26 maja 2012

Książkowe zapowiedzi wakacyjne part 1!

Obiecałam Wam jakiś czas temu mega obszerny przegląd premier wakacyjnych, zatem dzisiaj wywiążę się chociaż częściowo z tej obietnicy. Jednakże chciałabym zauważyć, że niektóre pozycje nie mają dokładnej daty wydania - musimy się więc liczyć z potencjalnym poślizgiem. Niemniej ja już ostrzę ząbki na niektóre ze zbliżających się lektur :) A oto wybrane przeze mnie prawdopodobnie najciekawsze z nich:


5 czerwca 2012
Kto się boi pana Wolfe'a?
Hazel Osmond  
Prószyński i S-ka

Ellie wydaje się, że jest zakochana. Ale nie poznała jeszcze Jacka.
Ellie Somerset kocha swojego skupionego na karierze chłopaka Sama i pracę w agencji reklamowej. Niestety, Sam dniami i nocami przesiaduje w firmie, a szefowie ignorują błyskotliwe pomysły Ellie. Jej życie komplikuje się, gdy w agencji pojawia się nowy szef o nienagannym wyglądzie, chmurnym spojrzeniu i niebotycznych wymaganiach. Pan Wolfe każe Ellie zadbać o siebie i udowodnić, ile jest warta. Ku swojemu przerażeniu Ellie odkrywa, że zmysłowy i niebezpieczny Jack coraz bardziej ją pociąga. Na dodatek ten samotny wilk skrywa wiele tajemnic. Kto się boi pana Wolfe’a? Na pewno nie Ellie. Dopóki gorzko nie pożałuje swojej brawury.

7 czerwca 2012
W sieci
Gemma Malley 
Wilga

Dalsze losy bohaterów mrocznej i wzruszającej Deklaracji.
Jest rok 2140. Walka przeciw starzeniu się społeczeństwa została wygrana. Ludzie mogą już żyć wiecznie.
Nie wszyscy jednak wierzą, że nieskończone życie to jedyny wybór. Powstaje ruch oporu, który zwalcza ideologię wiecznej młodości.
Peter zostaje uwikłany w konflikt nie tylko z totalitarnym rządem, ale także, co gorsza, z własną rodziną.
Czy uda mu się być lojalnym wobec najbliższych, wobec Anny?
Jaką szokującą prawdę kryją w sobie mury Pincent Pharma?

13 czerwca 2012
Burza
Julie Cross 
Bukowy Las

Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę… i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.
Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.
Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.

14 czerwca 2012
Czas pomiędzy nami
Tamara Ireland Stone 
Prószyński i S-ka

Nastoletnia dziewczyna zakochuje się w chłopaku z niedalekiej przyszłości, który potrafi błyskawicznie przenieść ją w dowolne miejsce na świecie. Ta sama wyjątkowa zdolność do podróżowania w czasie i przestrzeni, która ich połączyła, w pewnym momencie ich rozdzieli. Oboje wiedzą, że chłopak będzie musiał wrócić tam, skąd przybył.

Tamara Ireland Stone – szczęśliwa żona i matka (która od czasu do czasu wciela się w rolę superbohaterki), miłośniczka zwierząt, zapalona czytelniczka, amatorka gadżetów technicznych. Nie potrafi żyć bez muzyki. Autorka powieści dla młodzieży. „Czas pomiędzy nami” to jej debiut na polskim rynku wydawniczym, prawa do ekranizacji powieści nabyła wytwórnia CBS Films. 

15 czerwca 2012
Niepamięć
Jolanta Kosowska 
Bukowy Las

Dwóch przyjaciół, lekarzy, którym przyszło żyć i pracować
w dwóch różnych krajach, spotyka się po latach
w dramatycznych okolicznościach. Kiedyś łączyło ich wiele,
a dzieliła miłość do tej samej kobiety. Teraz jeden z nich jest ciężko chory, potrzebuje medycznej pomocy drugiego. Wyuczona i przyswojona na emigracji obojętność nagle przestaje mieć znaczenie, poprawność znika nagle pod wpływem fali dawno zapomnianych emocji. Zagubione gdzieś po drodze słowa odzyskują dawne znaczenie. Przyjaciele zaś z przerażeniem stwierdzają, że obaj nie wiedzą nic o losach swojej dawnej sympatii. Dziewczyna zniknęła przed laty w zupełnie nieznanych okolicznościach.
O losach zaginionej kobiety, dotkniętej niepamięcią wsteczną opowiada druga część powieści. Katarzyna żyje w innej, obcej jej rzeczywistości. W pewnym sensie ma szansę na nowe życie, jest jakby stworzona na nowo, ta sama, a zarazem już zupełnie inna. Każdego dnia powracają pojedyncze obrazy z przeszłości, są one niespójne i nielogiczne. Mieszanina miejsc, wydarzeń, ludzi, faktów i konfabulacji, które dziwią, szokują, przerażają, rodzą nieokreślony lęk, zmieniający się w paniczny strach. Im więcej powracających wspomnień, tym więcej niepewności, tym większe uczucie wyobcowania. W końcu pamięć kobiety powraca, wszystko układa się w logiczną całość, potęgując z dnia na dzień chęć konfrontacji teraźniejszości z przeszłością.

19 czerwca 2012
500 graczy
Matthew Quirk 
Prószyński i S-ka

Kto ma większą władzę niż 500 graczy? Tylko człowiek, który poznał ich sekrety...
Mike Ford, świeżo po ukończeniu prawa na Harvardzie, zdobył wymarzoną pracę w Davies Group – najpotężniejszej firmie doradczej Waszyngtonu. Tym samym wszedł w kręgi „pięćsetki” – elity faktycznie rządzącej Waszyngtonem, a przez to i światem. A teraz znalazł się na muszce dwóch niebywale niebezpiecznych ludzi. Żeby uratować skórę, musi sięgnąć po doświadczenia ze swej szemranej młodości: kraść, oszukiwać, kłamać – a w końcu nawet zabić.
„500 graczy”, łącząc w sobie najlepsze elementy politycznej intrygi i wstrzymującej dech akcji, przywodzi na myśl klasyczne thrillery, takie jak „Firma” czy „Uznany za niewinnego”. W postaci Michaela Forda czytelnicy odnajdą nowego bohatera, którego losy potwierdzają starą prawdę: im wyżej się wchodzi, tym droga trudniejsza, a upadek bardziej bolesny – a nawet śmiertelny.

26 czerwca 2012
Odblask czerwieni
Jeri Smith-Ready
Amber

Szesnaście lat temu nastąpiła Przemiana. Każdy, kto urodził się po niej, widzi i słyszy duchy. Jak Aura.
Teraz dzięki temu darowi wciąż może być z Loganem – słodkim Loganem, który skradł jej serce, który śpiewał dla niej piosenki i który umarł w dniu swoich urodzin…
Logan zniknął. Aura rozpaczliwie pragnie, by powrócił jako duch. I wciąż go wspomina: Logana, który mówi, że wszystkim, czego pragnie, jest ona. Logana, którego fioletowy blask oświetla jej nagą skórę…
Lecz potem nadchodzą gorsze wspomnienia. Logan zazdrosny o jej przyjaźń z Zacharym. Logan wściekły, kiedy z nim zerwała. Logan przemieniający się w cień... 
Czy ta przemiana będzie drogą w jedną stronę – do piekła?

27 czerwca 2012
Dotyk Julii
Tahereh Mafi 
Otwarte

„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.27 czerwca 2012
Podzieleni
Neal Shusterman 
Papierowy Księżyc

Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca.
Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów, Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Levi natomiast jest dziesięciorodnym – dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.
Connor, Risa i Levi - trójka nastolatków oddanych do podzielenia - uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Połączeni przez los, wspólnie udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa.

Czerwiec 2012
Fiolet 
Magdalena Kozak (drugie wydanie - nowa okładka)
Bellona

Fiolet czym jest? Wiesz? Nie wiesz nic!
Odwiedź Zakazaną Strefę.
Zobacz piekło, które spadło z nieba.
Zwyciężaj lub giń.
Warszawa przemieniona w koszmar.
Siły specjalne walczące na granicy ryzyka.
Spadochroniarze ścigający śmierć.
Ratownicy w oparach cyjanowodoru.
Mafia szarpiąca padlinę miasta.
Fanatycy zabójczego reality show.
Każdego dnia tracisz przyjaciół.
Każdego dnia zyskujesz wrogów.
Wskaż zwycięzcę, odbierz nagrodę.
Przekonaj się, czym jest Fioletowy, Zakazany Świat.
I pamiętaj... HCN zabija!

Czerwiec 2012
Klucz
Marianne Curley 
Jaguar

Nic nie zostało rozstrzygnięte.
Niczego nie da się rozstrzygnąć bez wojny.
W ten sposób zbudowano Wszechświat.
Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy Veridianu”. Tym razem narratorami powieści są Matt i Rochelle.
Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie. Ale to nie jedyny problem. W ich szeregach ukrywa się zdrajca. Narastająca niepewność i podejrzliwość utrudniają Strażnikom skuteczne działanie. Zbliża się czas wypełnienia proroctwa, czas ostatecznego starcia z Lathenią... Kto ze Strażników okaże się akolitą Chaosu? Kto zdradzi w godzinie najwyższej próby?

Lipiec 2012
Ladacznica
Emma Donoghue
Papierowy Księżyc

„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.
Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat.
Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.
 Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie…

Lipiec 2012
Książę cierni 

Mark Lawrence
Papierowy Księżyc

„Zanim ciernie udzieliły mi bolesnej lekcji i zabiły we mnie słabość, miałem tylko jednego brata, którego kochałem całym sercem. Te dni minęły bezpowrotnie, a to co po nich zostało spoczywa w wraz z moją matką w grobie. Dziś mam wielu braci, wytrawnych nożowników i szermierzy, którzy nie cofną się nawet przed najgorszym okrucieństwem. Napadamy na to upadłe imperium i plądrujemy jego truchło. Ludzie mówią, że nastały niespokojne czasy, gdy nocą zmarli wstają z grobów i budzą się potwory, mówią, że to koniec naszych dni. To wszystko prawda, lecz w ciemności czai się również coś gorszego; coś znacznie gorszego.”
Zanim został Księciem cierni, czarującym, zepsutym do cna przywódcą bandy bezwzględnych rzezimieszków, zajmujących się plądrowaniem i mordem, Jorg Ancrath był królewskim synem, wychowywanym przez kochającą matkę, cieszącym się najwyższymi przywilejami. Dziś światem rządzi chaos: szerzy się przemoc, ożywają koszmary. Doświadczenia z przeszłość sprawiły, że Jorg nie lęka się żadnego człowieka, żywego ni martwego. Istnieje jednak coś, co mrozi mu krew  w żyłach. Po powrocie do zamku swojego ojca Jorg musi zmierzyć się z koszmarami z dzieciństwa i zbudować swą przyszłość na przekór otaczającym go wrogom.

Lipiec 2012
Pierwszy grób po prawej
Darynda Jones
Papierowy Księżyc

Charley Davidson, prywatna detektyw i kostucha, widzi nieżywych ludzi. Jej zadaniem jako kostuchy jest przekonać ich, by „szli w stronę światła”.
Niekiedy jednak ci nieżywi ludzie nie umarli śmiercią naturalną, bo na przykład zostali zamordowani. Niekiedy chcą, by Charley doprowadziła ich zabójców przed oblicze sprawiedliwości. 
Wszystko dodatkowo komplikuje fakt, że Charley prowadzi bardzo bujne życie erotyczne, tyle że we śnie. I z udziałem tajemniczego nieznajomego, którego zagadkową tożsamość młoda detektyw próbuje wyjaśnić z takim samym zaangażowaniem, jak sprawę morderstwa trzech prawników…

16 sierpnia 2012
Na zawsze
Alyson Noel  
Dolnośląskie

To szósta i zarazem ostatnia część cyklu NIEŚMIERTELNI, opowieści o losach Ever Bloom i jej bliskich.

Ever i Damen musieli zmierzyć się z najpotężniejszymi wrogami, walczyć ze złem, zazdrością i zdradą. Teraz, by na zawsze być razem, muszą wrócić do samego początku i podważyć wszystko, w co wierzą. Czy przetrwają tę najpoważniejszą próbę miłości? Wierni czytelnicy wreszcie dotrą do zaskakującego finału!

Wakacje 2012
Pocałunek Kier
Lynn Raven
Foka


Przy pomocy podstępu, Mordan, pierwszy dowódca armii wojowniczych Kierów, dostaje w swe ręce młodą Lijanas z ludu Nivadów. Na polecenie swojego władcy Haffrena ma dostarczyć uzdrowicielkę na dwór królewski.
Lijanas myśli jednak tylko o jednym – o ucieczce. Lecz gdy poznaje bliżej Mordana – słynnego „Krwawego Wilka” – ten zaczyna ją coraz bardziej pociągać. A on odczuwa to samo w stosunku do niej. Obydwoje czeka jednak śmiertelna niespodzianka...
Ekscytująca, dzika, pełna namiętności – najnowsza powieść fantasy autorki bestselleru „Pocałunek demona”!

* * *


Ok, na dzisiaj to by było tyle - jak widzicie, najwięcej ciekawostek mam na czerwiec, ale pojawiło się już kilka kolejnych sztuk, które mam na oku. I wiadomość z ostatniej chwili - Rozkosz nieujarzmiona (Papierowy Księżyc) pojawi się 13 czerwca
Na bieżąco (co miesiąc) będę dodawała nowe zapowiedzi. Niestety mam też złe nowiny - nie doczekamy się papierowej wersji Dotyku Magii pani Snyder - jedynie ebook. Nie przeczytamy niestety Nie chcę Cię zabić, gdyż Znak zrezygnował z wydania ostatniej części serii Dana Wellsa. Ponadto - dla tych, co nie byli na bieżąco - nie przeczytamy też kontynuacji Przyrzeczonych, Pożeracza snów, Z ciemnością jej do twarzy, a nawet Otchłani Gordona Smitha - tej ostatniej na pewno nie w tym roku, ale może jest jeszcze szansa, że kiedyś coś wydadzą tego pisarza...? Prawdopodobnie nie ma się też co spodziewać kontynuacji Walki sylfa... Czyli jak dla mnie KICHA! Powoli przymierzam się do wdrożenia w swoje życie zasady "kupuję tylko serie od rzetelnych wydawców", ale sami wiecie - nie da się tak... Niemniej jak pomyślę, że np. Dolnośląskie miałoby nigdy nie wydać kontynuacji książek Celine Kiernan, to aż mi słabo. Na szczęście doczekałam się wszystkich trzech sztuk Trylogii Moorehawke i chwała Dolnośląskiemu za to ;)
A jak Wy zapatrujecie się na najbliższe premiery? Macie już coś na oku, planujecie kupić albo zamówić jako egzemplarz recenzencki? Czy czytaliście jakieś książki autorów, których wymieniłam w zestawieniu? A może pominęłam jakieś super ważne zapowiedzi? :)


Na koniec dodaję piosenkę - tym razem Ray Charles <3

39 komentarzy:

 1. u mnie ostatnio kiepsko z wolnymi środkami na nowe książki :)
  z tych, które wypisujesz w zapowiedziach, z chęcią przygarnęłabym:
  "Podzieleni"
  "Dotyk Julii"
  "Czas pomiędzy nami"
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż, jedynie propozycja Papierowego Księżyca, "Ladacznica" wpisuje się w moje klimaty:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, widzę, że lubisz książki o trudnej tematyce i z ciekawymi portretami psychologicznymi kobiet (Kurtyzana i samuraj mi to podpowiedzieli)! A własnie wyszła z Bellony książka Królewska nierządnica - zamówiłam sobie do recenzji, coś czuję, że może to być dobra lektura, więc może też się skusisz :)

   Usuń
 3. Ile ciekawych książek! :) Te z Bukowego Lasu pewnie przeczytam, co do innych to nie wiem. :]
  A ja patrzę w zapowiedziach Prószyńskiego i nie widzę książki ,,Czas pomiędzy nami'' - gdzie ty ją znalazłaś? :D
  Z chęcią przeczytałabym Dotyk Julii (boska okładka *__* i Fiolet pani Kozak <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba gdzies tam u nich jest, ale ja mam swoje źródła, hahahaha :D A tak na serio - ParanormalBookS :)

   Usuń
 4. nie mam ostatnio możliwości kupować nowych książek :/ brak środków :) korzystam głównie z bibliotek, ale tam z nowościami ciężko :/ z wydawnictwami jeszcze nie współpracuję, ale będę się o to starać za jakiś czas, kiedy mój blog spełni jeden podstawowy wymóg... i będzie istniał co najmniej pół roku, na razie ma dwa miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas istnienia bloga tak naprawde nie jest istotny, ważne, żebys miała dobre recenzje i dobre frekwencje. Ja miałam bloga miesiąc czasu i już zaczynałam współpracę. Więcej wiary w siebie! I w swoje teksty :)

   Usuń
 5. Oj, upatrzyłam sobie kilka ciekawych tytułów i już nie mogę doczekać się premier. Niestety, z dwuzłotówką w portfelu ciężko będzie zaopatrzyć się w każdą z nich, ale "Księcia cierni" i "Podzielonych" będę musiała jakoś zdobyć. Te mnie najbardziej interesują. :>

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się już doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 7. "W sieci", "Burza", "Dotyk Julii" i "Podzieleni" to zdecydowanie moje priorytety ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem po prostu totalnie zawiedziona. A w ogóle czy w umowach nie powinno być że wydawnictwo zobowiązuje się do wydania kolejnych części. Jak pytałam się pani z MAK Verlag o kontynuację Nevy to powiedziała, ze oni w umowie taki punkt mają, tylko autorka pisze już drugi rok książkę i nie może skończyć :D. Smutno mi strasznie z tego powodu. Może nauczę się kiedyś angielskiego i sobie przeczytam w originale (nie wiem jak to będzie z kolejnymi tomami Pożeracza Snów, ale niemieckiego tez może się kiedyś nauczę :D).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fonin, niestety też nie lubię takich sytuacji. A na Nevę czekam razem z Toba :) Co do niemieckiego - u mnie nie ma szans. Kiedyś jarałam się tym językiem niesamowicie, ale szybko mi przeszło. Wolę rosyjski :)

   Usuń
 9. Bardzo chętnie przeczytam ,,Dotyk Juli'' . Świetny post.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dotyk Juli to jest to co chce bardzo mieć ;D dlatego już zacieram rączki:)) heh

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczególnie zainteresowało mnie "500 graczy" i "Podzieleni".
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. "Dotyk Julii" brzmi bardzo interesująco, z resztą inne zapowiedzi też kuszą. Szykują się ciekawe wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej mi się podoba książka Emmy Donoghue :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Podzieleni", "Dotyk Julii" i "Niepamięć" najciekawsze moim zdaniem, chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie interesują: "Podzieleni", "Dotyk Julii", "Książę Cierni" i może "Czas pomiędzy nami". A to, co robią te wydawnictwa z kontynuacjami, to jakiś koszmar:(

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetne ksiażki! O niektórych bardzo wiele słyszałam, natomiast kilka jest mi nieznanych :)
  http://blask-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. "Dotyk Juli" i "pierwszy grób po prawej" mnie kuszą :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Byłam ogromnie zawiedziona wiadomością, że "Dotyk magii" ukaże się tylko w formie ebooka. Nie ukrywam, że średnio przepadam za tego rodzaju formę, a seria Marii V. Snyder ogromnie przypadła mi do gustu ;(
  Jedyne co mnie pociesza to taka mnogość niesamowitych zapowiedzi na wakacje. Czymś trzeba sobie odbić swoje smutki ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Też zauważyłam "Ladacznicę"- mam na nią ogromną ochotę :)
  Zaintrygowała mnie również "Burza" :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Taaaa.. i zaś będę musiała wydać pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 21. Tyle ciekawych pozycji, a ja cierpię na brak gotówki. :(

  OdpowiedzUsuń
 22. Nieeeeeeeeeee! Co oni zrobili z okładką Fioletu?! Jest OHYDNA. Niezmiernie się cieszę, że na mojej półce jest pierwsze wydanie, bo to bym kupowała z autentycznym obrzydzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja się napaliłam na Burzę i muszę ją mieć! 1 pozycja też mnie interesuje bardzo. Tiri szukam czegoś w stylu Serce w chmurach... poleć mi coś ^^ taka mała prywata ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, Sol zadajesz trudne pytania. Ale rzeczywiście ta pierwsza książka z zapowiedzi może być w tym klimacie. Poza tym może sięgnij po jakieś romanse takie typowe? Serce w chmurach, powiadasz.. hmm... Gdy nadejdzie czas! Bardzo fajna książka i taka pozytywna :) Może coś z powieści kate Le Vann - tylko uprzedzam, że wycyskają łzy. No i moja ukochana powieśc Vaclav i Lena <3 No i może jeszcze coś Kate Brian? ja czytałam Idealnego chłopaka - przyjemna lektura :)

   Usuń
  2. Lubiem zadawać trudne pytania :p Wyciskacze łez... kocham takie ! Jak wyciskają, to znaczy, że jest moc mocy! Zapisuje sobie i dziękuję Ci Ty moja skarbnico wiedzy książkowej <3 aj law ju ;D

   Usuń
  3. Bosz napisałam wycyskaczy, zamiast wyciskaczy -.- analfabetyzm sie szerzy o.O A tak na serio to ja też Cie aj law ju <3 I mam nadzieję, że książki Ci się spodobają. Bajdełejem mam dla Ciebie niespodziankę, ale powiem Ci o tym na fejsbuku :P

   Usuń
  4. Ale normalnie pojechali z tym, że mi kontynuacji Valka nie wydadzą -.- jestem oburzona! O niespodzianka? Sol lubi niespodzianki łiii :D

   Usuń
 24. Zdecydowanie za dużo ciekawych tytułów, a za mało pieniędzy. Trzeba będzie zrobić ostrą selekcję. Na razie stawiam na ,,Dotyk Julii", ,,Podzieleni" i może ,,Pierwszy grób po prawej" ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Dotyk Julii, ja chcę Dotyk Julii!
  Podzieleni też brzmią interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 26. Niektóre książki bardzo mnie zaciekawiły, tylko żeby jeszcze mieć fundusze na nie :) a nie to będę czekać aż pojawią się w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Wiele ciekawych zapowiedzi w najbliższym czasie ;)Z całą pewnością będę chciała przeczytać: Dotyk Julii,W sieci, Burzę, Czas pomiędzy nami, oraz Podzielonych.
  Nie widzę tylko wśród zapowiedzi drugiej część "Klątwy Tygrysa" a to wyczekiwana z mojej strony najbardziej premiera czerwca (obecnie już prawie kończę ten tom, więc dłużej nie czekam - ale była nią wśród tych czerwcowych).
  Dzięki Tobie dowiedziałam się o zapowiedzi książki "Niepamięć" - to interesują mnie tematyka, a wcześniej o niej nie wiedziałam ;*

  OdpowiedzUsuń
 28. "Dotyk Julii" to moja pozycja obowiązkowa!

  OdpowiedzUsuń
 29. Nie mogę doczekać się książek Papierowego księżyca! :D

  OdpowiedzUsuń
 30. "Czas pomiędzy nami" i "Burza" mogą okazać się ciekawe. Chętnie bliżej się z nimi zapoznam ;)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)