuł i choć posiadam wersję elektroniczną na czytniku, marzę o papierowej. Mam nadzieję, że nadzieje związane z tym tytułem nie pójdą na marne i książka okaże się świetną lekturą :) 

Pieśń Jutra Samantha Shannon

Przede mną Zakon Mimów, który wkrótce zamierzam poznać i coś czuję, że nie będę mogła przestać myśleć o tej historii. Chciałabym więc mieć w swoich zbiorach kolejną część z serii, a potem kolejną i kolejną xD

* * * 
A tak przy okazji...


Tak, mój blog skończył w marcu 6 lat! SZEŚĆ lat wymiany myśli na temat książek, filmów, muzyki i wielu, wielu ważnych dla mnie rzeczy. SZEŚĆ lat poznawania cudownych ludzi o podobnych zainteresowaniach, a przy tym zawierania wspaniałych przyjaźni na całe życie. SZEŚĆ lat pisania dla Was, drodzy Czytelnicy... 

Dziękuję, że jesteście tu ze mną :) <3

13 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego! Trzydziestka to żadna tragedia. Najlepszy wiek:) Sześciu latek gratuluję i życzę jeszcze wielu lat przyjemności z blogowania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego i wielu wspaniałych lektur!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najwspanialszego i spełnienia marzeń! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Pieśń jutra" też muszę zdobyć.
  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, samych świetnych książek i sukcesów w blogowaniu! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja 30 jakoś specjalnie nie obchodziłam, to trochę traumatyczna data :) Dużo zdrówka Ci życzę Kochana!

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety to prawda, że po 30stce czas jakoś szybciej umyka :)
  Wszystkiego naj naj. Spełnienia wszystkich marzeń!

  OdpowiedzUsuń
 7. Spełnienia marzeń! :) "Szóstka wron"- też chcę przeczytać tą książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma co się smucić, tylko głowa do góry i ciesz się życiem! ;) Spełnienia marzeń - tych książkowych i pozostałych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje! Mój blog też w tym roku obchodzi 6 urodziny. Wydaje się, że zaczynało się tak niedawno a tyle już czasu minęło!
  Czekam na zdjęcia tego stosika, a sama z okazji rocznicy także dużo zamówiłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę spóźnione te moje życzenia, no ale wszystkiego najlepszego. Z okazji obu rocznic :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam 30 za rok, szalenie szybko ten czas pędzi :) Ale hoho 6 lat bloga to również super staż :)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)