07 lutego 2013

Wyniki konkursu z Bukowym Lasem!

W końcu nadszedł ten dzień, kiedy trzeba ogłosić zwycięzcę konkursu zorganizowanego wspólnie z wydawnictwem Bukowy Las ;) Przyznam, że wybór naprawdę nie był łatwy! A nawet był bardzo trudny – musiałam więc poprosić kilka osób o radę, by ostatecznie wspólnymi siłami wybrać laureata. Albo raczej laureatkę ;)

A więc nie przedłużając świeżutki egzemplarz Gwiazd naszych wina od Johna Greena wędruje do…

Dzosefinn

za tekst:

„Gwiazd naszych wina” – tytuł ten na pewno chwytliwy i taki… magiczny mi się wydaje. Wiadome jest (przynajmniej kiedyś), że nasze życie, przeszłość, przyszłość i teraźniejszość zapisana jest w gwiazdach. Naszych, nie naszych, don’t matter… Ale czemu każą nam wypowiadać życzenie, kiedy zauważymy spadającą gwiazdę? Czemu w nocy, gdy o kimś myślimy, bądź tęsknimy patrzymy w gwiazdy i wysyłamy błagalne prośby? A jak coś nam nie wychodzi, to czemu krzyczymy i płaczemy wśród gwiazd?
Gwiazdy kojarzą nam się z magią, czymś nierzeczywistym, pięknym i za razem nieosiągalnym. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że są furtką i bramą między światami. Bo może rzeczywiście są? Może naprawdę wszystko, co się dzieje, to ich sprawka? Może one układają dla każdego z nas wzór, który my sami, na Ziemi musimy odkryć? Ale zauważ, zwracając się do nich czujemy, że nie jesteśmy sami. Mamy przeczucie, że ktoś nas słucha i nie jest obojętny nasz los.
Gwiazd naszych wina… Gwiazdy mogą się pomylić przy osądzie? Nie. One nigdy się nie mylą. To Nam się wydaje, że popełniły zbrodnie. Ale odkrywamy tą prawdę dopiero po pewnym czasie…


Gratuluję i właśnie wysyłam maila z informacją o wygranej – czekam na adres korespondencyjny ;)

Jednocześnie dziękuję wszystkim za udział w konkursie. Niestety miałam tylko jedną nagrodę do przekazania. Ale! W marcu mój blog będzie obchodził dwa latka i zaplanowałam na tę okazję WIELKI konkurs z kilkoma książkami do złowienia – mam nadzieję, że weźmiecie w nim udział.

A póki co życzę Wam słodkiego czwartku! ;)

24 komentarze:

 1. Gratulacje dla zwyciężczyni!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla zwyciężczyni!<3

  OdpowiedzUsuń
 3. O ja.... DZIĘ-KU-JĘ, nie wiesz jak bardzo się cieszę. Było przecież tyle fantastycznych odpowiedzi.
  Dziękuję!
  Pozdrawiam serdecznie!
  D. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już Ci gratulowałam, ale gratuluję jeszcze raz :) Genialna odpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedź najlepsza ze wszystkich XD

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna praca! Gratuluję, Dzosefinn :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak najbardziej zasłużone gratulacje. Genialny tekst.

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)