29 lutego 2016

Lutowy stosik książkowy & marcowe zapowiedzi!

Dzień dobry! Ten dzień zapisze się w historii kinematografii jako naprawdę szczególny, bowiem Leonardo DiCaprio W KOŃCU zdobył Oscara i aż nie mogę usiedzieć w miejscu ze szczęścia. Tyle lat czekania na tę chwilę! A ile memów w internetach! :D Wiedziałam, że The Revenant przyniesie Leosiowi coś wspaniałego, bo ten film jest naprawdę cholernie dobry! Co za emocje! <3 

Ale wracamy do spraw blogowych – dzisiaj pochwalę się moimi lutowymi zdobyczami książkowymi oraz podzielę się informacją o dwóch nowościach od Świata Książki, na które warto zwrócić uwagę. A więc:


Moje dwie najnowsze zdobycze to nowe wydanie Perswazji Jane Austen z serii Angielski ogród oraz Bóg nigdy nie mruga Reginy Brett. Obie książki dostałam w prezencie urodzinowym (urodziny mam dopiero w kwietniu, ale ze względu na wyjazd przyjaciele postanowili zrobić mi niespodziankę wcześniej). 

Rywalka królowej, Obietnica, Papierowa róża oraz Dziewczyna, która kochała kamelie to moja wygrana w konkursie na blogu Szczypta romansu – wzięłam udział w kilkudniowym quizie książkowym i zdobyłam pierwsze miejsce, tym samym wygrywając aż 5 książek. Piątym tytułem był List w butelce Sparksa, ale dałam tę powieść w prezencie przyjaciółce, bo wiem, że to książka bardzo w jej typie ;)

A tak chwaliłam się zdobyczami na instagramie:



A teraz obiecane ZAPOWIEDZI:

Premiera: 2 marca 2016
Legenda niemej wyspy
Vanessa Montfort
Świat Książki

„Każda wyspa kryje jakąś tajemnicę lub ukryty skarb. Na tej znajdziesz i jedno i drugie”.

Położona na rzece East River niemal na wprost Manhattanu mroczna wyspa Blackwella to miejsce, w którym przebywają osoby odrzucone przez konserwatywne społeczeństwo. Znajdujące się tam więzienie, przytułek, poprawczak oraz zakład psychiatryczny zarządzane są żelazną ręką dyrektora Scraugha i panny Grady – ponurej przełożonej pielęgniarek. Ich podopieczni to przestępcy, prostytutki, sieroty oraz chorzy na ciele i umyśle.

W wieku trzydziestu lat Karol Dickens jest już uznanym pisarzem. W trakcie podróży po Stanach Zjednoczonych otrzymuje tajemniczy list, którego anonimowy autor zaprasza go, by odkrył tajemnice skrywane przez wyspę Blackwella. Tam poznaje młodą i oddaną swej pracy pielęgniarkę Annę Radcliffe, która towarzyszyć mu będzie w niezwykłej przygodzie. 

Pisarz i pielęgniarka wspólnie stawią czoło niebezpiecznym tajemnicom wyspy. A kiedy intrygi i przemoc przybiorą na sile, Dickens postanowi opowiedzieć skazańcom pewną historię, licząc na to, że dzięki niej wyrwie ich z letargu i beznadziei. Snuta przez niego opowieść stanie się podwaliną jednej z jego najsłynniejszej książek – „Opowieści wigilijnej”.


Premiera: 16 marca 2016
Krawcowa z Dachau
Mary Chamberlain
Świat Książki

Dramatyczna opowieść o młodej dziewczynie – o miłości, rozdarciu, zdradzie i pełnej determinacji walce o przetrwanie

Londyn, wiosna 1939 roku. Osiemnastoletnia Ada Vaughan, piękna i ambitna szwaczka, właśnie podjęła pracę u modiste na Dover Street. Kariera stoi przed nią otworem. W wyniku przypadkowego spotkania z tajemniczym Stanislausem von Liebenem Ada trafia do świata przepychu i romansów. Kiedy ukochany proponuje jej wycieczkę do Paryża, pozostaje ślepa na sygnały ostrzegawcze o wojnie na kontynencie: to dla niej szansa na nowy początek. 

Gdy Niemcy wkraczają do Francji, Ada zostaje uwięziona w Dachau. Chcąc przeżyć, robi to, co potrafi najlepiej: szyje. Ta decyzja zaważy na jej losach w czasie wojny i po jej zakończeniu.

„Fascynująca historia, wspaniale opowiedziana. Ada Vaughan to postać, w której łatwo się zakochać: głęboko prawdziwa, niedoskonała i urzekająca”.
– Saskia Sarginson

Mary Chamberlain mieszkała i pracowała w Anglii i na Karaibach, jako profesor historii wykładała na angielskim Oxford Brookes University. Jest autorką wielu książek, których tematem są kobiety, Karaiby i historia mówiona. Prawa do powieści „Krawcowa z Dachau” zostały sprzedane do 18 krajów.


I jak, skusicie się na któryś z tych tytułów?

28 komentarzy:

  1. Sparksa chętnie bym podkradła, lubię jego twórczość. :)
    A co do Leo, to cieszę się, bo rola rzeczywiście dobra, choć wydaje mi się, że już wcześniej zdecydowanie zasługiwał na Oscara, choćby za Gilberta... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję wygranej w konkursie. Co prawda książki raczej nie dla mnie, ale najważniejsze że Ty jesteś zadowolona z wygranej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Gratuluję tak dobrych książżek. Życzę oczywiście miłego czytania :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Zazdroszczę "Perswazji", bo tej książki akurat brakuje na mojej półce :) "Legenda niemej wyspy" zapowiada się ciekawie! :)
    Pozdrawiam ;)
    bookowe-love.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Podobno książki Brett są bardzo dobre, więc życzę miłej lektury :)
    ksiazkowy-termit.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  6. Aż miło popatrzeć na taki subtelny stosik ;) I tak, brawa dla Leosia!

    OdpowiedzUsuń
  7. "Rywalkę królowej" czytałam, całkiem niezłe uzupełnienie "Kochanka dziewicy" Philippy Gregory ;) "Krawcową z Dachau" sama chętnie bym przeczytała, zatem życzę satysfakcjonującej lektury ;)
    Leooooo! ^^

    OdpowiedzUsuń
  8. Świetne zdobycze. Najchętniej podkradłabym "Perswazje" Jane Austen ;)
    PS. Również cieszę się z Oscara Leo :D
    Pozdrawiam serdecznie.
    http://houseofreaders.blogspot.com/2016/02/podsumowanie-miesiaca-luty-2016.html

    OdpowiedzUsuń
  9. "Dziewczyna, która kochała kamelie" muszę przeczytać, poluje na tą książkę od jakiegoś czasu ;-)

    OdpowiedzUsuń
  10. Świetne pozycje, a okładka Jane Austen taka piękna! ♥
    "Legenda niemej wyspy" zapowiada się świetnie, chciałabym ją przeczytać i chyba się skuszę :)
    Justyna z livingbooksx.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  11. Chętnie zapoznałabym się z pozycją pani Brett, ciekawi mnie także "Krawcowa z Dachau" :)

    OdpowiedzUsuń
  12. "Legenda niemej wyspy" zapowiada się bardzo ciekawie. Chyba się skuszę na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  13. Piękne to wydanie "Perswazji", sama chciałabym mieć do kolekcji na półce :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Chętnie przeczytałabym "Krawcową z Dachau". Kusi mnie opis i okładka, podejrzewam, że to moje klimaty i może mi się spodobać. Muszę ją sobie zapamiętać i sprawić w jakiejś niedalekiej przyszłości. :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Jakie piękne "Perswazje" :)

    OdpowiedzUsuń
  16. I wygrał Leoś, wygrał :)

    Gratuluję tych zdobyczy, ale siłą rzeczy, ja się tam romansami nie zachwycę, a Sparksa to unikam jak ognia, choć "Bóg nigdy nie mruga" by się u mnie nie zmarnowalo :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Z miłą chęcią sięgnę po powieść "Legenda niemej wyspy", przyznaję, że nie znałam tego tytułu, a treść kusi. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  18. też mam w planach książkę Reginy Brett :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Marzę o wszystkich książkach z serii Angielskiego ogrodu :) "Perswazji" jeszcze nie widziałam na żywo, ale na zdjęciu prezentują się bardzo zachęcająco :) Jeśli będę mieć okazję chętnie sięgnę po "Krawcową z Dachau":)

    OdpowiedzUsuń
  20. Gratuluję pięknych książeczek! Żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o konkursie,gdyż na pewno wzięłam bym w nimi udziała.Kusisz tymi smakowitymi tytułami :3 Z racji tego,że w lutym przystopowałam z zakupami,więc marcu mogę troszeczkę zaszaleć ...

    OdpowiedzUsuń
  21. Ah ten Leo, należało mu się od dawna :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Zazdroszczę tej cudownej okładki "Perswazji" natomiast chętnie przeczytam "Krawcową z dachu"

    OdpowiedzUsuń
  23. Obie pozycje są zachęcające, na pewno się w nie uzbroję :-)
    Masz cudownych przyjaciół, skoro pomyśleli o Twoim urodzinowym prezencie z wyprzedzeniem, to się chwali :-)
    Też się cieszę, że Leo dostał Oscara, należał mu się.

    OdpowiedzUsuń
  24. "Krawcowa z Dachu" zachęca ;)

    OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)