25 lipca 2021

„Wiele hałasu o Ciebie” Samantha Young


Kiedy zobaczyłam zapowiedź nowej książki Samanthy Young, szybko skojarzyłam tytuł z komedią Williama Shakespeare'a i od razu wiedziałam, że muszę dorwać tę książkę. Traf chciał, że Wiele hałasu o Ciebie wpadło w moje ręce dzięki życzliwości księgarni TaniaKsiazka.pl, mogłam więc niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki zabrać się za czytanie. Czy spotkanie z nową powieścią pani Young było udane?

Główna bohaterka powieści, Evie Starling, właśnie zawiodła się na kolejnym mężczyźnie. Do tego dosyć pochopnie podjęła decyzję o odejściu z pracy, a zbliżające się nieuchronnie spotkanie z mamą tylko pogarszało już i tak napięte do granic możliwości nerwy dziewczyny. Kiedy więc Evie przypadkowo trafia na ogłoszenie o możliwości poprowadzenia małej księgarenki w Alnster w hrabskie Northumberland w Wielkiej Brytanii, nie zastanawia się nawet chwili. Potrzebuje tego wyjazdu, by móc przemyśleć swoje życie i odnaleźć jego sens. Czy cztery tygodnie w Anglii pomogą jej w odnalezieniu siebie? Na pewno spotkanie z pewnym przystojnym farmerem niczego nie ułatwi.

Przyznam otwarcie, że dawno nie miałam okazji przeczytać tak słodkiej historii! Książka Wiele hałasu o Ciebie to jedna z tych lektur, przez którą się po prostu płynie, z lekkim rozbawieniem poznając kolejne perypetie uroczej bohaterki. Evie jest zabawna i bardzo ludzka, nie sposób jej nie polubić. Miałam trochę problem z amantem, którego autorka postawiła na drodze Evie. W moim odczuciu Roane jest zbyt idealny. I nawet po skończonej lekturze nadal tak uważam, choć nie zmienia to faktu, że książkę czytało się naprawdę przyjemnie. No może gdyby nie fakt, że momentami była bardzo przesłodzona. Bo właśnie z tym niektórzy czytelnicy mogą mieć problem – Wiele hałasu o Ciebie to lektura typowo na lato, jednak nie ma w niej ani grama pazura. Jest błogo i sielsko, i nawet życiowe dramaty bohaterów nie brzmią zbyt dramatycznie. Autorka bardzo chciała stworzyć coś zaskakującego, ale wyszło tak, jak z każdą komedią romantyczną – przewidywalnie i cukierkowo. Momentami nawet bałam się, że ten cukier zacznie mi chrupać w zębach. Czy to zniechęciło mnie do powieści pani Young? Nie. Bo chyba właśnie tego się spodziewałam. 

Wiele hałasu o Ciebie to niewątpliwie tegoroczny bestseller. Historia Evie jest lekka, romantyczna i bardzo pozytywna, wprost idealna na upalne dni! Nawiązanie do dzieł Shakespeare'a (matko bosko, kto pozwolił tłumaczowi na używanie spolszczonej wersji nazwiska angielskiego dramaturga?! To powinno być karalne!) było miłym dodatkiem i pozwoliło na jeszcze lepsze poznanie głównej bohaterki i jej charakteru. Książkę mogę polecić przede wszystkim osobom, które lubią współczesne romanse i nie oczekują zaskakujących zwrotów akcji oraz oszałamiających wydarzeń. Jak już wspomniałam wcześniej – to świetna lektura na plażę lub hamaczek. 

Za możliwość poznania przygód Evie dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

Powieść w dobrej cenie można nabyć na stronie:Moja ocena: Tytuł oryginalny: Much Ado About You
Ilość stron: 416
Data wydania: 2021
Tłumaczenie: Marta Komorowska
Wydawca: Słowne (dawniej Burda Książki)
Opis wydawcy: KLIK

7 komentarzy:

 1. Jestem ciekawy do ilu osób dotrze treść tej książki? Wydaje się ciekawa, ale nie jestem pewien czy ktoś na plaży będzie czytał. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, takie książki dobrze sprawdzają sie w lato

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie do niej ciągnie, ale chyba upoluję ją na czytnik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co jaki czas mam ochotę na lekturę w tym typie, więc zapiszę sobie ten tytuł. Nazwisko autorki od jakiegoś czasu często mi się gdzieś przewija, więc fajnie byłoby się z jej twórczością w końcu zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nic nie czytałam od tej autorki, ale chcę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka lekka książka akurat na wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi bardzo zachęcająco - takie lekkie historie szczególnie pasują na lato :) Zapamiętam sobie ten tytuł.

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)