06 stycznia 2012

Styczniowy stosik książkowy & zapowiedzi!


No i czas na kolejny stosik, tym razem łączący zdobycze książkowe z końca grudnia i pierwszych styczniowych dni :)

1. Kubuś Puchatek – A.A. Milne – nigdy nie przeczytałam oryginału, uwierzycie?

2. Baśnie Andersena – mam sentyment. Korzystając z takiego samego egzemplarza zresztą jakieś piętnaście lat temu napisałam swoje pierwsze wypracowanie o Dziewczynce z zapałkami!

3. Przygody Don Kichota – Miguel de Cervantes – wyjaśnienia raczej zbędne ;)

4. Gdy nadejdzie czas – Susane Colasanti – coś mnie do tej książki ciągnie, a pozytywne opinie zachęcają do sięgnięcia po lekturę ;)

5. Jeśli zostanę – Gayle Forman – podobno bardzo wzruszająca, no to kupiłam!

6. Opowieści niesamowite – E. A. Poe – no cóż, zaczęło się... Po przeczytaniu Nevermore postanowiłam rozejrzeć się za dziełami Poego. Oto pierwszy nabytek. Co prawda strasznie zniszczony i musiałam kleić grzbiet, ale ważne, że jest!

7. Magia Krwi – Anthony Huso – od wydawnictwa Prószyński i S-ka, własnie czytam, recenzja już wkrótce.

8. Szmaragdowy Atlas – John Stephens – od Bukowego Lasu – RECENZJA! 

 9. Powrót do Wiecznej Nocy – Claudia Gray – prezent Gwiazdkowy, świetna książka – RECENZJA! 

10. Więzień Labiryntu – James Dashner – od ParanormalBooks, niesamowita, dystopijna opowieść – szczerze polecam – RECENZJA!

11. Podróżnik w kuchni – to moja pierwsza kucharska książka, jaką dostałam, całkowicie niespodziewany prezent, za który dziękuję pewnej przemiłej pani Zuzannie!

Oraz dużo interesujących ZAPOWIEDZI na styczeń i luty 2012!

12 styczeń 2012
Zapomniane - Cat Patrick
Prószyński i S-ka

Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość. Która z nich ma największe znaczenie?
Mam problem: Widzę migawki przyszłości, jakby to były wspomnienia. Ale przeszłość jest dla mnie tajemnicą. Pamiętam, co będę miała na sobie jutro i kłótnię, która zdarzy się dopiero po południu. Ale nie wiem, co jadłam wczoraj na kolację. Radzę sobie dzięki notatkom, mamie i najlepszej przyjaciółce, Jamie, i system jakoś działa… Do czasu. Bo teraz wszystko się sypie. Jamie się buntuje. Mama nie mówi mi prawdy. I nie widzę w swojej przyszłości chłopaka, za którym szaleję. Ale dzisiaj go kocham. I chciałabym zapamiętać na zawsze, jak bardzo…


13 styczeń 2012
Zemsta najlepiej smakuje na zimno - Joe Abercrombie
MAG 

Od dziewiętnastu lat płynie krew. Okrutny wielki książę Orso zaciekle zmaga się ze skłóconą Ligą Ośmiu, wykrwawiając kraj. Podczas gdy maszerują armie, spadają głowy i płoną miasta, bankierzy, kapłani oraz starsze, mroczniejsze potęgi toczą śmiertelną zakulisową rozgrywkę, usiłując wskazać, kto zostanie królem. 
Być może wojna to piekło, jednak dla Monzy Murcatto, Węża Talinsu, najstraszliwszej i najsłynniejszej najemniczki na usługach wielkiego księcia Orso, jest także znakomitym sposobem na zarobek. Jej zwycięstwa uczyniły ją sławną — nieco zbyt sławną jak na gust jej pracodawcy, który każe ją strącić z górskiego szczytu. Zdradzonej Monzie pozostają jedynie strzaskane ciało i paląca żądza zemsty. Bez względu na cenę, siedmiu ludzi musi umrzeć.
Sojusznikami Monzy zostają najbardziej zawodny pijaczyna i najbardziej zdradziecki truciciel w całej Styrii, masowy morderca z obsesją na punkcie liczb oraz barbarzyńca, który chce jedynie czynić dobro. W poczet jej wrogów zalicza się ponad połowa narodu. A to jeszcze nie koniec, gdyż wkrótce jej tropem zostaje posłany najniebezpieczniejszy człowiek na świecie, który ma dokończyć to, co zaczął książę Orso... 

17 styczeń 2012
Dzieci Demonów - J.M. McDermott 
Prószyński i S-ka

Bezimiennych, sługi bogini Elishty, przed laty zapędzono do podziemi. Niestety, ich pomiot, zrodzony przez śmiertelne kobiety, wciąż plugawi te ziemie. To półdemony, przeklęta krew. Wszystko, czego dotkną, zostaje skażone. Chroniący się w miastach ludzie wysłali ich tropem Wędrowców Błogosławionej Erin – biegających z wilkami członków watahy. Nie spoczną, dopóki nie wytropią ostatniego z dzieci demonów. Co jednak, jeżeli potomkowie Bezimiennych mają dusze? 

19 styczeń 2012
Błękitna Magia - C.S.Ransom
Amber

Siedemnastoletnia Alexa wciąż nie może zapomnieć o tym, jak otarła się o śmierć. To, że przeżyła, zawdzięcza Callumowi, swojemu widmowemu chłopakowi przychodzącemu ze świata cieni. Niespodziewanie zaczyna dostawać tajemnicze groźby. I przeczuwa, że to nie koniec. Ktoś nienawidzi jej z całego serca i zrobi wszystko, by stanąć pomiędzy nią a Callumem. A gdy znika błękitna bransoletka, która łączyła ją z ukochanym, Alexa zostaje sama. Czy teraz – bez pomocy magii – zdoła ocalić ich oboje?

25 styczeń 2012
Głębia - Tricia Rayburn
Dolnośląskie

Po nagłej śmierci starszej siostry siedemnastoletnia Vanessa powraca do rodzinnego Bostonu, by skończyć ostatnią klasę szkoły średniej. Dziewczyna usiłuje zapobiec całkowitemu przeobrażeniu się w syrenę, jednocześnie borykając się z egzaminami na studia, związkiem na odległość i zagadkowym powrotem syren, które, w swoim przekonaniu, zabiła.

26 styczeń 2012
Porwana w mrok - Cate Tiernan
Amber 

Żeby być razem, chcą zmienić przeszłość. Ale nawet wieczność to za mało, żeby zmienić siebie…
Nastasya wygląda jak każda inna siedemnastolatka, ale żyje od wieków – bez sensu, bez celu, bez radości.
Zmęczona swoim wiecznym życiem wypełnionym imprezowaniem, zaszywa się w miejscu przeznaczonym dla takich jak ona nieśmiertelnych, którzy chcą coś zmienić. Tu uczy się panować nad swoją magią. Znajduje spokój. I miłość do seksownego i tajemniczego Reyna. Ale dawne życie upomina się o Nastasyę i wciąga w mrok gęstniejący w jej nieśmiertelnej duszy. Mrok, który może pochłonąć ją i Reyna…

2 luty 2012
Furie - Elizabeth Miles
Amber 

W Ascension zaczęły się ferie. Pada śnieg, wszystko jest takie piękne i spokojne. No i szykują się odlotowe imprezy. Lecz nie wszyscy cieszą się ze świąt.
Emily właśnie się zakochała, ale wcale nie jest szczęśliwa.
Chase, jej kumpel z klasy, też ma swoje problemy – w domu i w szkole. I straszny sekret do ukrycia.
Nagle w Ascension zjawiają się trzy dziewczyny – trzy piękne tajemnicze dziewczyny. Seksowne i niesamowite. Każdy chłopak traci dla nich głowę. Każda dziewczyna chciałaby wyglądać jak one.
Chase i Emily też są nimi zafascynowani, zwłaszcza Chase. Dopóki nie odkryją, kim są trzy nieznajome i po co zjawiły się w Ascension. I co oznacza pozostawiany przez nie kwiat – przepiękny storczyk o płatkach w kolorze krwistej czerwieni…

9 luty 2012
Zamieniona - Amanda Hocking
Amber 

Wendy Neverly wiedziała, że jest inna od dnia, w którym matka usiłowała ją zabić. I choć nie jest potworem, za którego ma ją matka, czuje, że nie tu jest jej miejsce. Może dlatego wciąż pakuje się w kłopoty i nie potrafi zagrzać miejsca w żadnej szkole…
W nowym mieście i w nowym liceum nie jest lepiej. Tu też Wendy z nikim się nie zaprzyjaźnia. I nikomu nie może zdradzić swojego sekretu: że potrafi wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę…
A kiedy pewnej nocy tajemniczy Finn nieoczekiwanie zjawia się za jej oknem, świat Wendy staje na głowie. Finn zna odpowiedzi na jej pytania, zagadkę jej przeszłości, źródło jej daru i drogę do miejsca, którego istnienia nawet nie podejrzewała. I został przysłany, by zabrać ją tam ze sobą…
 

16 luty 2012
Żelazna córka - Julie Kagawa
Amber 

Nazywam się Meghan Chase.
Od jakiegoś czasu przebywam w pałacu zimowych elfów. Jak długo dokładnie? Nie wiem. W tym miejscu czas nie płynie normalnie. Od kiedy utknęłam w krainie Nigdynigdy, życie w świecie zewnętrznym, świecie śmiertelników, płynie beze mnie. Jeśli kiedykolwiek się stąd wydostanę, jeśli uda mi się wrócić do domu, może się okazać, że od mojego zniknięcia minęło sto lat, a cała moja rodzina i przyjaciele od dawna nie żyją.
Staram się nie myśleć o tym za często, ale czasami nie mogę się po prostu powstrzymać.
Zawarłam z zimowym księciem umowę – obiecałam, że jeśli on mi pomoże, pójdę z nim na Mroczny Dwór. Ale gdzieś tam, pośród upiornego pustkowia pyłu i żelaza, uświadomiłam sobie, że się w nim zakochałam…

23 luty 2012
Odblask czerwieni - Jeri Smith-Ready
Amber  

Szesnaście lat temu nastąpiła Przemiana. Każdy, kto urodził się po niej, widzi i słyszy duchy.
Jak Aura. Teraz dzięki temu darowi wciąż może być z Loganem – słodkim Loganem, który skradł jej serce, który śpiewał dla niej piosenki i który umarł w dniu swoich urodzin…
Logan zniknął. Aura rozpaczliwie pragnie, by powrócił jako duch. I wciąż go wspomina: Logana, który mówi, że wszystkim, czego pragnie, jest ona. Logana, którego fioletowy blask oświetla jej nagą skórę… Lecz potem nadchodzą gorsze wspomnienia. Logan zazdrosny o jej przyjaźń z Zacharym. Logan wściekły, kiedy z nim zerwała. Logan przemieniający się w cień… Czy ta przemiana będzie drogą w jedną stronę – do piekła?

28 luty 2012
Zbuntowany Książę - Celine Kiernan
Dolnośląskie 

Po długo wyczekiwanym spotkaniu Raziego z Alberonem okazuje się, że lata wojen i rozłąki odcisnęły na braciach mocne piętno. Alberon nie wierzy w dyplomację i zdecydowany jest bronić królestwa siłą. Z dumą prezentuje wszystkim swą tajną broń – Krwawą Maszynę skonstruowaną przed laty przez Lorcana Moorehawke. Razi obawia się jednak, że Maszyna zniszczy wszystko, co w czasie swego panowania zdołał osiągnąć ich ojciec.
Pomimo kontrowersyjnych sojuszy Alberona, Wynter coraz częściej staje po jego stronie. Kiedy jednak ostatnimi, wyczekiwanymi w obozie sprzymierzeńcami okazują się Wilkołaki, jej lojalność wobec następcy tronu zostaje wystawiona na ciężką próbę. Czy zdoła stanąć u boku brata, gdy ten negocjuje z ludźmi, którzy zrujnowali życie Christophera? Kto przetrwa decydujące stracie? 

 Słowem - bankructwo gwarantowane!! Ale mimo wszystko mam nadzieję, że uda mi się przeczytać i zrecenzować większość z tych książek, o ile nie wszystkie ;)

27 komentarzy:

 1. Nawet nie wiedziałam, że tyle smakowitych nowości się zapowiada. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na "Zamienioną" i "Furie" też mam niemałą ochotę:)). Poza tym ciekawy stosik. Gratuluję i pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Magię krwi" mam w planach, tak więc z niecierpliwością czekam na recenzję. ;)
  Z zapowiedzi interesuje mnie "Zemsta najlepiej smakuje na zimno" i "Dzieci demonów".

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny stosik i niesamowite te zapowiedzi. Teraz tylko zbierać pieniążki na nowe książki:P

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie z takimi premierami zapowiadają się gorące miesiące! 8) Jestem kilku z nich bardzo ciekawa. I oczywiście liczę na recenzje, które pozwolą mi lepiej się zapoznać z nowymi tytułami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze, nie spodziewałam się, że tyle nowości i zapowiedzi w najbliższym czasie się szykuje- o ja nieświadoma! ;) Poza tym ładny stosik - czytałam "Gdy nadejdzie czas" - całkiem przyjemna książka. Miłej lektury życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczny stos!

  Sama wyczekuję "Żelaznej Córki", "Zbuntowanego księcia" i "Głębi". Mam zamiar też przeczytać "Furie" i "Zapomniane".

  OdpowiedzUsuń
 8. Niezly stos Tirin :) Nie czytałaś Kubusią w oryginale? jak możesz :P ale wiesz co ja też nie czytałąm w oryginale. haha xD
  Mam zamiar zdobyc Wieźnia Labiryntu skoro tak zachwalałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się owocna zima w literaturze fantastycznej ;)
  Życzę miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie zapowiedzi są rewelacyjne i czekam z niecierpliwością na pierwsze recenzje tych książek, jak tylko się pojawią w obiegu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja Kubusia czytałam, jak byłam mała, to i już niewiele pamiętam ;)

  A niektóre zapowiedzi obiecujące, tyle że mam nadzieję, że się wstrzymają, żeby rosnąć w jakieś niewyobrażalne ilości kolejnych części cyklu...

  OdpowiedzUsuń
 12. Furie i Zemsta najlepiej... to tytułu na które zdecydowanie się czaję. Stosik cudowny :) Poe mnie również interesuje i mam zbiorek z jego opowiadaniami ale jakoś na nie jeszcze nie miałam czasu :(

  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne zazdroszczę, podziel się "Więźniem..." :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak mogłaś Kubusia nie przeczytać ? : O
  Zabieraj się za niego!
  Zazdroszczę Poego. : ))
  A zapowiedzi kuszące, czas zbierać pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie cierpię Kubusia Puchatka, mam do niego jakiś podświadomy uraz, za to baśnie Andersena to mój numer jeden, mercedes wśród bajek dla dzieci.

  Zapowiedzi niesamowicie ciekawe, kilka chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny stosik. Też mam zamiar przeczytać Magię Krwi, a co do Poego to ja też po przeczytaniu Nevermore zaczęłam czytać jego twórczość i ogromnie mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Zapomniane" już czytałam i serdecznie polecam.
  "Żelazna córka" - nie mogę się wprost doczekać :D
  "Odblask czerwieni" sobie odpuszczę po pierwszej części jakoś nie mam ochoty na kontynuacje - może kiedyś. "Głębia" czekam jak najbardziej i "Furie" mam już w planach. Niestety trzeba z czegoś zrezygnować - za dużo premiery na początku roku :)
  Stosik - piękny :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Och. Tyle wspaniałych nowości, że az głowa mnie zaczyna boleć. Chyba przestanę wchodzić do ludzi na blogi bo ciężka będzie mi wytrwać w moich postanowieniach.
  Fajny stoik. Bardzo ciekawi mnie ten Podróżnik w kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 19. Opowieści niesamowite bardzo chętnie bym przeczytała. Czytałam na studiach opowiadania Poe i bardzo mi się podobały jego mroczne, tajemnicze klimaty. Faktycznie mamy mnóstwo ciekawych nowości na przełomie stycznia/lutego - ja nie potrafię się zdecydować tylko na kilka, chciałabym przeczytać prawie wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Przecudny stos. A zapowiedzi jak zawsze fantastycznie się zapowiadają.

  OdpowiedzUsuń
 21. W końcu doczekałam się "Żelaznej córki" i innych tomów. Więźnia labiryntu muszę koniecznie przeczytać. Czytałam o nim już same pozytywne opinie! No i gratuluję stosu :)

  OdpowiedzUsuń
 22. śliczny :) Same ciekawe pozycje.
  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 23. Czekam na recenzje reszty książkę. Widzę, że ładne książki czekają nas w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Fakt, początek roku obfituje w ciekawe pozycje. Oby później nie było jakiejś wydawniczej suszy :P

  OdpowiedzUsuń
 25. Cudowny stosik!
  Z chęcią przeczytałabym "Więźnia labiryntu".
  Miłego czytania;*

  OdpowiedzUsuń
 26. Ojjj, marzy mi się "Magia krwi" i "Szmaragdowy atlas" :( Zazdroszczę Ci :) Innych pozycji również.
  Ciekawe książki nadchodzą :) Szczególnie interesuje mnie ta, która wychodzi akurat w dzień moich urodzin - "Zapomniane" - Cat Patrick. Na pewno po nią sięgnę ;)

  Miłego czytania życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 27. "Jeśli zostanę" jest świetna!! "Więzień labiryntu" czeka na półce. No i chętnie bym parę przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)