04 maja 2012

"Anielska" Cynthia Hand

Kontynuacja NIEZIEMSKIEJ!

"W bestsellerowej powieści Nieziemska Clara Gardner poznała swój cel, odkryła, po co została zesłana na ziemię jako anioł. Stawiła czoło pożarowi ze swoich wizji i ocaliła z płomieni uwodzicielskiego, tajemniczego Christiana.

  Lecz pożar był zaledwie początkiem. Wciągana coraz głębiej w świat aniołów, w coraz bardziej gwałtowną walkę dobra i zła, Clara doświadcza nowych przerażających wizji. Czy wskażą jej nowe zadanie? I podpowiedzą, który z dwóch chłopaków jest jej przeznaczony: Christian, którego darzy skomplikowanym uczuciem, czy Tucker, dla którego miłość Clary może okazać się najstraszliwszą groźbą…"Clara jest anielitką – ma w sobie zarówno anielską, jak i ludzką krew. Jak każdy anielita – otrzymuje zadanie. Ale nie wypełnia go tak, jak życzył sobie tego Najwyższy – wybiera inną drogę. I teraz dziewczynę prześladuje strach, że przyjdzie jej zapłacić za ten wybór. W dodatku wciąż wisi nad nią groźba jednego z Czarnych Skrzydeł – anioła, który niegdyś odwrócił się od Boga. Samjaza z nieznanego dziewczynie powodu interesuje się nią i jej matką. A na domiar złego bohaterka czuje się rozdarta pomiędzy Tuckerem – miłością jej życia, a Christianem, którego traktuje jak przyjaciela, choć ma wrażenie, że coś ich do siebie przyciąga. Coś większego, silniejszego, jakby narzuconego przez boskie prawo, któremu nastolatka nie chce się poddać. Tajemnice piętrzą się przed bohaterką, a potem zaczyna ją prześladować dziwny, przerażający sen… Czy to kolejna wizja?

„ – Ty go naprawdę kochasz – mówi zamyślona.
- Ja go naprawdę kocham.” *

Sięgając po Anielską, kontynuację trylogii Cynthii Hand, byłam pełna obawy, bowiem nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Nieziemska wywołała we mnie nieco sprzeczne emocje, gdyż z jednej strony mnie oczarowała, z drugiej czegoś mi w niej brakowało… Dlatego przy lekturze sequelu obawiałam się najgorszego – jak się jednak okazuje, niesłusznie! Cynthia niesamowicie mnie zaskoczyła, bowiem ta część okazała się o niebo lepsza od poprzedniczki! Dlaczego?

Autorka ponownie wciąga nas w świat anielitów, serwując nowe informacje dotyczące ich egzystencji. Oczami Clary śledzimy wydarzenia, a narracja pierwszoosobowa pozwala nam poczuć emocje, które targają dziewczyną. Obserwujemy, jak siedemnastolatka powoli zmienia się z naiwnej dziewczynki w młodą kobietę zmuszoną podjąć trudne decyzje, od których będzie zależała jej przyszłość. Widzimy jej zagubienie, rozpacz, strach i przede wszystkim niepewność przed tym, co czeka ją w przyszłości. W dodatku uczucia, jakie żywi do dwóch całkowicie różnych od siebie chłopaków sprawiają, że Clara jest skołowana, boi się i odsuwa od swojej świadomości fakt, że bez względu na wydarzenia, będzie musiała podjąć jakąś decyzję. I, że każda droga będzie jej własną, małą tragedią, z którą będzie musiała się zmierzyć.
Cała recenzja na:


Original: Hallowed (Unearthly #2)
Wydawnictwo: AMBER
Data wydania: 27.03.2012
* cytat str. 131.


Za książkę serdecznie dziękuję ParanormalBookS!

Moja recenzja części pierwszej - NIEZIEMSKA. A tak w ogóle to jestem TEAM TUCKER <3
I bardzo podoba mi się ten trailer:

24 komentarze:

 1. nie spodziewałam się że tak będzie ci się podobac :) może sięgnę po nią w przyszłości ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne okładki. Już one same sprawiają, że ma się ochotę sięgnąć po książkę, a tu jeszcze dochodzi taka interesująca fabuła i wysoka ocena :) No, no, chyba przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę wpierw sięgnąć po pierwszą część, a potem zabieram się za kontynuację. Nieźle się zapowiada:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem nieźle się zapowiada, muszę gdzieś pierwszej części poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie czytałam pierwszej części, ale chyba się skuszę i przeczytam obie części, jak znajdę czas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie w moim stylu:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. z chęcią bym sięgnęła
  ale wpierw potrzebuję zdobyć pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, ale mnie zachęciłaś :) Chętnie poszukam pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam tom pierwszy, ale jakoś nie czułam potrzeby sięgania natychmiast do tom następny. Choć nie powiem - były w cz.1 rzeczy, które zaskoczyły. Poczekam aż wypatrzę na jakiejś przecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam za sobą perwszą część, a że nie lubię zostawiać serii niedokończonych napewno przeczytam i tę część ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo chętnie przeczytałabym te książki.;D

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam części pierwszej, więc na razie za drugą się nie zabiorę.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Hmmm... się teraz zastanawiam czemu ja jeszcze nie wzięłam się za I część o_O muszę koniecznie nadrobić! Narobiłaś mi smaka zła kobieto ;D Mój portfel woła o pomstę ^^

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam "Nieziemską" i uważam, ze nieco się wywyższa ponad wszystkie te przeciętne paranormale. Dlatego pewnie sięgnę po kontynuację. A tak w ogóle, też jestem Team Tucker :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, serio jesteś Team Tucker? Wspaniale!!! :D A już się bałam, że tylko ja podejmuję jakieś dziwne wybory haha. No koniecznie przeczytaj dwójkę, jestem bardzo ciekawa Twojej opinii ;)

   Usuń
 15. Za cholerę, pierwsza część mnie znudziła jak nie wiem.. nie chcę więcej.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie czytałam jeszcze nawet tomu pierwszego, bo tej trylogii unikałam jak ognia z obawy, że jest słabo napisana. Przeczytałam już wiele paranormalnych romansów i kilka z nich to zwyczajne badziewie, lecz możliwe, że dam szansę "Nieziemskiej", a dopiero potem pomyślę, co z "Anielską". ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja oczywiście nie czytałam jeszcze Nieziemskiej, a mam ją w swoich planach (na następne 50 lat :D). Ale widzę, że muszę się za nią rozejrzeć jak tylko znajdę chwilę czasu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie czytałam pierwszego tomu, ale Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła. Chętnie bliżej zapoznam się z tą serią ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie miałam okazji jeszcze okazji przeczytać części pierwszej, ale jak tylko to zrobię, to sięgnę i po kontynuację :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak tylko uda mi się przeczytać cz. 1, na pewno sięgnę po 2;) Twoja recenzja mnie skusiła od razu;D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 21. Dobra recenzja, dobra ocena... Kupiłabym bez wahania, gdybym posiadała pierwszą część, którą sprzedałam... A nie chcę mieć na półce drugą część bez pierwszej :(

  OdpowiedzUsuń
 22. Okładki są cudowne! "Nieziemską" czytałam i bardzo mi się podobała, tak więc na "Anielską" także przyjdzie pora :)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)