20 stycznia 2017

10 książek do przeczytania w 2017!

Jestem daleka od podejmowania książkowych wyzwań, gdyż dopiero co wróciłam do blogowania i niestety najprawdopodobniej nie wywiązałabym się nawet z połowy planów. Ale stworzenie listy dziesięciu tytułów, które chciałabym i które BYĆ MOŻE przeczytam to już inna bajka ;) Zatem przejrzałam moją ciągle rosnącą półkę książek "do przeczytania" i wybrałam te najpilniejsze tytuły. Jesteście ciekawi? A więc:


Na liście nie mogło zabraknąć klasyków  od ponad dwóch lat przymierzam się do Północy i Południa od Elizabeth Gaskell  W KOŃCU muszę przeczytać, right? Do listy dochodzą Małe kobietki od Louisy May Alcott  podobno grzech nie znać. Następnie książka od Rainbow Rowell  po Eleonorze i Parku jestem zakochana w tej autorce, więc Fangirl ląduje na liście MUST READ. Na dokładkę Znikasz od Christiana Jungersena oraz Klaśnięcie jednej dłoni autorstwa Richarda Flanagana  opinie na innych blogach mnie naprawdę przekonały, choć książki wydają się zupełnie nie w moim typie! Oczywiście nie brakuje także u mnie babskiej literatury  Apetyt na życie od Mary Simses oraz Kiedy odszedłeś Jojo Moyes to super pilne tytuły. Jak uwodzi drań od Sabriny Jeffries dopiero ma się pojawić w sprzedaży, a ja już niecierpliwie czekam  dwie poprzednie części serii były świetne! Do listy dodaję Słowika autorstwa Kristin Hannah  świeżynka, podobno dobra, czemu nie spróbować? No i na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć najnowszego dzieła ze  świata Pottera  Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Wciąż nie miałam okazji rzucić okiem, masakra! 

Uch, trochę się tego nazbierało, prawda? Znacie którąś z tych książek? Podobały się? Coś polecacie w pierwszej kolejności? :D

Już wkrótce kolejne recenzje. Planuję napisać kilka słów o Eleonorze i Parku, poza tym właśnie czytam Mine od Katy Evans i już się rozglądam za kolejnymi powieściami do przeczytania :) Może w końcu padnie na którąś z powyższej listy!

14 komentarzy:

 1. Ja właśnie długo zwlekalam z HP i przeczytałam dopiero w styczniu tego roku i naprawdę polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Małe kobietki" mnie bardzo ciekawią więc to ten tytuł najbardziej rzucił mi się w oczy. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słowika i Klaśnięcie jednej dłoni bardzo chce przeczytać, może mi się uda w tym roku :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam Fangirl - ogółem przyjemna, ale to nie moja bajka :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Małe Kobietki i polecam ogromnie. Słowik powala na kolana :) Wybrałaś naprawdę dobre lektury i myślę, że Cię nie rozczarują :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Harry mnie rozczarował :( też mam takie listy na później i listy obowiazkowe, na tej drugiej znajduje się własnie Słowik. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Słowik" czeka na półce na swoją kolej!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja właśnie zbieram się do napisania o "Mine" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. O książkach tylko czytałam, ale "Małe kobietki" mam od niedawna i kiedyś przeczytam. Natomiast Flanagan mnie bardzo intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam tylko jedną książkę z wymienionych - "Fangirl" i byłam zadowolona z lektury :) Poza tym mam w planie dwie inne pozycje - "Słowika" oraz "Północ i południe". Obie czekają na półce, ale nie wiem kiedy je przeczytam :/
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Z Twojej listy będę chciała przeczytać "Klaśnięcie jednej dłoni" i "Małe kobietki" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam jedynie "Fangirl" i podobała mi się, oczywiście w kategorii młodzieżówek, ale nie jest to też książka, do której chciałabym wracać ;) Czytałam jeden tytuł od Sabriny Jeffries i byłam zadowolona, więc temu też się przyglądnę ;) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 13. Z tej listy czytałam tylko "Fangirl" i bardzo dobrze wspominam tą książkę. Jestem ogromnie ciekawa "Słowika", ponieważ zapowiada się genialnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale chciałabym przeczytać "Fangirl" oraz zapoznać się z twórczością Jojo Moyes.
  Pozdrawiam, Ola
  bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)