19 sierpnia 2011

"Mrok Kwiatów" Penny Blubaugh

 "Trzy lata temu Persia uciekła od swoich rodziców narkomanów i znalazła dom u Banitów – w magicznym zespole teatralnym. 
Z czasem ta barwna grupa ludzi i elfów, lalkarzy i aktorów staje się jej rodziną, której nigdy nie miała. Tu odkrywa swoją miłość do teatru i… do Nicholasa, najpiękniejszego z Banitów. Życie nie mogłoby być lepsze...
Tak się jej wydaje, dopóki Banici nie padną ofiarą strasznego oskarżenia. Muszą uciekać ze świata śmiertelników, gdzie magię wini się za wszelkie zło. Muszą schronić się w Krainie Magii. Ale Kraina Magii to nie - jak myśleli - świat kwiatów i tęczy…"


Kraina Magii to miejsce, które wręcz wabi nas swoją tajemniczością i niedostępnością. Czy to baśnie, czy stare opowieści czy też epickie historie łączy je zawsze jedna rzecz – inny, magiczny świat. Jednak, jeśli się zastanowimy, czy w ogóle umiemy sobie wyobrazić tę krainę? I nawet jeśli, to czy nasze wyobrażenie może choć trochę przybliżyć nas do tego prawdziwego oblicza krainy pełnej baśniowych stworów?

Persja należy do grupy ludzi nazywających siebie Banitami. Banici to grupa sześciu osób. Każda z nich wnosi do wspólnoty coś ważnego i wyjątkowego. Lecz tak naprawdę to przede wszystkim grupa ludzi samotnych, bez rodzin i własnego miejsca w społeczeństwie. Persja sama uciekła z domu od rodziców narkomanów i życia na marginesie. I właśnie tu odnalazła swój własny kąt.

Banici właśnie wystawiają nową sztukę w swoim kukiełkowym teatrzyku, a coraz więcej ludzi przychodzi na przedstawienia. Członkowie zespołu teatralnego robią to, co lubią i w dodatku zarabiają tym na życie. Zatem wszystko idzie w dobrym kierunku, ale do czasu… coś bowiem zaczyna się dziać. Coś złego, w dodatku najwyraźniej nie do pokonania. I dlatego dla Banitów jedynym wyjściem jest ucieczka. W magiczny, niebezpieczny świat…

Cała recenzja na:

Książkę otrzymałam od ParanormalBooks, za co dziękuję!


Original: Blood & Flowers
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 19.07.2011
***
Ocena w skali bloga 6/10.

6 komentarzy:

 1. Początkowo chciałam ją przeczytać, ale teraz raczej dam sobie spokój. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam mieszane uczucia, nie jestem do końca przekonana, więc na dzień dzisiejszy odpuszczę sobie tą pozycję. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś odechciało mi się ją przeczytać... To dobrze. Przynajmniej zaoszczędzę.;D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze nie potrzebnie wydawalam pieniadze, a i tak stoi na połce i kurz zbiera xD. Ale pewnie kiedyś przeczytam skoro już mam. Co do "Siewcy" to namawiam, pożycz od kogoś i się przekonaj;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że sobie odpuszczę. Jest mnóstwo lepiej ocenionych przez Ciebie paranormali :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie przekonują mnie tego typu powieści i choć magiczny świat powinien kusić a tu jednak nie kusi. Dziękuję za konstruktywną recenzję! ;)
  Nominowałam Twój blog do one lovely blog award - http://czytajzfantazja.blogspot.com/2011/08/one-lovely-blog-award.html
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)