29 października 2012

Nowości i zapowiedzi listopadowe!

Dziś słów kilka o tym, co pojawiło się ostatnio w księgarniach oraz o tym, co się pojawi i na co warto (moim zdaniem oczywiście) zapolować. A więc... :)

WYSZŁO

17 października 2012
Tak to się kończy 
Kathleen MacMahon  
Bukowy Las

Bruno jest Amerykaninem, który przybywa do Irlandii w poszukiwaniu rodzinnych korzeni. Kocha muzykę Bruce’a Springsteena i nie znosi polityki George’a W. Busha. Addie mieszka w Dublinie, jest bezrobotną architektką, która próbuje poskładać niedawno złamane serce, opiekując się przy tym chorym ojcem. Zetknięcie tych dwóch światów owocuje związkiem o niespodziewanej mocy. Świeże uczucie Addie i Brunona zostaje jednak poddane próbie, której ciężaru żadne z nich sobie nie wyobrażało.
Pełna nadziei opowieść o uczuciu ludzi dojrzałych i o trudnym do uniesienia bólu straty, ale też o sile miłości i mocy rodziny. Współczesna i ponadczasowa, dobra na czas kryzysu gospodarczego i uczuciowego. 

25 października 2012
Synonim zła
 

Ivo Vuco
Bellona

Synonim Zła - to pasjonująca historia emigranta z Polski, który próbuje dorobić się w USA (Nowy Jork). Poznaje tam wielu ludzi ale zaprzyjaźnia się z dwoma braćmi polskiego pochodzenia Pawłem i Piotrem, Afroamerykaninem Mike'iem Winfreyem, Amerykaninem włoskiego pochodzenia Matthew oraz Żydem Chasydem Yocim. W między czasie zakochuje się ze wzajemnością w Portorykance Susanie Morales, córce wpływowego polityka. Yoci wciąga wszystkich w proceder kradzieży samochodów na zlecenie właścicieli, którzy chcący oszukać urząd skarbowy i ubezpieczalnie.
Główny bohater, Bartłomiej Shmidt, opowiada swą historię z celi śmierci, tłumacząc, jak to się stało, że trafił do więzienia z takim wyrokiem. Akcja książki rozgrywa się w Nowym Jorku, Ohio, Texasie, New Yersey i Pensylvanii. Bohater uczestniczy w akcji ratunkowej po ataku 11 września 2001 roku na WTC. Razem z NYPD ścigają złodziei złota federalnego. W jednej z ekskluzywnych nowojorskich knajp, "Blue Note" poznaje Marlona Brando. Siedząc w celi śmierci zaprzyjaźnia się z klawiszem pochodzenia rosyjskiego Stiopą Sirbu.
Pierwsza część książki opowiada o emigracji, ciężkiej pracy, rozpoczęciu działalności przestępczej przez bohaterów oraz przedstawia różne, zabawne historie z tym związane. W dalszej części jest mowa także o atakach na WTC 11.09.01, miłości, przyjaźni i policyjnej inwigilacji bohaterów. Druga część opowiada o tragicznej śmierci większości bohaterów za sprawą gangstera z Polski, Adama Nowickiego i jego świty, zemście, upokorzeniu, procesie sądowym, nowych przyjaźniach i pogodzeniu się z losem. Książkę kończy pisać klawisz więzienia, Stiopa Sirbu.

ZAPOWIEDZI

7 listopada 2012
Historia prawdziwa kapitana Haka
 
Pierdomenico Baccalario  
Olesiejuk

28 kwietnia 1829 roku w Windsorze rodzi się dziecko, które może odmienić losy Anglii. To nieślubny syn króla Jerzego IV i z tego powodu niemowlę i jego matka muszą natychmiast opuścić dwór. James Fry wchodzi na pokład statku, gdy ma zaledwie trzynaście lat, i od tego momentu rozpoczyna życie pirata – wkrótce stanie się najbardziej poszukiwanym człowiekiem imperium brytyjskiego. Ten wyjęty spod prawa wygnaniec ma przy sobie stary zegarek – klucz do swojej przeszłości. Do historii przejdzie jako Młody Lord, Bosy, Książę Mórz… Nikt jednak nie wie, że jest prawdziwym kapitanem Hakiem.
 
7 listopada 2012
Finale
Becca Fitzpatrick
Otwarte


Finale – zapierające dech w piersiach zwieńczenie kultowej sagi Szeptem Becki Fitzpatrick
Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. Upadły czy nie, to on jest tym jedynym. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie.
Starzy wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś zaufany okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć. 
Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie pokona?

7 listopada 2012
Dziedzic wojowników
Cinda Williams Chima
Galeria Książki 

Pewnego marcowego dnia Jack Swift, gimnazjalista z niewielkiego miasteczka, zapomina zażyć specyfik, który przyjmuje codziennie od najmłodszych lat. Szereg zdarzeń, który potem następuje, sprowadza na niego śmiertelne niebezpieczeństwo.
Kiedy Jack ujawnia długo skrywaną tajemnicę, zaczynają go poszukiwać bezwzględni czarodzieje z rodów Białej i Czerwonej Róży. Jack jest potomkiem wojowników, jednym z ostatnich przedstawicieli ginącego gatunku. Różowcy chcą go wykorzystać do walki w turniejach rozstrzygających o rozdziale władzy między rodami czarodziejów. Dotąd chłopak nie zdawał sobie sprawy, że zawsze otaczali go przedstawiciele Magicznych Gildii: czarodzieje, zaklinacze, wróżbici i guślarze. Wszyscy oni są zdecydowani chronić go przed Różowcami.
Z pomocą swojej ciotki, pięknej zaklinaczki, Jack zdobywa umiejętności, które mogą uratować mu życie. Wraz z przyjaciółmi Willem i Fitchem odkopuje na cmentarzu magiczny miecz i walczy z czarodziejami, którzy chcą mu go odebrać. Wreszcie młody wojownik zaczyna pobierać nauki u mrocznego i niebezpiecznego Leandera Hastingsa, czarodzieja o tajemniczej przeszłości.
Jednocześnie przeżywa rozterki miłosne – rozdarty między uczuciem do nowej uczennicy Ellen Stephenson a związkiem ze swoją byłą dziewczyną Leeshą Middleton, która chce go odzyskać.
Zdemaskowany i zdradzony, ucieka do Krainy Jezior w Anglii, gdzie czeka go decydujące starcie.

14 listopada 2012
Próby ognia
James Dashner 
Papierowy Księżyc

Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie.
W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu.
Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.
Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni. Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Wiele krwawych niespodzianek...
Thomas może tylko zastanawiać się, czy sekret do wolności tkwi w jego głowie, czy też na zawsze będą zdani na łaskę DRESZCZU...


14 listopada 2012
W najciemniejszym kącie 
Elizabeth Haynes
Papierowy Księżyc

Catherine Bailey jest singielką wystarczająco długo, by na pierwszy rzut oka rozpoznać smakowity kąsek. Lee – wspaniały, charyzmatyczny i spontaniczny – wydaje się mężczyzną idealnym. Znajomi Catherine, którzy po kolei ulegają jego urokowi, również podzielają tę opinię.
Wkrótce jednak Lee ujawnia swe prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć nieprzewidywalność mężczyzny i jego bezwzględne dążenie do sprawowania kontroli zaczynają przerażać Catherine, nikt nie traktuje poważnie jej obaw. Zdesperowana dziewczyna, coraz bardziej odizolowana, uwięziona w najciemniejszym kącie własnego świata, drobiazgowo obmyśla plan ucieczki.
W najciemniejszym kącie to thriller, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i mistrzowskim budowaniem napięcia. Książka przedstawia wiarygodny obraz chorobliwej obsesji oraz zwiastuje pojawienie się wielkiego talentu literatury kryminalnej.  


20 listopada 2012
Skrzydła Gniewu
C. S. Friedman  
Prószyński i S-ka

Kontynuacja mrocznej historii świata, w którym magowie żywią się ludzkimi duszami.
Gniew Bogów to czarnoksięska bariera chroniąca ludzi przed powrotem demonów. Wzniesiono ją, gdy Duszożercy omal nie doprowadzili południowych krain na skraj wyniszczenia. Wtedy udało ich się odeprzeć.
Przez lata pamięć ludzi o tych wydarzeniach zatarła się, podobnie jak strach przed grozą czyhającą za Gniewem Bogów. Bariera zaczyna jednak kruszeć i nawet magowie z coraz większym lękiem spoglądają na północ.
Tymczasem Kamala, młoda kobieta, która ośmieliła się rzucić wyzwanie Magistrom, zmuszona jest uciekać przed ich gniewem na północ w sam środek niebezpieczeństwa.28 listopada 2012
Miasto Zagubionych Dusz 
Cassandra Clare
Mag

Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?

28 listopada 2012
Gorączka
Dee Shulman 
Egmont

Nieustraszony rzymski gladiator. Lekkomyślna dziewczyna z XXI wieku. Tajemniczy wirus, który ich połączył… A.D. 152 Sethos Leontis, nadzwyczaj zręczny wojownik, nieoczekiwanie zostaje ranny i niebezpiecznie ociera się o śmierć. A.D. 2012 Niezwykle inteligentna, ale sprawiająca kłopoty Ewa zaczyna nowe życie w szkole dla wybitnie utalentowanych, ale jedna chwila w laboratorium pociąga za sobą przerażające konsekwencje. Niezwykły związek doprowadza do połączenia Ewy i Sethosa, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa.
Obyczajowa opowieść, antyczny dramat z romantycznym wątkiem są bogatym tłem dla współczesnej powieści obyczajowej dla nastolatków. Całość to ciekawe i rozbudowane postaci, ale również fabuła skonstruowana w bardzo logiczny i przekonujący sposób mimo swojej złożoności. Gorączka podczas lektury.
Zapolujecie na którąś z tych propozycji? Ja na pewno! :) 

Na koniec grzecznie melduję, że mam już w planach kolejne recenzje  muszę je tylko napisać, a ostatnio kiepsko mi to idzie (co z resztą chyba widać) ;) Targi i związane z nimi oczekiwania wybiły mnie z rytmu! Obiecuję poprawę, a  póki co polecam piosenkę – zima nas w tym roku naprawdę zaskoczyła, więc proponuję coś na rozgrzanie (zmysłów)! 

 

34 komentarze:

 1. ojejku, prawie wszystko mnie zaciekawiło i trafiło do notesu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Numer jeden, numer jeden-muszę to mieć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ochotę na pierwszą i ostatnią książkę z Twojej listy. O pozostałych tylko coś tam przelotem słyszałam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie Kathleen MacMahon:) I uwielbiam Paulę Abdul, zwłaszcza Rush Rush:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie Rush Rush to jej najlepsza piosenka, mogę słuchać na okrągło :)

   Usuń
 5. Tym razem nic dla mnie. No, może oprócz "Gorączki" :) Ale to w sumie lepiej - w końcu będę mogła ponadrabiać to co mam!

  OdpowiedzUsuń
 6. W najciemniejszym kącie to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Finale" Fitzpatrick już zamówiłam :)
  A co do drugiej części "Syreny" to dopiero dzisiaj zacznę czytać więc oceniać będę potem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Próby Ognia" muszę koniecznie przeczytać! Uwielbiam pierwszą część. *.* I oczywiście ta "Gorączka", co za mną chodzi... ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiele fascynujących zapowiedzi. Czekam na razie z niecierpliwością na Próby Ognia,a jutro zabieram się za Gorączkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Finale" i "Próby ognia" muszę dopaść! A "W najciemniejszym kącie" już za mną - świetna książka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pamiętam Twoją recenzję, była wspaniała! :)

   Usuń
 11. Czekam na Miasto Zagubionych Dusz i na Gorączkę! :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmmm... Gorączkę mam <3 Piękną okładkę ma Tak to się kończy - czekam na reckę, bo chcę zobaczyć czy warto nabyć :) Finale muszę mieć! Miasto zagubionych dusz też, Skrzydła gniewu też mnie intrygują :) I oczywiście Próby ognia, ale to jeśli Pan Artur mi podeśle pierwszą część :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Już Próby ognia wychodzą, a ja jeszcze Więźnia labiryntu nie przeczytałem! Trzeba nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Masz datę "Próby Ognia' ;*** Dziękuję za cenną informacje.
  Oczywiście czekam na twoją recenzje "Gorączki" :)
  Dla mnie z prezentowanej listy jeszcze jest "Miasto Zagubionych dusz" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Data jeszcze ciepła, wczoraj potwierdzona oficjalnie :)Nie ma za co! :)

   Jak dobrze pójdzie, to będę miała wywiad z Jamesem, jakbyś miała jakieś pytania do autora, to wysyłaj mi mailem albo na fb :)

   Usuń
 15. Pierwsza książka odpadła w momencie, kiedy zobaczyłem, czego słucha główny bohater :D
  Zapisałem sobie tę pozycję o Kapitanie Haku. Brzmi naprawdę dobrze.
  "Próba ognia" na początku mnie zaintrygowała, ale już nawet sam opis, zdaje się mówić, w co przerodzi się ten thriller. Otóż prawdopodobnie przez 3/4 książki główna bohaterka płakać będzie nad swym losem i faktem, że nikt nie chce jej wysłuchać i nie wierzy w jej słowa. Tylko zgaduję :)

  Haka kupię w ciemno, a w przypadku reszty po prostu poczekam na recenzje. Świetny post :) Wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 16. "W najciemniejszym kącie", rzecz jasna! Tyle dobrego się o niej naczytałam, że nie daruję:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 17. miałam okazję przeczytać pierwszy tom Labiryntu, dlatego po kontynuację też chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. W najciemniejszym kącie mnie intryguje:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Finale i Gorączka *_* na to najbardziej czekam:))

  OdpowiedzUsuń
 20. Pyszne zapowiedzi, najbardziej interesują mnie wydania PK, na które czekam z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czekam właśnie, aż wydawnictwo Bukowy Las podeśle mi "Tak to się kończy" :) Więc będę miała okazję przeczytać.
  A z chęcią ugościłabym u siebie "Gorączkę"

  OdpowiedzUsuń
 22. Historia prawdziwa kapitana Haka? Ciekawy tytuł, chętnie bym sięgnęła po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. "Gorączka" i "W najciemniejszym kącie" to książki, które bardzo mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 24. "Tak to się kończy" i "W najciemniejszym kącie" to dwie pozycje, które mogłyby spodobać mi się. :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Muszę wreszcie zacząć czytać serię "Szeptem", którą planuje i planuje, ale jak dotąd nic z tego. Poza tym żadna książka nie zainteresowała mnie do tego stopnia, aby zakupić ją w najbliższym czasie.
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 26. Kolejne nowości, kiedy ja to wszystko przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja niecierpliwie czekam na "Finale" :D
  O reszcie pozycji nie słyszałam, ale skusiłabym się na "Historia prawdziwa kapitana Haka" :D

  OdpowiedzUsuń
 28. Z wszystkich pozycji najchętniej przeczytałabym "W najciemniejszym kącie" i "Synonim zła".
  zapraszam w wolnej chwili do siebie :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 29. Polecam w ,,Najciemniejszym kącie''. Czytałam i uważam ten thriller za arcydzieło. Na dniach również będę czytała ,,Synonim zła'', więc jestem ogromnie go ciekawa. Z twojej listy jeszcze mnie interesuje ,,Tak to się kończy''. Zobaczymy, czy będzie to udana proza.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 30. Chętnie bym przeczytała gorączkę i kontynuacje Szeptem.

  OdpowiedzUsuń
 31. Czekam na Haka! :D
  pozdrawiam gorąco z www.ksiazka-od-kuchni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Ten blog tworzę dla Was i każdy Wasz komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania. Dziękuję, że jesteście tu ze mną! :)