04 maja 2013

"Karmazynowa korona" Cinda Williams Chima

„Tysiąc lat temu dwoje młodych kochanków zostało zdradzonych - dla Algera Waterlowa oznaczało to śmierć, dla Hanalei, królowej Fells, życie bez miłości. Teraz ponownie królestwo Fells zdaje się drżeć w posadach. Młoda królowa Raisa ana'Marianna ma poważne problemy z utrzymaniem pokoju nawet w murach własnego zamku. Napięcia między czarownikami a klanami sięgnęły zenitu. W sytuacji, gdy sąsiednie królestwa próbują wykorzystać wewnętrzne waśnie w Fells do własnych celów, Raisa liczy na zjednoczenie swojego ludu przeciwko wspólnemu wrogowi. Jednakże równie groźnym przeciwnikiem może być ten, którego królowa darzy uczuciem.
Poruszanie się wśród meandrów polityki nigdy jeszcze nie było tak niebezpieczne, a dawny herszt ulicznego gangu Han Alister wydaje się wzbudzać wrogość zarówno klanów, jak i czarowników. Jego jedynym sojusznikiem jest Raisa. Han nie potrafi oprzeć się uczuciom wobec niej, choć wie, że to igranie z ogniem. Niebawem Han odkrywa tajemnicę, uważaną za dawno zapomnianą - informację o takiej mocy, że może zjednoczyć ludność Fells. Czy zabierze ten sekret do grobu, nie zdążywszy go wykorzystać? Wstrząsająca prawda przysłonięta powtarzanymi przez tysiąc lat kłamstwami w końcu wychodzi na jaw w tym błyskotliwym zakończeniu serii o Siedmiu Królestwach.”


Tysiąc lat temu dwoje kochanków zostało rozdzielonych bezpowrotnie – on zginął, a ona musiała odnaleźć w sobie siłę, by móc rządzić królestwem. Teraz historia się powtarza. Fells drży w posadach – zbliża się wojna, której nikt nie może zapobiec. Młodziutka królowa Raisa ma trudności z utrzymaniem pokoju, zwłaszcza gdy jej najbliżsi mają przed nią sekrety. W dodatku Wielki Mag zdaje się mieć swoje własne plany wobec młodej władczyni. Tymczasem Raisa może ufać tylko Hanowi, przyjacielowi i ukochanemu, któremu wbrew sobie oddała serce i który darzy ją gorącym uczuciem. Ale Han jest czarownikiem, z którym Raisa nigdy nie będzie mogła się związać – klany nie wybaczyłyby takiej zniewagi. Czy w ostatecznej rozgrywce wygra rozsądek i zobowiązania czy gorące uczucie?

Karmazynowa korona to finałowa część czterotomowej serii Siedmiu Królestw od Cindy Williams Chimy i jednocześnie powieść, od której odbiorca wymaga najwięcej – to właśnie ten tom ma udzielić odpowiedzi na tysiące nurtujących nas pytań i nasycić głód historii, który tak długo był pobudzany oczekiwaniem na wielki finał. Chima stworzyła zapierający dech w piersi świat oraz całą plejadę wspaniałych, pełnowymiarowych postaci. Czy jednak zadowoliła odbiorcę zakończeniem powieści?

Narrator wszechwiedzący wciąga nas w pasjonującą opowieść o wielkiej miłości i intrygach politycznych, które mogą zmienić bieg historii. Zostajemy – podobnie jak główni bohaterowie – poddani próbie. Musimy sami odnaleźć prawdę w opowieści sprzed tysiąca lat i odnieść się do wydarzeń rozgrywających się tu i teraz. Każdy rozdział mówi o innym bohaterze, co dodatkowo dynamizuje powieść – dzięki temu i my jesteśmy w różnych miejscach, możemy obserwować historię z wielu perspektyw.


Original: The Crimson Crown
Wydawca: Galeria Książki
Data wydania: 20.03.2013
Ilość stron: 670


Za powieść dziękuję ParanormalBookS :) 

Seria Siedmiu Królestw:

14 komentarzy:

 1. Mam w planach pierwszą część :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada, lecz najpierw wole przeczytać poprzednie części.

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuję zapoznać się z tą serią, pierwszy tom czeka na swoją kolej na półce. Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeeeny, a ja mam za sobą tylko pierwszą część..

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planie całą serię, już się nie mogę doczekać kiedy dorwę pierwszą część:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Posiadam pierwszy tom i cieszę się z tego niezmiernie. Jednak najpierw zdobędę wszystkie tomy, a później rozpocznę przygodę z serią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miłość i intrygi polityczne to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. czytałam pierwszy tom tej historii i mimo, że fantasy jestem raczej niechętna to nie zmarnowałam przy niej czasu. dodatkowo plus dla ksiażki za ładne, poręczne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka obowiązkowo znajdzie się na mojej liście, jednak muszę przeczytać jeszcze trzecia część serii ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. O rany! Kobieto! A ja mam jeszcze do nadrobienia "Tron Szarych Wilków" :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam za sobą dopiero 1 część, w której jestem niezaprzeczalnie zakochana. Reszte staram sobie kupić i dopiero zabiorę się za czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To ulubiona seria mojej Mamy. Na część 4 czekała z drżeniem serca, co tydzień wypytując mnie, kiedy premiera. Zakończenie również się jej podobało.
  Co do mnie, to chyba w wakacje w końcu się za nią zabiorę. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przeczytałam całą serię. Naprawdę wciągająca historia. Trochę szkoda, że to już koniec, ale z drugiej strony mamy dobre zakończenie, o które przecież chodziło, a ciągnięcie czegoś w nieskończoność mogłoby ją zepsuć. Autorka jednak ma wyczucie i wiedziała czego czytelnikowi trzeba. Tak więc serdecznie polecam!
  Zapraszam też na mojego młodego bloga :)
  http://niesmiertelnoscduszy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)