08 sierpnia 2011

"Ucieczka" Claudia Gray

"Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie... wśród fanatycznych zabójców wampirów spod znaku Czarnego Krzyża. Bianca musi ukrywać, kim jest, inaczej grozi jej śmierć. Lecz kiedy Czarny Krzyż chwyta jej przyjaciela wampira, mroczny sekret Bianki przestaje być sekretem. Bianca i Lucas znów muszą uciekać, ścigani przez łowców i nieumarłych z Wiecznej Nocy. Bianca czuje jednak, że nie ucieknie przed swoim przeznaczeniem. I swoją przerażającą przemianą..."Wampiry, wilkołaki, anioły… to wszystko już było. Rozumiem więc, że po kolejną lekturę traktującą o krwiopijcach nie planujecie sięgać. Kto by bowiem chciał wciąż i wciąż czytać o tym samym? Jednak niech Was nie zwiedzie tematyka  i opis – to bywa mylące. Podobnie jak ocenianie książki po okładce – sama bezwiednie to czynię, choć staram się uważać na odruch „pierwszego spojrzenia”.Na początku byłam sceptycznie nastawiona do serii pani Gray. Zaskoczenie więc było spore.

Druga część – „Mowa gwiazd” – kończy się rozpoczęciem nowego etapu w życiu Bianki i Lucasa. Z opisu „Ucieczki” wiemy, że oboje są zmuszeni przebywać wśród ludzi Lucasa i ukrywać tożsamość Bianki, by mogli przeżyć. Rodzina dziewczyny jej szuka, Akademia Wiecznej Nocy jest w ruinie, a Czarny Krzyż chce z głównej bohaterki i jej przyjaciółki Raquel uczynić zabójców wampirów. Wszystko więc idzie w nieodpowiednim kierunku. I zdaje się, że to cisza przed burzą, jakby zegar bomby właśnie odliczał czas do wybuchu, aż w końcu… bohaterowie zmuszeni są uciekać. A wówczas zaczyna się prawdziwa walka o przetrwanie.

Cała recenzja na:


Original: Hourglass
Wydawnictwo: Amber
Data wydania:30.11.2010

Ocena powieści to 10/10.

Dodaję dla Was TRAILER [link] książki ;)

11 komentarzy:

 1. Niemało powstało książek o wampirach, ale po te dobre warto sięgać w przeciwieństwie do tych słabszych. Ja także mam tak, że często oceniam po okładce i bardzo różnie na tym wychodzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tej serii podziękowałam po pierwszym tomie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysoka ocena i kolejna lektura, która może spodobać się siostrze:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszą część i specjalnie mnie nie zachwyciła, więc póki co dam sobie spokój;) Może za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie , więc z chęcią przeczytam tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uch, kolejna seria do przeczytania w całości ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś może sięgnę, muszę się zastanowić ; D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ups..., nic nie słyszałam o tej serii, przynajmniej tak mi się wydaje. Nie wiem jednak, czy po nią sięgnę. Na dzień dzisiejszy jestem raczej na 'nie'.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc nie miałam zamiaru sięgać po tę książkę, ale może się skuszę :) PS. Prześliczny szablon!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wampiry, ach... Sama nie wiem. Póki co, mam dość książek o takiej tematyce. Ale możliwe, że później sięgnę po to dzieło :)

  OdpowiedzUsuń
 11. O tak, jedna z fajniejszych serii o wampirach, jakie czytałam ;)
  Ale, kurczę, czekamy i czekamy na ten 4 tom, a tu cisza :(

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)